Skocz do zawartości
MarHi

Niekompletna synchronizacja kontaktów z kontem google

Rekomendowane odpowiedzi

MarHi

Witam. Mam problem z synchronizacją, od jakiegoś czasu nie chce synchronizować kontaktów w telefonie z kontaktami na koncie google i odwrotnie. 

Telefon Lenovo P2, Android 7.0

Na początku nie chciały się pojawiać w telefonie nowe kontakty wprowadzane na koncie. Nie pomogły wielokrotne zmiany ustawień, likwidowanie synchronizacji i włączanie na nowo, przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu i włączenie od nowa synchronizacji. Zaznaczę, że większość moich kontaktów, na koncie google, została zaopatrzona w ilustracje. Ponadto po zresetowaniu wszystkiego zostały zsynchronizowane tylko niektóre kontakty z konta, a niektóre w ogóle. Te, które zostały zsynchronizowane, pobrane z konta, nie posiadają ilustracji. 

Na innych telefonach synchronizacyjnych się z tym kontem google wszystko działało ok, np. w telefonie Sony Xperia X Android 8.0. Kontakty zsynchronizują się poprawnie, razem z ilustracjami w obydwie strony.

Natomiast na Sony z systemem 7.1 synchronizacja działa tylko w jedną stronę, czyli pobiera kontakty z konta google, razem z ilustracjami. Niestety po dodaniu nowego kontaktu, jakiegokolwiek w telefonie, nie pojawia się on na koncie, nie synchronizuje w drugą stronę! 

Więc teraz przeniosłem się na Sony. Uznałem, że problem leży w telefonie, a może raczej w systemie. Nie mam pojęcia co jest powodem braku synchronizacji na Android 7, wcześniej (kilka tygodni temu) wszystko działało.

Próbowałem też instalowania aplikacji "Kontakty google" ale aplikacja korzysta z kontaktów systemowych w androidzie i to one się synchronizują, aplikacja je tylko pobiera i wymusza czasami synchronizację. Myślałem, że ma to związek z telefonami ale ponieważ kiedyś działało, a teraz nie to oznacza, że jest to musi być spowodowane aktualizacją Androida. Zapewne została wprowadzona jakaś poprawka, która spowodowała problemy?

Chciałbym jeszcze dodać, że kiedyś kontakty dodawane na koncie google wymagały dodatkowego "opublikowania" jeśli dobrze pamiętam by były widoczne na urządzeniach, teraz nie ma już takiego przycisku. Proszę o pomoc lub nr na jakąś infolinię, jeśli jest.  

Telefon jest moim podstawowym narzędziem, nie wyobrażam sobie ręcznego wprowadzania kontaktów na każdym urządzeniu osobno! Co mam zrobić?
    Proszę o pomoc lub proszę Producenta o wprowadzenie jednak aktualizacji do 8.0 dla Lenovo P2 i uruchomienie tej aktualizacji na wszystkich Sany X. Jak dotąd tylko na jednym telefonie mam nowy system.

Edytowane przez adagio
    Doprecyzowałem tytuł wątku, aby był bardziej czytelny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomsdb

Właśnie zresetowałem swój telefon Lenovo K6 Power i mam podobny problem. Kontakty są na koncie Google z etykietą "Moje kontakty" i podczas synchronizacji nic się nie dzieje. Najpierw po resecie była synchronizacja, ale niekompletna, więc dodałem jeszcze raz konto Google. Niestety też nic się nie dzieje. Zmieniłem hasło. Dalej nic. Będę więc wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

W telefonie jest zainstalowany android 7.0.

dodana zawartość

Rozwiązanie.
    Trzeba po resecie dodać telefon jako nowe urządzenie. Wtedy synchronizacja przebiega bez zakłóceń. U mnie zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomsdb

Niestety, jednak nie jest tak różowo. Pobrałem wszystkie kontakty z Gmaila na telefon, ale nie można zsynchronizować ŽADNYCH zmian. Tak jakby synchronizacja było tylko skopiowaniem kontaktów na telefon. W żaden sposób to działa. Nawet przy użyciu aplikacji Kontakty od Google. Czyli, że musi być jakaś usterka w systemie, a nie w konfiguracji lub aplikacji.

Wysłane z mojego Lenovo K33a42 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzień dobry, mam dokładnie taki sam problem z synchronizacją kontaktów. na koncie w google ponad 300 kontaktów a synchronizuje się  80, przy czym dodanie nowego kontaktu zarówno na telefonie jak i na koncie nie przynosi efektu. Problem zaistniał po przywróceniu ustawień fabrycznych w telefonie. Ktoś może ogarnął jakieś rozwiązanie albo jaka jest przyczyna? Pozdrawiam. Przemek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomsdb

Ciekawe, czy to tylko w telefonach Lenovo występuje, czy we wszystkich telefonach z Androidem 7.0? Ja dostałem taką odpowiedź ze strony wsparcia Lenovo:
    =============================================================

Re: k6 power no synchronization of contacts with the Goolge account

‎05-15-2018 01:40 PM - last edited on ‎05-15-2018 08:58 PM by Administrator Andy_Lenovo

@tomsdb wrote:

In my K6 Power it is exactly the same. There is no synchronization of contacts with the Goolge account.

Sorry to know it's is not synching as expected. Can you please show us how much storage do you have under Settings?

Please try the following:

-Try to un-synch and synch your account

-Back up your contacts

-Try to clear the App's Cache and Data for Contacts Storage.

Go to Settings> Apps>tap 3 dots on the right top corner>show system apps>Contacts storage>clear data or Go to Settings> Apps>tap 3 dots on the right top corner>show system apps>Contacts storage> Storage >clear data.

Note:  clearing the data will remove data that the application has saved so please back up your contacts.

Regards,
    Daisy

===========================================

Ale też nie działa. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi