Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei P20 Pro. Folie ochronne i szkła hartowane.

Rekomendowane odpowiedzi

Racja jak paprochy przykleiły się do szkła to za wiele się z tym nie zrobi bo zostają ślady. Miałem taką sytuację ze szkłami spigena i hybridglass. Wkurzało tylko oko. Jak pozbyłem się taśmą jednego paprocha to pojawił się drugi i jak odkleiłem ze szkła to został ślad. Ze szkłem spigena wytrzymałem 2 miesiące bo szkoda mi było wymieniać takie drogie szkło a hybridglass wyrzuciłem od razu. Żadnego z nich już nie kupię bo najzwyczajniej nie umiem ich bezproblemowo nakleić.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tydzień temu kleilem spigena i siadło bardzo ładnie. Więc jak na razie złego słowa powiedzieć nie mogę. I dwa paprochy usunąłem jeden ze szkła i jeden z ekranu. Śladu brak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    robertd
    Ja tydzień temu kleilem spigena i siadło bardzo ładnie. Więc jak na razie złego słowa powiedzieć nie mogę. I dwa paprochy usunąłem jeden ze szkła i jeden z ekranu. Śladu brak

Ooo, to napisz proszę jak usunąłeś tego ze szkła?
    Nie jest łatwo dobrze nakleić szkło Spigena, b. małe wycięcie na diodę powiadomień, dopasowany maksymalnie, lekkie przesunięcie i będzie odchodził na boku. Ogólnie wydaje mi się, że tak będzie w przypadku tel. z malymi lub bez ramek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samo szkło spigena jest świetne, chyba najlepsze jakie jest. Użytkuje się telefon z nim bardzo komfortowo, ale jego naklejenie nie jest na moje nerwy. Mi się nie udało za pierwszym razem wycelować tak by było równo, dlatego musiałem odklejać i ponownie bawić się z paprochami.
    Dlatego musiałem szukać czegoś innego. Wybrałem folię Zagg, aplikacja na mokro to genialny sposób. Samą folię użytkuję już prawie 2 miesiące i jak na razie jestem zadowolony, mimo tego że czasem jest efekt mory w niektórych miejscach. Myślałem też że będzie przeszkadzać mi jej gumowatość, ale szybko się przyzwyczaiłem. Mimo drobnych wad, przez jej naklejanie na mokro już tylko jej będę używał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkło spigena jest dopasowane do etui tejże firmy. Jest trochę mniejsze niżeli pozostałe. Wcześniej miałem szkło które po założeniu etui dochodziło na bokach. Spigen tego nie robi jest idealnie dopasowany. Nawet w instrukcji montażu napisali aby szkło zakładać z założonym etui na telefonie. A paprocha usunąłem właśnie tym klejacym papierkiem. Podniosłem delikatnie szkło wsunolem papierek klejem w stronę szkła puściłem szkło a potem jak wyżej i wyciągnąłem papierek.
    Mi się udało a efekt bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja się przyznam, że u mnie dodatkowym problemem jest to, że jedną rękę mam nie w pełni sprawną, więc idealne przyklejenie tego szkła jest podwójnym kłopotem. Jedną ręką z minimalną pomocą drugiej to jest mega trudne.
    Trzeba było więc poszukać prostego rozwiązania, bo na te szkła zmarnowałem trochę kasy. Gdyby ten spigen dał się nakleić na mokro jak folia ZAGG było by super. Jednak to niemożliwe bo spigen nie ma kleju na całej powierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    robertd
    No ja się przyznam, że u mnie dodatkowym problemem jest to, że jedną rękę mam nie w pełni sprawną, więc idealne przyklejenie tego szkła jest podwójnym kłopotem. Jedną ręką z minimalną pomocą drugiej to jest mega trudne.
    Trzeba było więc poszukać prostego rozwiązania, bo na te szkła zmarnowałem trochę kasy. Gdyby ten spigen dał się nakleić na mokro jak folia ZAGG było by super. Jednak to niemożliwe bo spigen nie ma kleju na całej powierzchni.

Chłopie, ja dwoma rękoma się namęczyłem, chyba 15min walki, przyklejanie i odklejanie. Z drugim szkłem na tel żony nie było wcale łatwiej. Wręcz powiem, że wyszło trochę gorzej.
    Ale wydaje mi się, że Spigen klei całą powierzchnią. Widać wyraźnie efekt po naciśnięciu np na środku, czy od jednej strony podczas naklejania jak przyleganie się rozchodzi. To nie jest tak jak miałem np inne szkło taktica czy jakoś tak się nazywało, które kleiło tylko na obwodzie. Inaczej wyglądało przyleganie.
    Dla mnie jednak wygoda poślizgu palcem na szkle jest dużo wyższa niz na jakiejkolwiek folii. Męka przyklejania fakt odrzuca, ale komfort używania jednak przemawia za szkłem.
    Moze ktoś z forumowiczów zakładał jakieś szkło na mokro. Napiszcie jak poszło i czego używaliście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Chłopie, ja dwoma rękoma się namęczyłem, chyba 15min walki, przyklejanie i odklejanie. Z drugim szkłem na tel żony nie było wcale łatwiej. Wręcz powiem, że wyszło trochę gorzej.
    Ale wydaje mi się, że Spigen klei całą powierzchnią. Widać wyraźnie efekt po naciśnięciu np na środku, czy od jednej strony podczas naklejania jak przyleganie się rozchodzi. To nie jest tak jak miałem np inne szkło taktica czy jakoś tak się nazywało, które kleiło tylko na obwodzie. Inaczej wyglądało przyleganie.
    Dla mnie jednak wygoda poślizgu palcem na szkle jest dużo wyższa niz na jakiejkolwiek folii. Męka przyklejania fakt odrzuca, ale komfort używania jednak przemawia za szkłem.
    Moze ktoś z forumowiczów zakładał jakieś szkło na mokro. Napiszcie jak poszło i czego używaliście.
    W opisie szkła spigen na pancerniku podają że szkło klejone jest tylko na jego barwionej części na ramkach. Jest to zapewne opis producenta, więc raczej nie ma kleju na całości.

dodana zawartość

Ale przyznam że nie czuję większej różnicy w codziennym użytkowaniu między tym szkłem a folią Zagg. Jest to trochę inny dotyk, ale zupełnie nie robi mi to żadnej różnicy. Nawet chyba polubiłem tą lekką gumowatość tej folii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi folia fabryczna zaczyna się rysować powoli niestety i czas już myśleć o alternatywie.
    Czy ktoś może opisać wygląd i stan tej folii z Media Expert po kilku miesiącach? Jak z poślizgiem w porównaniu do szkła?
    To rozwiązanie chyba będzie najlepsze dla mnie bo mam ubezpieczony i nie chce go już bardziej powiększać szkłem. Poza tym mam szkło na tablecie z czytnikiem linii na froncie i trochę niewygodna jest obsługa tego czytnika przez dziurę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    malpaso
    4 godziny temu, majkel02 napisał:

Czy ktoś może opisać wygląd i stan tej folii z Media Expert po kilku miesiącach? Jak z poślizgiem w porównaniu do szkła? 

Mam ją naklejoną od listopada. Poślizg jest ok, trochę gorzej jak się ma mokre paluchy -wtedy czuć delikatny opór.

Pod względem wytrzymałości nie mam zastrzeżeń. Na telefon mam założone etui Ringke a telefon poniewiera się po podłodze w aucie (często mi się zsuwa z siedzenia a uchwytu używam tylko do nawigacji), w plecaku lub po kieszeniach z monetami. Nie zauważyłem jakichś większych rys. Jedynie w miejscu gdzie najczęściej ślizgam palcem zrobiło się lekkie zmatowienie które jest widoczne pod pewnym kątem. Ale myślę że wpływ na to miała bardzo spękana skóra na moich palcach w zimie.

Ogólnie jest ok mając na uwadze że jest to folia a nie szkło. Bardzo twarda i dobrze dopasowana i naklejona folia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi