Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei P20 Pro. Aktualizacje oprogramowania.

Gwozdek

Bardzo proszę zachować ten temat wyłącznie do opisywania wrażeń i uwag dotyczących aktualizacji. Przypominam, że dział, w którym się znajdujemy to Dyskusja Ogólna. Problemy techniczne rozwiązujemy w innych miejscach. Użytkownicy naszego Forum opracowali poradniki do szybszego wymuszenia aktualizacji. Jeśli macie kłopot z wykorzystaniem danej metody, proszę o pytanie o porady w dedykowanych tematach:

[Poradnik] Instalacja Androida 9.0 przez pendrive'a.
[Poradnik] Aktualizacja systemu przez aplikację Firmware Finder i eRecovery.

Inne pokrewne tematy:

Zmiana karty SIM Huawei P20/P20 Pro - wpływ na aktualizację - dyskusja ogólna.
Brak możliwości zaktualizowania telefonu - temat zbiorczy.

Aby uniknąć zbędnych dyskusji na temat kto już posiada aktualizację, a kto nie załączamy zasadę wydawania aktualizacji według Huawei:

"Kiedy Huawei wydaje nową aktualizację Androida na jednym ze swoich urządzeń, tylko 1% aktywowanych urządzeń jest dostępnych przez pierwsze 48 godzin. Dzieje się tak, ponieważ monitoruje działanie wewnętrznego systemu Google na podstawie tych pierwszych aktualizacji i monitoruje, czy w aktualizacji nie wystąpił błąd. Następnie, jeśli nie ma błędu, 25% aktywowanych urządzeń otrzyma aktualizację w ciągu pierwszych dwóch tygodni, następnie 50% wszystkich urządzeń, a następnie tylko 100% aktywowanych urządzeń. Ten proces może potrwać do 8 tygodni.

Ważne jest, aby pamiętać, że ta metoda jest prawdziwa dla jawnej kompilacji, a nie modelu. Oznacza to, że oprogramowanie działające z innym numerem kompilacji odblokowanym przez kartę lub aktualnie dostarczane przez dostawców usług jest oddzielne"

Wiadomość dodana przez Gwozdek

Rekomendowane odpowiedzi

A co jest nie tak z galerią? Ja zainstalowałem aktualizację i żadnych różnic w galerii względem poprzedniego softu nie widzę.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj i u mnie aktualizacja. Liczę na usprawnienia. 5b6adad0fde4f14053af967f96868afd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    venon
    7 godzin temu, jender17 napisał:

A co jest nie tak z galerią? Ja zainstalowałem aktualizację i żadnych różnic w galerii względem poprzedniego softu nie widzę.

Pojawiły się nowe albumy :wszystkie zdjęcia, no i pozostałe gdzie wrzucilo mi wszystkie katalogi z fotkami wgranymi z poprzedniego telefonu... Porażka, dostęp utrudniony do nich teraz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Layio
    Dzisiaj i u mnie aktualizacja. Liczę na usprawnienia. 5b6adad0fde4f14053af967f96868afd.jpg

Czy naprawili już buga z ciągle aktywnymi ikonkami wysyłania i odbierania na Wi-Fi? Bo mam wrażenie że przez to jakoś bateria szybko schodzi, jakby on ciągle coś przesyłał bądź pingował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie traktuję tego jako bug. Na S7 miałem tak samo. Jak mam włączone wifi to cały czas są przy nim strzałki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Layio

To ciekawe. Dotąd miałem Xiaomi i strzałki były tylko podczas przesyłania i to się wydawało logiczne. Potestuj baterię i daj znać czy jest lepiej. A ja czekam na swoją kolej w aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1

Ciekawi mnie od czego zależy kto ma aktualizacje a kto nie , u mnie ciągle brak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ciekawi mnie od czego zależy kto ma aktualizacje a kto nie , u mnie ciągle brak

Huawei rozsyła aktualizacji po numerze IMEI. Aktualizacje idą partiami. Nie mam pojęcia wg jakiego klucza telefony są przyporządkowywane do poszczególnych partii.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po aktualizacji u mnie jakość zdjęć się pogorszyła w dodatku wychodzą jakieś czerwone. Ma ktoś podobnie? IMG_20180419_203205.thumb.jpg.bc94f6ad8312d44bcdb82dfd61254526.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MroziQ

Wpadł update. Mam nadzieję, że nic się nie spartoli

105b6f2d84bd74681b798648b69cd06f.jpg

Edytowane przez Baron Rafau
    Poprawa czytelności posta. Tekst był w jednej linii ze zdjęciem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi