Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei P20 Pro. Aktualizacje oprogramowania.

Gwozdek

Bardzo proszę zachować ten temat wyłącznie do opisywania wrażeń i uwag dotyczących aktualizacji. Przypominam, że dział, w którym się znajdujemy to Dyskusja Ogólna. Problemy techniczne rozwiązujemy w innych miejscach. Użytkownicy naszego Forum opracowali poradniki do szybszego wymuszenia aktualizacji. Jeśli macie kłopot z wykorzystaniem danej metody, proszę o pytanie o porady w dedykowanych tematach:

[Poradnik] Instalacja Androida 9.0 przez pendrive'a.
[Poradnik] Aktualizacja systemu przez aplikację Firmware Finder i eRecovery.

Inne pokrewne tematy:

Zmiana karty SIM Huawei P20/P20 Pro - wpływ na aktualizację - dyskusja ogólna.
Brak możliwości zaktualizowania telefonu - temat zbiorczy.

Aby uniknąć zbędnych dyskusji na temat kto już posiada aktualizację, a kto nie załączamy zasadę wydawania aktualizacji według Huawei:

"Kiedy Huawei wydaje nową aktualizację Androida na jednym ze swoich urządzeń, tylko 1% aktywowanych urządzeń jest dostępnych przez pierwsze 48 godzin. Dzieje się tak, ponieważ monitoruje działanie wewnętrznego systemu Google na podstawie tych pierwszych aktualizacji i monitoruje, czy w aktualizacji nie wystąpił błąd. Następnie, jeśli nie ma błędu, 25% aktywowanych urządzeń otrzyma aktualizację w ciągu pierwszych dwóch tygodni, następnie 50% wszystkich urządzeń, a następnie tylko 100% aktywowanych urządzeń. Ten proces może potrwać do 8 tygodni.

Ważne jest, aby pamiętać, że ta metoda jest prawdziwa dla jawnej kompilacji, a nie modelu. Oznacza to, że oprogramowanie działające z innym numerem kompilacji odblokowanym przez kartę lub aktualnie dostarczane przez dostawców usług jest oddzielne"

Wiadomość dodana przez Gwozdek

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

Temat służy do dyskusji i zgłaszanie problemów dotyczących aktualizacji oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Użytkownicy z Niemiec, Francji i Bułgarii dostają aktualizacje oznaczoną numerem 8.1.0.107(c432) ktoś już z wam może również ma te aktualizację?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostał już ktoś aktualizację systemu? Mi dzisiaj wyskoczyła i zastanawiam się czy ktoś już ją instalował.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    37 minut temu, jender17 napisał:

Dostał już ktoś aktualizację systemu? Mi dzisiaj wyskoczyła i zastanawiam się czy ktoś już ją instalował.

Aktualizacje jest rozsyłana pewnie partiami bo u mnie jeszcze jej nie ma. Dodano nowe funkcje aparatu + jakieś optymalizację systemu, podobno bateria lepiej trzyma po aktualizacji. 

Temat na XDA:

https://forum.xda-developers.com/huawei-p20-pro/help/firmware-update-t3776944

Mam nadzieję że u mnie wyskoczy lada dzień ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jest taki opis c38d6d410c71dac4a8dbecf709c029be.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja aktualizowałam. Aparat wygląda trochę inaczej. Czy bateria trzyma dłużej to nie wiem, nie zauważyłam innych zmian. Motywów nie używam.

Edytowane przez Gwozdek
    Rozdzieliłem posta do dwóch tematów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jeszcze aktualizacji nie mam możliwości zainstalować, ale znajomy dostał i znacznie poprawiło u niego wydajność baterii. Uzyskiwał SOT 5-6,5, a po aktualizacji uzyskuje nawet 7-8h więc poprawa jest. Czekam jak będzie u mnie

Edytowane przez Dragon40

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1

U mnie też brak ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    venon

Dzisiaj wyszła pierwsza, 600MB, co rzuciło mi się w oczy to kompletnie zepsuta galeria. Innych zmian nie widzę. Niby poprawiono coś z update motywów online. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi