Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Heja,

problem tkwi w kodeku LDAC. Po podpięciu Sony WH1000XM2, Bose QC35, Sony h.ear on kodek nie zmienia się na LDAC :( W przypadku XM2 i h.ear on kodek zostaje na SBC, Bose wymusza AAC. Manualnie też nie mogę zmienić. A z kolei Sony XB650BT które mam na codzień zmienia ładnie na aptx HD, co jest prawidłowe. Co robić, jak żyć? Wysłałem zapytanie do Samsunga, ale chcę i Was prosić o pomoc. Też tak macie? Co z tym zrobić?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak aptx HD?? Note nie obsluguje aptx HD. U mnie na 1000XM2 ldac działa ale trzeba to włączyć nie w opcjach developerskich tylko w ustawieniach bt. Inaczej za każdym razem po podłączeniu trzeba zawsze ręcznie przełączyć.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

8597677493f0879a9f0e3882359987e6.jpg

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Heja,

problem tkwi w kodeku LDAC. Po podpięciu Sony WH1000XM2, Bose QC35, Sony h.ear on kodek nie zmienia się na LDAC  W przypadku XM2 i h.ear on kodek zostaje na SBC, Bose wymusza AAC. Manualnie też nie mogę zmienić. A z kolei Sony XB650BT które mam na codzień zmienia ładnie na aptx HD, co jest prawidłowe. Co robić, jak żyć? Wysłałem zapytanie do Samsunga, ale chcę i Was prosić o pomoc. Też tak macie? Co z tym zrobić?

Z góry dzięki za odpowiedź

Też mam słuchawki bose qc 35 ... Bose wspiera tylko aac jak na razie .

Może w przyszłych aktualizacjach firmware dla słuchawek to się zmieni .

Ps . A jak wersję firmware masz teraz w słuchawkach ... Czy aktualizowales słuchawki ?

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale przecież Bose QC35 z Notesem grają naprawdę fajnie i bez zaczarowanych kodeków. Mam je od niedawna, nie są idealne, ale po włączeniu adapt sound stanowią z N8 zgrany duet. Nawet zapomniałem o tym że w opcjach można teoretycznie grzebać w kodekach na Oreo. default_smile.png

dodana zawartość

Dziwne, u mnie w widoku qc35 nie mam info o kodeku...

756d2f1a7c1a111e79379622381b2f8f.jpg

Wysłane z czarnego Note8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sirrah777

@KaleidGalaxy  LDAC jest kodekiem Sony i póki co działa tylko ze słuchawkami Sony (obsługującymi ten kodek) więc sekcja kodeki pojawia się zapewne tylko gdy podłączone urządzenie obsługuje LDAC. Przy innych kodekach pewnie wybierany jest automatycznie najlepszy obsługiwany. Info o kodeku możesz zobaczyć w opcjach programisty:

Spoiler

Screenshot_20180415-174821_Settings.thumb.jpg.0be643503de6bf6dd665dfe6078f82e5.jpg

Edytowane przez sirrah777

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie, potem zdałem sobie z tego sprawę. W przypadku bose chyba automatycznie dobiera kodek. Ręczna próba zmiany u mnie nic nie daje. Cały czas mam pierwszy z listy czyli SBC

Wysłane z czarnego Note8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sirrah777

Z tego co ja zauważyłem, to da się zmienić tylko jak słuchawki są podłączone. Ale i tak trzeba to robić po każdym podłączeniu (w przypadku opcji programisty).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy słucham tidala czy Spotify to zmiana nie jest możliwa. W sumie odpuszczam temat. Qc35 z notesem i adapt sound grają naprawdę zacnie więc nie ma co kombinować.

Wysłane z czarnego Note8

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sirrah777

Te słuchawki obsługują kodeki SBC i AAC. W teorii AAC powinno być lepsze, w praktyce różnie bywa i nie zawsze słychać różnicę. Więc ja bym się w tym przypadku nie przejmował kodekiem. A Adapt Sound używałem już na Note 3 bo faktycznie działa i lepiej słucha się muzyki :) 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bose qc 35 są mega.

Używam je z moim laptopem i telefonem..

Dla mnie to nie problem ze używają aac albo sbc bo i tak brzmią fantastycznie .

Ps sprawdzie sobie wersje oprogramowania jak macie na słuchawkach ..

Ps

Właśnie jakaś nowa aktualizacja wyszła dla słuchawek i ja teraz ściąga ...ea403a2e67205ff8616fd89bcbf0158b.jpge08fb34bf4718b6baecae61185911856.jpg

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi