Skocz do zawartości
Gwozdek

root Odblokowanie bootloadera + TWRP + root (SuperSU lub Magisk).

Rekomendowane odpowiedzi

fyme

Ale zrobisz roota a potem debrand i tak wszystko usunie i zablokuje bootloader więc lepiej teraz.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    itq5
    11 minut temu, fyme napisał:

Ale zrobisz roota a potem debrand i tak wszystko usunie i zablokuje bootloader więc lepiej teraz.

Czyli generalnie jak teraz zrobie debrand to i tak będę musiał jakoś dojść do momentu w którym jestem, czyli odblokować to wszystko wgrać TPWR itd? Masakra ile zachodu z tym... 

edit..

Wiesz co przeczytałem ten wątek o debrandowaniu... Przeraża mnie to. generalnie i tak nic nie jestem w stanie znaleźć w TPWR więc co z tego jak oeminfo wgram a i tak nie znajdę(może gdybym miał karte pamięci)... I chyba ja już sobie posiedze na tym brandzie plusa, poza animacją włączania wszystkie apki i tak od nich usuwam... Może aktualek nie będzie może się zlitują. Będę myslał jak będzie oreo... 

Edytowane przez itq5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Odnoszę wrażenie że zbyt nerwowo do tego podchodzisz. Spokojnie, poczytaj sobie poradnik raz, potem drugi. Skopiuj sobie pliczek oeminfo na telefon i wgraj. W twrp masz możliwość wybrania z której pamięci plik ma być wgrany, u ciebie jest prościej bo nie masz karty sd więc domyślnie będzie czytać z pamięci telefonu. Potem lecisz dalej wg poradnika dalej. Zrób na spokojnie debrand, zaktualizuj telefon, a potem jeszcze raz zrób unlocka i wgraj twrp a potem roota. Głowa do góry to nie budowa promu kosmicznego i na spokojnie można to ogarnąć ;)

Edytowane przez fyme

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    itq5
    2 godziny temu, fyme napisał:

Odnoszę wrażenie że zbyt nerwowo do tego podchodzisz. Spokojnie, poczytaj sobie poradnik raz, potem drugi. Skopiuj sobie pliczek oeminfo na telefon i wgraj. W twrp masz możliwość wybrania z której pamięci plik ma być wgrany, u ciebie jest prościej bo nie masz karty sd więc domyślnie będzie czytać z pamięci telefonu. Potem lecisz dalej wg poradnika dalej. Zrób na spokojnie debrand, zaktualizuj telefon, a potem jeszcze raz zrób unlocka i wgraj twrp a potem roota. Głowa do góry to nie budowa promu kosmicznego i na spokojnie można to ogarnąć ;)

Może masz racje jestem delikatnie nerwowy. A poradników tyle od wczoraj przeczytałem że głowa mała ;) Niestety mój problem leży obecnie w innym miejscu jak wyżej wspomniałem w TPWR mam domyślnie wybraną pamięć urządzenia -wiadomo innej nie ma ;) startuje od katalogu SDcard. w nim sa nie znane mi foldery. Cofam się, i mam liste folderów jaką spisałem wyżej... Jest ich masa, ale żaden z nich nie zaprowadził mnie do "mojej pamięci" którą widzę podłączając WŁĄCZONY telefon pod ustb. Czyli katalogów typu android/ dcim/ movie itd. Tego nie ma nigdzie. Tak więc póki nie dojdę do tego jak znaleźć "moją pamięć" co umożliwiłoby mi uruchomienie czy to supersu/magisk do roota czy plików które umożliwiłyby mi debrand -a takowe sa i trzeba przez TPWR to zrobić. no to póki co nie jestem w stanie debrandować tego ani zrootować ;) po prostu nie widze "mojej pamięci" a przez to nie moge odpalić tam żadnego pliku. 

Edit

Rzuciłem postem na XDA jak wyszukać SuperSU w pamięci wewnętrznej, odpisano mi że nadal jest szyfrowana, dlatego właśnie trzeba robić wszystko z karty pamięci. 

Tak więc chyba zostaje mi kupno jej ;) 

Edytowane przez itq5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    itq5

Ale jest drugie pytanie, ustawienia fabryczne. wywalaja mnie do TPWR, rozumiem że w nich mam je zrobić. Zakładka zapewne wyczyść/wipe. i pewnie przesunięcie suwaka. ale to nie usuwa wszystkiego z tego co czytałem. a załózmy że chce taki hard reset usunięcie dosłownie wszystkiego do zera tak jakby to zrobiły normalne ustawienia. Co powinienem w zakładce zaawansowane zaznaczyć żeby taki reset wykonać. i czy wpływa on jakoś nie wiem na bootloader/frp/roota czy jakiś debranding telefonu. Pytam ponieważ wczesniej np majac odblokowany bootloader/frp i nie miałem apek wiec dawałem fabryczne. blokowało mi frp wraz z opcjami oem... wiec zataczałem koła w tym co robiłem.

Edytowane przez itq5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu ‎2018‎-‎04‎-‎11 o 12:23, Gwozdek napisał:

Odblokowanie bootloadera oraz uzyskanie roota oznacza utratę gwarancji producenta. Zanim przystąpisz do jakichkolwiek działań, dobrze rozważ swoje zamiary!

Poradnik przeznaczony jest dla P9 Lite 2017: PRA-LX1, LX2, LX3, LA-1

Do uzyskania roota potrzebny jest odblokowany bootloader i custom recovery, dlatego musisz wykonać wszystkie poniższe czynności.

Niezbędne pliki znajdziesz tutaj: https://mega.nz/#F!UllwwYjA!cLdLSlKbXiWeeXFsIKXBhQ

Upewnij się, że masz zainstalowane sterowniki od telefonu. Zainstaluj ADB na swoim komputerze, jeśli jeszcze go nie masz. Obraz recovery (prague311.img) umieść w głównym katalogu ADB. Paczkę SuperSU lub Magisk, w zależności od preferencji, umieść na karcie SD SuperSU albo Magisk (SuperSU2.82-EMUI5-dm-verityPermissive.zip lub Magisk-v13.0.zip).

Odblokowanie bootloadera:

Odblokowanie bootloadera usunie wszystkie dane z pamięci urządzenia! Wykonaj kopię zapasową ważnych plików!

1. W opcjach programistycznych odblokuj OEM i włącz debugowanie USB

2. Uzyskaj kod do odblokowania na tej stronie: https://emui.huawei.com/en/plugin/unlock/index i zapisz go w bezpiecznym miejscu!

3. Podłącz telefon do komputera. Uruchom telefon w trybie bootloader (wyłączony telefon podłącz do komputera i przytrzymaj jednocześnie Vol - i Power). Wpisz w wierszu poleceń adb devices

Jeśli telefon zostanie wykryty, okno zwróci Ci numer seryjny urządzenia. Następnie wpisz komendę adb reboot bootloader

4. Wpisz komendę fastboot oem unlock (Twój kod do odblokowania)

Jeśli wszystko pójdzie dobrze - w trybie fastboot pojawi się komunikat BOOTLOADER UNLOCKED

TWRP:

1. Będąc dalej w trybie bootloader, wpisz komendę fastboot flash recovery prague311.img

2. Aby przejść do TWRP, wpisz komendę fastboot reboot recovery

Root:

Uwaga! Magisk można instalować tylko, jeśli masz kompilację systemu co najmniej B164. SuperSU od wersji B170!

Magisk:

Pokaż ukrytą zawartość

1. Zainstaluj aplikację na telefonie MagiskManager-v5.3.0.apk (przedtem umożliw instalację aplikacji z nieznanych źródeł).

2. W TWRP zrób flash pliku Magisk-v13.0.zip

3. W TWRP zrób flash pliku BusyBox-Magisk-1.25.zip

4. Uruchom system i zaktualizuj aplikację Magisk Manager.

SuperSU:

Pokaż ukrytą zawartość

1. W TWRP zrób flash pliku SuperSU2.82-EMUI5-dm-verityPermissive.zip

2. Uruchom system i zainstaluj Busybox ze Sklepu Play w /Su/Xbin

Link do oryginalnego tematu: https://forum.xda-developers.com/p8lite/p8-lite-2017-discussion/how-to-root-huawei-p8-lite-2017-android-t3582179

https://www.android-hilfe.de/forum/root-custom-rom-modding-fuer-huawei-p8-lite-2017.3139/root-anleitung-how-to-root-2017-family-huawei-honor-geraete-der-reihe-pra-prague-android-7-0-emui-5-0.823799.html

Nie biorę odpowiedzialności za możliwie powstałe szkody podczas instalacji tej modyfikacji. Wszystko wykonujesz na własną odpowiedzialność!

Witam Proszę o działające linki do niezbędnych plików z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Niestety, nie posiadam na swoim dysku. :( Chyba, że ktoś z tego tematu pobierał i wciąż ma je u siebie. W takim wypadku, prosiłbym o podesłanie i wstawię do posta na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy instrukcja z pierwszego postu zadziała jak w p9 lite 2017 jest OREO. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek
    13 godzin temu, markopolo1975 napisał:

Czy instrukcja z pierwszego postu zadziała jak w p9 lite 2017 jest OREO. 

Przygotowywana była pod Nougata. Na Oreo chyba nikt nie próbował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kochani, gdzieś obiło mi się o uszy, że nie można odblokowywać już bootloaderów.
    To prawda? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi