Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei P20 Pro. VoLTE i VoWIFI. Pytania, dyskusja i problemy.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam w T-mobile a telefon kupiony w x-komie w dniu premiery. Od samego początku działa mi zarówno WiFi Calling jak i VoLTE.
    Żeby te usługi działały nie trzeba mieć brandowanego softu. Zamiast tego producent telefonu musi dodać obsługę tych funkcji dla każdej sieci z osobna. Najprawdopodobniej nju nie jest obecnie przez Huaweia dodana. Jedyne rozwiązanie to męczyć ich (Huaweia) i mieć nadzieję że dodadzą to w kolejnej aktualizacji. Z tego co kojarzę TO Mate 10Pro obsługuje WiFi Calling i VoLTE w nju więc dodanie ich dla P20 Pro powinno być kwestią czasu.
    Niestety w Polsce te usługi nie są zbyt popularne stąd niewielu producentów telefonów dba o ich obsługę.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    456nju

Czyli HUAWEI /ciach/ soft :D i wspiera wybiórczo sieci ... fanaberia haha !! 

Edytowane przez Gwozdek
    Nie używamy wulgaryzmów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiemy kto /ciach/, a kto nie. Może też być tak, że dana sieć nie poczyniła starań żeby dodali ich obsługę. Nie oczekiwałbym, że jeden z największych producentów telefonów na świecie będzie pytał się każdego operatora na świecie czy czasem dodać obsługę WiFi Calling i VoLTE w jego sieci. Zwłaszcza, że mówimy tu o bardzo małym operatorze, który nie sprzedaje telefonów i do tego jest z Polski czyli jakby nie patrzeć ze swoistego zaścianka telefonicznego.

Edytowane przez Gwozdek
    Nie używamy wulgaryzmów.
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Off666
    9 godzin temu, 456nju napisał:

Czyli HUAWEI /ciach/ soft :D i wspiera wybiórczo sieci ... fanaberia haha !! 

Czy coś w tym telefonie Ci się podoba? Patrzę na twoje posty i ciągle krytykujesz - może dokonałeś złego wyboru, skoro wcześniej miałeś Samsunga serii S ?

Edytowane przez Gwozdek
    Korekta cytatu.
    • haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nju leci na Orange, a Huawei nie wspiera funkcji wspomnianych w temacie dla Orange. Tyle. Mam jedną kartę z nju, mam z Orange i służbową z T-Mobile, na tej ostatniej wszystko działa poprawnie.

Zgadzam się tutaj z @jender17, że to też sieć musi podjąć współpracę z producentem. To nie jest kwestia jednej strony. Ale... klepać byle klepać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    456nju
    Godzinę temu, Off666 napisał:

Czy coś w tym telefonie Ci się podoba? Patrzę na twoje posty i ciągle krytykujesz - może dokonałeś złego wyboru, skoro wcześniej miałeś Samsunga serii S ?

Nie krytykuje , kupilem mam i jestem zadwolony pod wieloma wzgledami , a to ze slowa krytyki sa ... musza byc nie ma produktow idealnych ... wyluzuj gumke kolezko oj wyluzuj :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Off666
    21 minut temu, 456nju napisał:

Nie krytykuje , kupilem mam i jestem zadwolony pod wieloma wzgledami , a to ze slowa krytyki sa ... musza byc nie ma produktow idealnych ... wyluzuj gumke kolezko oj wyluzuj :D

Ja się nie spinam tylko śledząc temat tego telefonu. Jesteś osobą która najczęściej go krytykuje więc może to był po prostu zły wybór z twojej strony. Jeszcze jedno - nie jestem twoim koleżką :) miłego dnia.

• haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Duke222

@456nju

Aby VoLTE i VoWiFi działały, operator musi dodać do softu ustawienia pod konkretnego operatora. Niestety, współpraca na linii Orange - Huawei układa się bardzo słabo. Np. Mate P10 Pro którego premiera odbyła się jesienią do dnia dzisiejszego nie otrzymał wsparcia. P10 który jest sprzedawana od ponad roku ma tylko wsparcie dle VoLTE.

Edytowane przez Duke222

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qurier

Ja mam czysty soft wersja 120 telefon kupiony w MediaMarkt, również w sieci Play a w menu nie mogę włączyć tego.
    Wygląda jak by pod jednym numerem były różne softy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    456nju

Okey , dzieki za info , to samo napisala mi osoba ze wsparcia huawei .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi