Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei P20 Pro. Folie ochronne i szkła hartowane.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może już polecić w 100% jakieś szkło które dobrze przylega do ekranu, i jest całe przeźroczyste?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś, coś, nikt nie ma w miarę dobrego szkła na telefonie? A ma ktoś może naklejone szkło nillkina bo widziałem, że już się pojawiło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    banyo69

5D Full Glue. Właśnie wrzuciłem foto naklejonego w dziale P20. Do Pro będzie takie samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłam szkło stacjonarnie w jakimś sklepie telefonicznym, z czarnymi ramkami i mogę powiedzieć że 50zł poszło w błoto. Kot mi lekko nadgryzł je na rogu. Wyglądało jakby się tylko lekko ukruszyło a po kilku dniach mam już pajączka na cały róg :/ polećcie jakieś dobre szkło bo boję się że jak go upuszczenie to już to szkło nie będzie spełniać swojego zadania :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    I jak te szkło ? Doszło ? Bo jestem bardzo ciekaw jak to będzie się sprawować ?
    Doszło, założyłem wczoraj.

Jakość Nillkin'a jeśli chodzi o poślizg palca po ekranie pozostała - tu jest bardzo dobrze. Jednak do estetyki wycięcia mam pewne zastrzeżenia, dam wam zdjęcia jak wrócę do domu, być może chodzi o specyfikę ekranu Huawei'a. W górnych rogach wyświetlacza nie pokrywa go całkowicie, więc efekt nie powala - jakieś 0,5 mm zostaje poza szkłem.

Zdjęcia wkrótce.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj założyłem szkło 5D Full Glue. Szkło jest dobrze dopasowane do ekranu, pokrywa całą jego powierzchnię, łącznie z zaaokrąglonymi krawędziami. Nie zauważyłem negatywnego wpływu na dotyk. Poślizg palca i czytelność w pełnym słońcu dużo lepsza niż przy oryginalnej folii, którą dotychczas używałem.

Są z nim jednak dwa problemy, które powodują, że szukam innego.

Pierwsza rzecz to dość duże czarne boczne ramki, które zakrywają częściowo wyświetlane treści (np. w Tapatalk praktycznie wcale nie widać informacji o nieprzeczytanym poście w wątku - z niebieskiej kreski po lewej stronie została niebieska nitka).

Druga sprawa to delikatne odklejanie się szkła w rogach i po bokach ekranu. Niby jak się je dociśnie to jest ok, ale nie wiem na jaki czas. Jest to dla mnie trochę dziwne tym bardziej, że szkło wyglądało na dobrze dopasowane do zaobleń ekranu.

Oprócz tego trzeba sobie też zdawać sprawę z tego, że przez czarną ramkę szkła ukrycie notcha nic nie daje. Różnica pomiędzy notchem a paskiem maskujacym jest wyraźnie widoczna.

Czy udało się już komuś namierzyć inne szkło pokrywające cały wyświetlacz z zaobleniami, ale bez tej nieszczęsnej czarnej ramki? Znalazłem szkło od nillkina, niby 2,5D ale w opisie pisze, że szkło jest tylko na płaską powierzchnię ekranu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak wygląda folia 3mk arc 3d po jednym dniu :)

IMG_20180523_221704.thumb.jpg.f2f5647e8f9dbdc23dad903be657bff4.jpg

• haha! 1
    • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kitas5

Tak. Badziew.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

@dandan999 I jak? Poznikały te okropne bąble?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi