Skocz do zawartości
zgierek

(S9+)Słaba jakość dźwięku muzyki przez bluetooth

Rekomendowane odpowiedzi

Już po testach i nic się nie zmieniło niestety, tragedia bo tego nie da się słuchać, mam wrażenie że słucham muzyki z niskim bitrate i jest podobny efekt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@zgierek  W takiej sytuacji skontaktuj się z działem wsparcia Samsung. Inne rozwiązanie nie przychodzi mi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    laki007

Masz włączoną funkcję Dolby Atmos?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyłączona, ona jest tylko dobra na wbudowane głośniki, przy reszcie jak dla mnie psuje dźwięk ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Remi_K

Sprawdziłem u siebie, jest jak najbardziej ok, muzyka gra bardzo dobrze, tylko trzeba zrobić oddzielną kalibrację, ta ze słuchawek nie pasuje do auta...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic to nie zmienia, próbowałem wszystkiego, podłącze po kablu jack i gra perfect, sprawdzałem inną S9 i ma dokładnie to samo, podłącze xiaomi, S4, S5, Xperie Z3+, Nota 3 i gra idealnie, jest ewidentnie coś z softem i bardzo mocno obcina bitrate, bo jest własnie efekt jak bym słuchał mp3 z niskim bitrate ok 64kbps

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nic to nie zmienia, próbowałem wszystkiego, podłącze po kablu jack i gra perfect, sprawdzałem inną S9 i ma dokładnie to samo, podłącze xiaomi, S4, S5, Xperie Z3+, Nota 3 i gra idealnie, jest ewidentnie coś z softem i bardzo mocno obcina bitrate, bo jest własnie efekt jak bym słuchał mp3 z niskim bitrate ok 64kbps
    Problem jest chyba taki że przesyła ci dane z kodekiem dla zestawu słuchawkowego do rozmów telefonicznych ...

Miałem taki problem na moim starym komputerze jak parowałem moje słuchawki bt ...( Windows pokazywał że jest to zestaw słuchawkowy bt ... A powinno być słuchawki stereo bt ) .
    Co powodowało że źwięk był straszny ... Taki zmulony i jakby za ściany ;) .

Nic nie pomogło ... Dopiero kupno nowego komputera rozwiązało problem ...
    Przypuszczam że bt w wersji 2.0 było za stare i nie dawało rady poprawnie słuchawek obsłużyć .
    Nowy komputer ma już bt 4.2 i wszystko śmiga jak należy .

Konkluzja :

Może telefon za nowy a radio za stare I nie rozpoznaje poprawnie np bt 5.0 ... Albo telefon nie rozpoznaje poprawnie np bt 2.x w radiu .

Tamte starsze telefony o których wspominasz mają bt w wersji 4.x i może dlatego jeszcze dobrze współpracują z radiem .

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, na pewno to nie jest jakiś rozmów telefonicznych, ale mam wrażenie że po wczorajszej aktualizacji jest poprawa, myślę że będzie to naprawione z kolejnymi aktualizacjami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj zmienić korektor z tego z odtwarzacza na systemowy. U mnie to pomogło. Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cork

Nie wiem czy problem macie rozwiązany ale jak włączysz opcje programisty to jest tam sporo ustawień dźwięku przez Bluetooth ,

masz tam :

Kodek dźwięku 

współczynnik próbkowania

liczba bitów na próbkę

tryb kanału

kodek dźwięku 

więc mnogość ustawień , myślę że tam leży problem u Ciebie

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi