Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei P20 Pro. Folie ochronne i szkła hartowane.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Heja.

Warto to kupić?

Po zakupie szkła od Thora które nakleiłem już na jednym telefonie i było idealnie, a gdy kupiłem swojego p20pro i szkło od tego samego sprzedawcy, również thora to w koło telefonu mam niedopasowane boczne ranty mimo że jak i jedno tak i drugie zostało naklejone z zegarmistrzowską precyzją. Ogólnie nie warte swojej ceny...

Strasznie mnie to drażni do tego stopnia że żałuję że odkleiłem fabryczną folię...

Co sądzicie o tym?

https://allegro.pl/huawei-p20-pro-szklo-0-2mm-3mk-flexible-glass-i7328113606.html

Jeszcze czlowiek z Pancernika polecał to szkło, które będzie lepsze, na które się skusić?

Dodam że noszę telefon w etui oryginalnym.

https://allegro.pl/oferta/spigen-glas-tr-szklo-hartowane-huawei-p20-pro-7400661833

Edytowane przez Gumis_sx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    robertd
    Napisano (edytowane)

@Gumis_sx

mam oba

flexible glass leży cały czas w szufladzie, po przymierzeniu stwierdziłem, że ktoś ostro dał ciała z wymiarami, bo jest normalnie za małe. Pisałem wcześniej o tym, nie pamiętam czy fotki wrzuciłem. Jeżeli nie zrobili update, nowej wersji to ja odradzam.

Spigena mam naklejonego, pasuje idealnie do ekranu i do etui spigena silikonowego , do oryginalnego też. Namęczyłem się, żeby dobrze przykleić, bo tu jest aptekarska robota. Ale się da, spokojnie można odklejać i przyklejać uważając oczywiście na paprochy. Też opisywałem tu wcześniej i chyba fotki wrzuciłem. Ale żeby nie było za wesoło lidzie tu pisali (wrzucali fotki), że mają szary pasek po lewej i prawej stronie ekranu. Ja takiego nie miałem (zobacz fotki wyżej). Fakt, że po dłuższym użytkowanie po którymś tam wyjęciu zrobił mi się mały szary punkt na krawędzi, ale to przez podważenie szkła przy wyjmowaniu i wsadzaniu do etui.

Edytowane przez robertd
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

Ja mam właśnie takie paski po bokach i mam taki sam efekt już na drugim szkle. Pierwsze nawet nie wiem kiedy ukruszyło się u dołu. Drugie mam już jakiś czas i poza tymi paskami sprawuję się bardzo dobrze.

Już wspominałem że, nie jest to wina szkła, tylko prawdopodobnie nierówności powstałe w produkcji ekranu. Gołym okiem bardzo trudno to zauważyć, ale wprawne oko wyłapie te miejsca pod odpowiednim kątem;)

Szkło jednak polecam, próbowałem już kilka "no name" i nie ma porównania 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    robertd
    Napisano (edytowane)

ja reż miałem 1 taki chyba noname, może byłby ok, ale nie pasował z etui spigena i z zestawu. Był za duży i szkło było podnoszone przez krawędzie etui. Ostatnio nie zwracałem na takie rzeczy uwagi bo miałem w 2ch ostatnich Samsungach note tzw flipy. Trzeba sprawdzać czy dane szkło pasuje do konkretnego etui.

Szkło spigena tak jak kolega @spec-naz1 napisał dobrej jakości, pomimo kilku miesięcy używania w kieszeniach spodni, kurtki, ... poślizg palca jest b. dobry. Oryginalna folia po dosyć krótkim czasie już się tak dobrze nie sprawowała.

Ogólnie spigen robi wg mnie dobrej jakości etui i szkła. Natomiast to FlexiGlass to była porażka przynajmniej to do P20Pro. Ale nie wiem czy nie poprawili tego. Gdybym nie kupił w zestawie to z pewnością bym oddał. Bo jakiś "inżynier", który to wymierzył to był chyba pod wpływem, albo zezowaty - wstyd.

Edytowane przez robertd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Sprzedawca ma podesłać nowe szkło. Miło z jego strony... 

Szkło mam takie, obczajcie film... 

Tylko że u niego nieprzylegajacego jest tyle co nic, a u mnie koło całego wyświetlacza +/- 2-3mm

Edytowane przez Gumis_sx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    riot!

Co od 3mk polecacie? Na s8 miałem taką folie 3d na cały telefon i byłem z niej zadowolony ale używając oryginalnego case nie współgralo...

Chciałbym coś podobnego. Na razie nie chce kupować i używać innego case niż tego z zestawu. Dlatego pytanie. Czy szkło flexibleglass od 3mk współgra z tym dodawany do zestawu etui? Dodatkowo chciałbym jakąś folie na plecaki... 

Czemu 3mk? Nigdy się na nich nie zawiodłem + mam blisko stoisko 3mk gdzie naklejaja folie od ręki :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też zastanawiam się nad 3mk.... Miałem spigen i na rogach się uszczerbiał, mam zagg folię i jest ok ale robią się dziwne kropki na całym ekranie, które widać przy wyłączonym ekranie...

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualizacja. 

Nowe szkło Thor dotarło. 

Leży elegancko w każdym miejscu. 

Sprzedawca twierdzi że pierwszy egzemplarz musiał być wadliwy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    riot!

więc za 99zl wzialem taka fajna folie 3mk na tyl i boki (mialem nia oklejony s8) i szklo 7h. Naklejone rowno i bez babli przez Panią ukrainke:) jest gwarancja pol roku na folie i rok na szklo. Do 24h powinno wszystko ladnie zlapac klejem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rome

A ja korzystam z takiego wynalazku

www.hiprotec.pl

Tanie nie jest ale pół roku temu w Mate 9 PRO pękł wyświetlacz (niefortuny upadek i poleciało od głośnika)

Po zgłoszeniu wymienili wyświetlacz.

Teraz na mój P20 PRO i żony lite też zakupiłem i jestem bardzo zadowolony.

Wysłane z telefonu Huawei przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi