Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei P20 Pro. Aktualizacje oprogramowania.

Gwozdek

Bardzo proszę zachować ten temat wyłącznie do opisywania wrażeń i uwag dotyczących aktualizacji. Przypominam, że dział, w którym się znajdujemy to Dyskusja Ogólna. Problemy techniczne rozwiązujemy w innych miejscach. Użytkownicy naszego Forum opracowali poradniki do szybszego wymuszenia aktualizacji. Jeśli macie kłopot z wykorzystaniem danej metody, proszę o pytanie o porady w dedykowanych tematach:

[Poradnik] Instalacja Androida 9.0 przez pendrive'a.
[Poradnik] Aktualizacja systemu przez aplikację Firmware Finder i eRecovery.

Inne pokrewne tematy:

Zmiana karty SIM Huawei P20/P20 Pro - wpływ na aktualizację - dyskusja ogólna.
Brak możliwości zaktualizowania telefonu - temat zbiorczy.

Aby uniknąć zbędnych dyskusji na temat kto już posiada aktualizację, a kto nie załączamy zasadę wydawania aktualizacji według Huawei:

"Kiedy Huawei wydaje nową aktualizację Androida na jednym ze swoich urządzeń, tylko 1% aktywowanych urządzeń jest dostępnych przez pierwsze 48 godzin. Dzieje się tak, ponieważ monitoruje działanie wewnętrznego systemu Google na podstawie tych pierwszych aktualizacji i monitoruje, czy w aktualizacji nie wystąpił błąd. Następnie, jeśli nie ma błędu, 25% aktywowanych urządzeń otrzyma aktualizację w ciągu pierwszych dwóch tygodni, następnie 50% wszystkich urządzeń, a następnie tylko 100% aktywowanych urządzeń. Ten proces może potrwać do 8 tygodni.

Ważne jest, aby pamiętać, że ta metoda jest prawdziwa dla jawnej kompilacji, a nie modelu. Oznacza to, że oprogramowanie działające z innym numerem kompilacji odblokowanym przez kartę lub aktualnie dostarczane przez dostawców usług jest oddzielne"

Wiadomość dodana przez Gwozdek

Rekomendowane odpowiedzi

liftlodz
    Po aktualizacji u mnie jakość zdjęć się pogorszyła w dodatku wychodzą jakieś czerwone. Ma ktoś podobnie? IMG_20180419_203205.thumb.jpg.bc94f6ad8312d44bcdb82dfd61254526.jpg
    Nie u mnie wszystko ok ze zdjęciami, ale popsuli rozpoznawanie twarzy

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ja wiem? U mnie rozpoznawanie twarzy działa jak działało. Przy fotkach też nic niepokojącego nie zauważyłem.

Przy rozpoznawaniu twarzy jakie masz objawy?

To wytapatałem ja. P20 pro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    liftlodz
    Czy ja wiem? U mnie rozpoznawanie twarzy działa jak działało. Przy fotkach też nic niepokojącego nie zauważyłem.

Przy rozpoznawaniu twarzy jakie masz objawy?

Nie rozpoznaje twarzy i muszę odblokować kodem lub palcem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nie rozpoznaje twarzy i muszę odblokować kodem lub palcem

A jak skonfigurujesz jeszcze raz? Nie wydaje mi się, aby to był problem aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    liftlodz
    A jak skonfigurujesz jeszcze raz? Nie wydaje mi się, aby to był problem aktualizacji.

Skonfigurowałem i nic to nie dało

tapnięte z P20 pro lub IPX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MroziQ

U mnie rozpoznawanie działa tak samo. Zmienili apkę aparatu czym się w changelogu nie pochwalili. Chyba selfie lepiej robi, twarz nie jest już taka blada jak du*a niezależnie od światła ale to sprawdzę jeszcze. Natomiast moim zdaniem telefon zauważalnie przyśpieszył, przynajmniej jeśli chodzi o wczytywanie aplikacji, które nie siedziały w RAMie. Startują sporo szybciej a mam nawyk zamykania w kółko wszystkiego bo insta w tle łapie ciągle fixa na GPS i nie chce mi się tej aplikacji szukać na stosie kart :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A korzysta ktoś z inteligentnego pilota? Przed aktualizacją sparowałam sobie wzmacniacz, a teraz nie działa. Chciałam sparować TV i też nic. Zero reakcji. Czy mogło mi się gdzieś to wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1
    A korzysta ktoś z inteligentnego pilota? Przed aktualizacją sparowałam sobie wzmacniacz, a teraz nie działa. Chciałam sparować TV i też nic. Zero reakcji. Czy mogło mi się gdzieś to wyłączyć?
    Mi inteligenty pilot działa także dość dziwna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi pilot też działa, praktycznie z każdym urządzeniem, z którym parowałem. Ciekawa rzecz....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aparat u mnie w porządku, odblokowanie twarzą również działa OK tak jak i przed aktualizacją. Zdalny pilot również działa w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi