Skocz do zawartości
zgierek

(S9+)Słaba jakość dźwięku muzyki przez bluetooth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam mojego S9+ od tygodnia i używam telefonu do odtwarzania muzyki przez bluetooth głównie w samochodzie, lecz jest pewna rzecz która mnie nie pokoi,

Dźwięk jest niestety dużo gorszej jakości niż na jakimkolwiek innym telefonie, testowałem już Galaxy S4, Xiaomi MI5S Plusa itd i niestety dźwięk na S9+ a dokładniej sopran jest strasznie mocno zniekształcony i bardzo piaszczysty, mam wrażenie że sopran dobrze gra tylko kiedy jest on głośny w piosence a kiedy ucicha tak jak by się nagle urywał, nie pomaga zmiana jakichkolwiek ustawień które są dostępne z poziomu Samsung Music, a dzieje się to także na youtubie. W opcjach programistycznych też są ustawienia ale nic nie pomaga na tą bolączkę.

Mam też głośnik Marshall Kilburn i na nim także występuje ten efekt. Nie wiem czym to jest spowodowane i wiem że dzieje się tak tylko po bluetooth, przez jacka dźwięk jest prawidłowy.

Pozdrawiam

Adrian Zgierski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z jakiego kodeka korzystasz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg ustawień programistycznych to SBC i nie umiem go za chiny zmienić na inny, jak bluetooth wyłączony to da się zmienić ale po podłączeniu do urządzenia spowrotem wraca do SBC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Być może twój zestaw głośników wspiera jedynie kodek SBC? Sprawdź to na stronie producenta bądź instrukcji obsługi. 

Wydaje mi się, że najbardziej prawdopodobne są trzy opcje: 

- telefon Samsung wymusza przesyłanie dźwięku w kodeku cechującego się gorszą jakością dźwięku jakim jest ów SBC;

- niepoprawne działanie bibliotek odpowiadających za dźwięk;

- uszkodzenie fizyczne telefonu.

Radziłbym najpierw samemu pokombinować z ustawieniami, re-instalacją systemu, bo znając życie w razie skorzystania z gwarancji telefon zostanie odesłany z kwitkiem "nie wykryto nieprawidłowości". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chętnie bym sprawdził w jakim kodeku jest przesyłany dźwięk w xiaomi którego jeszcze mam A był moim poprzednim telefonem, tylko nie wiem jak niestety, tak nie bylo takich problemów  :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@zgierek

Xiaomi Mi5s Plus wspiera jedynie kodek SBC. Jaka wersja Bluetooth AVRCP(ustawienia programistyczne) masz wlączoną? 

Edytowane przez kamil79123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam włączoną 1.4 ale próbowałem zmieniać i nie słychać różnicy, chyba że muszę za każdym razem ponownie uruchomić telefon czego nie próbowałem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@zgierek Poczytałem trochę na xda i pewni użytkownicy donoszą, że przejście na 1.6 pomaga. Spróbuj zmienić, następnie zresetować telefon - to jest konieczne do zadziałania wersji 1.6. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze wiedzieć że ktoś to już usłyszał tak jak ja, zaraz idę  do auta i będę testować  :) dzięki za podpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@zgierek Czekam na rezultat. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi