Skocz do zawartości
Marchus

Zmiana kolorów przy 100% jasności w słońcu

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem taką przypadłość, że jak użytkuje telefon na słońcu to jasność wchodzi na 100% i tu ok. Natomiast gdy słońce pada bezpośrednio na czujnik to zmieniają się kolory. Wygląda to tak jakby wyblakły kolory (czerwony staje się różowy itp). W momencie jak telefon trochę dam do góry tzn czujnik nie ma bezpośrednio kontaktu z promieniami to kolory wracają do normy przy 100% jasności. 

Ma ktoś podobny problem?? Jeśli mogę prosić proszę o sprawdzenie w słoneczną pogodę a takich teraz nie brakuje. 

Sztuczne światło nie wywołuje tego problemu:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jarmk
9 minut temu, Marchus napisał:

Ma ktoś podobny problem?? 

Wszyscy z wyświetlaczami z amoledem ... : :)

Wygooglaj sobie w necie jak zachowuje się amoled w Słońcu..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam Galaxy S7 i też zmieniają się barwy na jaśniejsze, gdy oświetlenie jest silne.

Tak jakby gamma była podbijana sporo, aby ciemniejsze fragmenty obrazu były jaśniejsze.

Chodzi o to, by poprawić czytelność ekranu (pod słońcem nie potrzebujemy dobrego odwzorowania barw, a chcemy widzieć cokolwiek).

W customowych romach widziałem taką funkcję "outdoor mode" i działało to analogicznie.

Nie wiem jak silne jest to zjawisko w S9. Ekran jest jeszcze jaśniejszy od S8, więc może dlatego tak bardzo to widać.

Jedyne możliwe rozwiązanie to chyba tylko wyłączyć automatyczną jasność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi