Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei P20 Pro. Folie ochronne i szkła hartowane.

Rekomendowane odpowiedzi

robertd

@xochkarol

Cytat

Ciekaw jestem, czy po kupnie szpigena byłyby podobne „atrakcje”... 

Trochę niekonkretne pytanie bo może być szkło lub etui spigena.

W dziale szkła, więc pewnie o szkło pytasz.

Szkło spigena pasuje do oryginalnego etui i do etui spigena ultra hybrid.

Jeżeli jednak pytanie dotyczy etui spigena to w porównaniu do etui z pudełka, spigen ultra hybrib mocniej podnosi szkło. Więc jeżeli oryginalne podnosi Tobie jakieś szkło to ultr hybrid tym bardziej to zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xochkarol
    11 godzin temu, robertd napisał:

Trochę niekonkretne pytanie bo może być szkło lub etui spigena

Rzeczywiście, nie skontretyzowałem. Chodzi o szkło spigena.

11 godzin temu, robertd napisał:

Szkło spigena pasuje do oryginalnego etui i do etui spigena ultra hybrid.

Jeżeli jednak pytanie dotyczy etui spigena to w porównaniu do etui z pudełka, spigen ultra hybrib mocniej podnosi szkło. Więc jeżeli oryginalne podnosi Tobie jakieś szkło to ultr hybrid tym bardziej to zrobi.

No i właśnie o to mi chodzi. Nie ma już tak, że każde szkło pasuje do każdego etui. Jest bardzo słabo... ?‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    robertd

@xochkarol

nie ma ramek :)

Ja też pierwsze szkło jakie kupiłem to poszło do kosza. Nie dało się używać z oryginalnym i spigen etui. Ale było w zestawie ~10PLN więc ok.

Taktical czy jakoś tam. Tzn szkło bez etui idealne na cały ekran. Po tym zakupie i przymiarce prześledziłem YT temat etiu i szkła i wybrałem spigena.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xochkarol

No też już przejrzałem wszystkie polskie sklepy z akcesoriami do smartphone'ów, dział P20 Pro i spigenowski zestaw rzeczywiście wychodzi najlepiej ;) 

Ciekaw jestem, czy jest w Warszawie jakieś miejsce, w którym montują szkła na ekrany? Ostatnio jakoś mi to nie idzie. Swoim bliskim potrafię nakleić szkło idealnie, tak że mucha nie siada, a u siebie zawsze pojawia się jakiś paproch.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    robertd

Ja z 3miasta, więc z Warszawą nie pomogę. Ale też wolę jak gość z serwisu nakleja. A to szkło spigena jest ciężkie do dopasowania i się namęczyłem żeby dobrze nakleić. Plus jest taki, że można odklejać i nic się nie dzieje. Oczywiście pod warunkiem, że żaden paproch się nie dostanie.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Czas zamienić szkło na folię i tutaj pytanie do Was. Czy ktoś używał folii w płynie Spigen nano liquid?

Nie ma żadnej sensownej folii (pomijam zagg, którego miałem i więcej nie chcę), a w ofertach same szkła, które powodują dyskomfort korzystania z telefonu. Mam tu na myśli ostre krawędzie przy czytniku, nie wspominając o kruszeniu się szkła.

Interesuje mnie ta folia w płynie tylko pytanie czy później łatwo się jej pozbyć i czy faktycznie działa jak folia?

Nie zależy mi na ochronie ekranu przed upadkiem a jedynie przed rysami dlatego, że telefon u mnie leży zawsze na ekranie żeby nie porysować obudowy z tyłu.

Dzięki za każde info.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    malpaso

Polecam folię założoną w Media Expert. Kosztuje sporo, ja w listopadzie zapłaciłem 85 zł, teraz może być taniej. Laser ją wycina i gość zakłada; jak coś schrzani to od razu wymienia. Folia jest idealnie docięta, nie widać jej. Po 5 miesiącach nadal jest w idealnym stanie. 

• haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@malpaso

Czy to jest ta folia która się ilestam czasu utwardza czy po prostu klejona?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jakiej firmy jest ta folia z Media? To jest ich jakąś no name?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dix241

Miałem tą ich folię na S8 bo miałem problem ze szkłem i przez okres używania ponad pół roku była ok :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi