Skocz do zawartości
spec-naz1

Android Oreo [8.0] - wrażenia/opinie/błędy

Rekomendowane odpowiedzi

Również rozczarowany jestem że to "tylko" wersja 8.0. Miałem cichą nadzieję, że w najdroższym telefonie LG wyróżnią się czymś na tle konkurencji (która zresztą też w znakomitej większości robi aktualizacje na 8.0). U mnie poszło OTA - mimo wszystko i tak robię po instalacji hard reset (sposób Power Button + Volume Down). Nie robię tylko resetów przy aktualizacji zabezpieczeń i tej samej wersji systemu. Uważam, że przy przejściu na wersję z numerem wyżej powinno się takowy reset wykonać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 godziny temu, ziksinski napisał:

...Uważam, że przy przejściu na wersję z numerem wyżej powinno się takowy reset wykonać.

Dlaczego tak uważasz? Teraz zaktualizowalem i telefon działa idealnie. Inne telefony jak aktualizowalem tez nie resetowalem. Pytam, ponieważ nie rozumiem fenomenu resetowania telefonu do fabrycznych ustawien po aktualizacji. Wytlumaczy mi to ktoś? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie po prostu cały telefon się formatuje. nie zostaje żaden syf po ustawieniach poprzedniej wersji. Jako elektronik jakoś tak mi się to naturalnie tłumaczy. (format :c na wszytkie problemy ;-) ) 

Wole zrobić HR po przejściu z androidem tak samo jak zamiast aktualizować np windowsa z 8 na 10 po prostu go wywalam w instaluje 10. 

Robiłem to tyle razy że przygotowanie telefonu do resetu 

zajmóje mi 10min ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sspike

Jakie Wasze wyrażenia z androida 8. Na moj 1 rzut oka. Pojawił się czarny motyw o wysokim kontraście(lub nie zwróciłem na to uwagi wcześniej) aparat przedni lepiej robi zdjęcia, w słuchawki jeszcze lepiej separują kanały i jest więcej szczegółów. Dodatkowe ustawienia w menu. Bootloader z dopiskiem think. Nie znalazłem trybu portretowego? b54161bda5ac977cc449eecaff51aab0.jpg

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arcz

Moje wrażenia po kilku godzinach użytkowania w porównaniu z wersją 11m.

Na plus zdecydowanie powiadomienia oraz multitasking - aplikacje wg mnie dłużej trzymane są w pamięci bez ubijania.

Bateria raczej bez większych zmian, ewentualnie nieco gorzej, trzeba byłoby dłużej testować.

Na minus.. wybudzanie palcem trwa u mnie dłużej, wszelkie animacje mają jakby nieco mniej klatek na sekundę, ustawienia telefonu są mniej czytelne, a korzystając z innego niż domyślnego motywu przyciski nawigacyjne mają zawsze czarne tło, wcześniej dało się przełączać.

W dodatku mam wrażenie że wibracja przy stukaniu na gboardzie jest mocniejsza (ustawienie 1ms)

W każdym razie póki co raczej więcej wad niż zalet :(

Ktoś podziela moje wnioski?

EDIT: Z tym multitaskingiem chyba odczułem jednak jakiś efekt placebo.

Edytowane przez arcz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sbapol

Jesli masz 11m, to nie masz Oreo nawet.

Mi się udało 2 razy przywiesic telefon tak, że nie reagował na przyciski i sam się zrestartowal. Za każdym razem było to krótko po użyciu apki do aparatu z pixela. Pewnie coś nie trybi.

Edit: Dobra, już wiem napewno, jak robię fotę ta z pixela i zaraz po tym próbuje zrobić stockowa, to brak obrazu z kamery i się wiesza. To w sumie ma sens

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    scw
    Jesli masz 11m, to nie masz Oreo nawet.
    Mi się udało 2 razy przywiesic telefon tak, że nie reagował na przyciski i sam się zrestartowal. Za każdym razem było to krótko po użyciu apki do aparatu z pixela. Pewnie coś nie trybi.

Edit: Dobra, już wiem napewno, jak robię fotę ta z pixela i zaraz po tym próbuje zrobić stockowa, to brak obrazu z kamery i się wiesza. To w sumie ma sens

Identyko miałem. Też 2 razy się zawiesił przy appce pixela.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djzaq

Moje wrażenia odnośnie baterii.. Jakoś chyba na minus.. Zazwyczaj 1.5dnia miałem na luzie na wł ciągle LTE lub wifi. Dzisiaj odłączyłem o 7telefon a teraz mam 15% więc tak średnio bym powiedział...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

A od kiedy to bateria po wgraniu nowego softwaru ma trzymać tak samo bądź lepiej? Przecież od dawien dawna nie jest tajemnicą, że bateria formuje się również softwareowo i następuje to po kilku pełnych cyklach ładowania.

Dlatego również jest wskazane przywracanie ustawień telefonu po wgraniu systemu jak to pisał chociażby @mati1411

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi