Skocz do zawartości
pietuszka123

Nie można przesyłać plików kablem USB ani ustawić tetheringu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pojawił mi się problem z podłączeniem do PC. Możliwe że po zainstalowaniu antywirusa kaspersky, ale nie wiem czy to spowodowało ten problem.

Po podłączeniu kablem telefon zaczyna się ładować, ale nie pojawia się menu rozwijane gdzie moge wybrać przesyłanie danych,  żaden wybór opcji sie nie pojawia.

Przesyłam też screena z telefonu gdzie w ustawieniach nie mam możliwosci właczenia opcji tetheringu poprzez usb, nie da sie tej opcji włączyć. wiem ze ta opcja to chodzi o internet, ale nie wykrywa w ogóle połaczenia z komputerem poprzez kabel.

system w komputerze to windows 7

czy moze mi ktoś w tym pomóc?

pozdrawiam

Screenshot_20180412-000058.png

Edytowane przez Gwozdek
    Doprecyzowałem nazwę wątku. Proszę nazywać tematy tak, aby krótko streszczały poruszany problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem podobnie, winowajca był oryginalny kabel. Mój swoje już przeżył, takze kup nowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, kabel już próbowałem, kupiłem wprawdzie nie dedykowany do one plus ale typ C (bo tak się ponoć zwie)  lecz wciąż jest to samo. 

Czy winowajcom może być kaspersky antywirus, czy to problem telefonu raczej,  może spróbuję jeszcze z  tym kablem wymienić na oryginalny nowy....? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupiłem blitzwolfa z Ali. Zobacz ustawienia połączenia z kompem na telefonie. Mozesz tez spróbować włączyć tryb programisty i w nim tryb debugowanie przez USB. Antywirus nie bedzie blokował menu wyboru opcji USB na telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok, spróbuje z tym kablem. zastanawiające jest jednak, że nie mam mozliwosci włączenia opcji tethering poprzez usb (zdjecie które wczesniej załączyłem) jest zablokowana ta opcja.

a debugowanie przez usb jak to zrobić krok po kroku plis ?

wiąże to z tym , gdyż problem pojawił się po czasie, kiedy zainstalowałem tego antywirusa, ale nie wiem czy to jest problemem.

dodana zawartość

Teraz mi przyszło, że może to być związane z tym że gniazdo wejściowe mi nie działa poprawnie, wprawdzie ładuje gdy się  mocno dociska, ale może w tym gnieździe jest coś co nie łączy. Tak więc spróbuję z tym również. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym złączem możesz mieć rację. Ja miałem dużo syfu w tym złączu i przez to kabel slabo siedzial. Tryb programisty aktywujesz w ustawieniach systemu klikając kilka razy na numer kompilacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okazało się że wejście ładowania było jednak do wymiany. Po wymianie gniazda jak również nowy kabel używam, wszystko ok.

Dzięki za podpowiedzi w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi