Skocz do zawartości
Pazura7

Nowy telefon do 1600zł z możliwością wgrania lineageOS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy da się kupić nowy telefon, na który wgram bez problemów lineageOs i nie pozbędę się w tej sposób gwarancji? Rootować nie zamierzam.

Myślłałem o G6, jakimś xiami albo s7 edge.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Po kpy ci LOS bez root?

Generalnie każdy producent odmówi naprawy gwarancyjnej gdy nie będzie oryginalnego systemu(należy go przywrócić).

Większość producentów anuluje gwarancję gdy jest odblokowany bootloader. Samsung anuluje po nabiciu flagi knox(nie wgrasz LOS).

Xiaomi nie uzależnia gwarancji od statusu bootloadera ale również musisz przywrócić Miui ewent. Miui.Eu.

Lenovo, OnePlus,  też są dosyć tolerancyjne.

Edytowane przez dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topoll

OnePlusa możesz nawet z customem odesłać na gwarancję i przyjmą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podoba mi się  w LOS, brak usług google i innego śmiecia.

Warto zapamiętać OnePlus, ale jest już dość drogi.

Czyli głównie samsung robi takie cyrki?

Edytowane przez Pazura7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dominoj97
    Podoba mi się  w LOS, brak usług google i innego śmiecia.
    Warto zapamiętać OnePlus, ale jest już dość drogi.
    Czyli głównie samsung robi takie cyrki?

Podziwiam, że chcesz się w coś takiego bawić, bo używanie androida bez usług google jest naprawdę ciężkie ;)
    Są niby micro g jako zamiennik, są też niby inne sklepy z apkami ale mimo wszystko jest to uciążliwe.
    Ja już się wolę zgodzić na inwigilację, jestem towarem i wiem o tym. Chociaż google pojedynczą osobę i tak ma gdzieś, jesteśmy danymi analitycznymi wśród miliardów innych użytkowników. No i google przynajmniej daje coś w zamian...

Dobra ale wracając do tematu. Najlepszy byłby Oneplus, ma najlepsze wsparcie na xda i nie tracisz gwarancji po wygraniu customa. Ewentualnie jakaś motorola, np moto Z2 play no ale to średniak. Nie wiem jakie wsparcie ma G6. S7e byłby też dobrym wyborem ale doczytaj o problemach z aparatem w customach no i bezwzględnie tracisz gwarancję. W zasadzie to jedynie w przypadku OP noe tracisz ale przy LG i motoroli możesz mieć jeszcze jakąś nadzieję, że serwis przymknie oko.

Wysłane z mojego OnePlus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oduczyłem się całkowicie korzystać z usług google i nie odczuwam ich braku.

G7E też mi się podobał, ale wtedy definitywnie tracę gwarancję. U LG można odblokować bootloader, ale trzeba podać IMEI. ( Tutaj jedynie używki wchodzą w grę, z krótką gwarancją. Przemęczyć się i wywalić wszystko)

Co do aparatu, to wiem że są one gorsze, z powodu braków driverów. (Z tego co mi wiadomo)

Najlepiej wybrać OP, ale jednak cenowo jest dość drogi.

A w przypadku Xiaomi? Ma może ktoś jakieś doświadczenia?

Z tego co przeczytałem to bez problemu można flashować, ale przed wysłaniem na gwarancję trzeba przywrócić oryginał.

Rynek smartphonów jest jakiś nienormalny i powoli zaczyna dotykać to też laptopów...

Edytowane przez Pazura7
    Literówki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dominoj97
    Oduczyłem się całkowicie korzystać z usług google i nie odczuwam ich braku.

G7E też mi się podobał, ale wtedy definitywnie tracę gwarancję. U LG można odblokować bootloader, ale trzeba podać IMEI. ( Tutaj jedynie używki wchodzą w grę, z krótką gwarancją. Przemęczyć się i wywalić wszystko)

Co do aparatu, to wiem że są one gorsze, z powodu braków driverów. (Z tego co mi wiadomo)

Najlepiej wybrać OP, ale jednak cenowo jest dość drogi.

A w przypadku Xiaomi? Ma może ktoś jakieś doświadczenia?

Z tego co przeczytałem to bez problemu można flashować, ale przed wysłaniem na gwarancję trzeba przywrócić oryginał.

Rynek smartphonów jest jakiś nienormalny i powoli zaczyna dotykać to też laptopów...

Wszystkich? Bez sklepu play, gmaila, dysku, yt, itd? Ja bym nie wytrzymał

U Xiaomi też możesz odblokować ale też jest jakaś tam procedura. To chyba jeden z niewielu przypadków gdzie nawet trzeba czekać kilka dni.

W tej cenie masz mi6 i troszkę drożej mi mix2. Oba to wydajnościowy top, który będzie wystarczający jeszcze przez wiele lat. Słabym punktem jest z tego co wiem aparat. Mi6 ma na pewno swój dział na naszym forum więc polecam sobie poczytać opinie.

Customów na xda oficjalnych jednak nie ma... ale widziałem coś nieoficjalnego w miarę stabilnego.

Nienormalny jeśli chodzi o rosnące ceny czy o sytuację z customami i problem z odblokowaniem bl?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze sklep play mam, ale dużo aplikacji nie używam. Wystarczy mi jakiś prosty kalendarz, todos, firefox i osmand : )
    Chodzi mi głownie o problemy z wgrywaniem customów itp. Chociaż w laptopach jest nieraz podobnie.

Na pewno wezmę pod uwagę Xiaomi, chociaż wiem że aparaty są w nich średnie. Mi mix wygląda bardzo fajnie.

A mam pytanie odnośnie oneplus 5t, bo widzę że zaczyna tanieć. Jak tam wygląda sytuacja z aparatem na LOS?

Edytowane przez Pazura7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dominoj97

[mention=318020]Pazura7[/mention]

Na OP5 jest gorszy niż na stocku, sama aplikacja jest znacznie gorsza i nie jestem pewny czy drugi obiektyw jest wykorzystywany (chociaż to się mogło zmienić).

Pomaga port google camera, bo zdjęcia z niej wychodzą całkiem niezłe.

Miałem LOS 15.1 przez chwilę. W ogóle LOS 15.1 wyszło stosunkowo niedawno i może jeszcze zawierać trochę błędów...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi