Skocz do zawartości
spec-naz1

Android Oreo [8.0] - wrażenia/opinie/błędy

Rekomendowane odpowiedzi

Po 30 minutach korzystania, bateria na razie działa normalnie tzn nie widzę różnicy w spadku ale do dokładnego stwierdzenia czy lepiej gorzej to trzeba kilku dni. Zmieniono notyfikacje na plus. Zmieniono rozmieszczenie ustawień raczej też na plus. Kamera AI fajny bajer ale dla mnie nic szczególnego. Wydajność jest ciut szybszy ale np messenger bez przeinstalowania lagował. Po już jest okej. Ogólnie poprawili jescze animacje i jest świetnie. Telefon szybciej się wybudza znacznie. Zmieniła się kalibracja kolorów przynajmniej takie mam wrażenie, aczkolwiek chyba na lepiej. Nowe statystyki baterii. Więcej powiadomień systemów typu że messenger korzysta z rysowania na ekranie. Wygląd ikonek się delikatnie zmienił. W ustawieniach gier można teraz zmienić liczne klatek bez względu na rozdzielczość ekranu. Telefon zmienił nazwę na thinq. Ogólnie aktualizacja trwa 15min poprzez lg bridge. Łatki bezpieczeństwa z 1 marca. Miałem wersję POC. 

Niestety uruchamianie sieci komórkowej a dosłownie potwierdzenie tego nadal nie da się ukryć i czasami chowa się pod messengerem. Oraz ustawienia hifi się nie zmieniły oczekiwałem lekkiej rozbudowy. 

Jednak bez formatowania danych telefon łapal duże ścinki i lagi przy animacjach. Zalecam kopie zapasową przy użyciu lg mobile switch. Telefon po prostu zamiata. A szczerze powiem że myślałem że na 7.1.2 było niesamowicie szybko. Responsywność jest na bardzo dużym poziomie. 

Edytowane przez Mateusz96
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djzaq

Też już u mnie siedzi 8.0.. Wrzucam teraz na drugą sztukę. Jak dla mnie również szybciej pracuje. Jedynie jakoś nie mogę przekonać się do aparatu..może kwestia przyzwyczajenia.. Ale ogólnie fajnie klik łapie ostrość i klik w to samo miejsce robi nam zdjęcie nie trzeba palcem na kółko od robienia zdjęć. Co do kolorów porównując 8.0 i poprzednią wersję dwa telefony obok na moje oko wydawało mi się że mój po aktualizacji ma trochę mniej jaskrawe ten przed aktualizacja był bardziej żywy może ciut w niebieski.. Chyba że to wada mojej matrycy a dziewczyna ma sprawną testuje dalej.. Zobaczymy jak z baterią będzie przed zazwyczaj 1.5 dnia net ciągle włączony rozmowy fb Instagram.. Zobaczymy po aktualizacji nie chce robić resetu całego telefonu jakoś ścianek nie zauważyłem jedynie faktycznie messenger rozmowa się długo pojawiała..

Na plus zauważyłem rozpoznawanie twarzy działa o wiele szybciej i lepiej z różnej odległości i nawet w pokoju gdzie oglądam tylko tv bez oświetlenia. Więc dla mnie duży plus bo akurat używam odblokowania twarzą

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem,że pobieracie Oreo przez LG Bridge. Jest to czysty system od LG, bez naleciałości "brandowych" (wersja europejska) ? Na jakiej zasadzie LG przydziela przez ten program najnowszą wersję Androida ? Bo jak widzę u siebie , chyba nie dla każdego. Rozumiem takie zjawisko przez OTA ale przez LG Bridge ? Czyżby program (serwer) badał IMEI telefonu i stwierdzał - A Ty jeszcze nie dostaniesz...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djzaq
    Rozumiem,że pobieracie Oreo przez LG Bridge. Jest to czysty system od LG, bez naleciałości "brandowych" (wersja europejska) ? Na jakiej zasadzie LG przydziela przez ten program najnowszą wersję Androida ? Bo jak widzę u siebie , chyba nie dla każdego. Rozumiem takie zjawisko przez OTA ale przez LG Bridge ? Czyżby program (serwer) badał IMEI telefonu i stwierdzał - A Ty jeszcze nie dostaniesz...
    Ja akurat mam czysty bez brendu oznaczenie POC na pudełku, kupiony w Komputroniku.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiliście reset do ust fabrycznych po aktualizacji?

*Nabazgrane z V30*
    ***Power by Qualcomm***

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djzaq
    Robiliście reset do ust fabrycznych po aktualizacji?

*Nabazgrane z V30*
    ***Power by Qualcomm***

Ja nie.. Jak na razie działa ok. Wiem że jeszcze lepiej by było po resecie ale nie chce mi się na nowo wszytkiego ustawiać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sbapol

Na Xda jest już wersja do sflashowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kepa416

Mi po kablu z LG bridge poszło. Na razie spoko mam wrażenie że przeglądarka mniej muli i szybciej wygląda przerzucanie zakładek np. Czy akcje kopiuj wklej.

Minus na razie menu ustawienia zmienione niepotrzebnie i jakieś durne podpowiedzi dla zwykłego zjadacza chleba. Do tego urosły ikony aplikacji i niektóre mają białe tło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sbapol

Wrzuciłem prze LG UP, czy jakoś tak. Ta sama procedura jak przy debrandingu. W sumie nie widzę żadnych wielkich różnic. Zawiodłem się, że to nie jest od razu 8.1.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gooru2
    34 minuty temu, sbapol napisał:

Wrzuciłem prze LG UP, czy jakoś tak. Ta sama procedura jak przy debrandingu. W sumie nie widzę żadnych wielkich różnic. Zawiodłem się, że to nie jest od razu 8.1.0

Czy to ta wersja click

Edytowane przez gooru2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi