Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei P20 Pro. Folie ochronne na tył smartfona.

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

Nie każdy chce pogrubiać swojego smukłego smartfona dodatkowym etui. Dlatego też powstają wszelakiej maści folie zabezpieczające "plecy" telefonu. Jeśli z takich korzystacie, to podawajcie swoje propozycje uwzględniając stosunek ceny do jakości. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alusia

Zamówiłam z AliExpress obudowy szklane na tył (dodatkowo szkiełko na aparat) oraz folie matową. Dam znać jak dojdzie :)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Alusia
    jakiś link można prosić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alusia
    @Alusia
    jakiś link można prosić?

Będę wysyłać jak tylko dojdą te ibydowy6i zobaczę czy to coś warte. Jedna już jest w pl, jutro może będzie do odebrania :) (że szkielkiem idzie z 6 sztuk, jedna folia, ochrona na aparat i kilka innych caseow) 869b0257cf22c40f9671ca06fc0595db.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alusia

Doszła folia - przezroczysta z jakimś takim efektem. Póki co nie naklejam bo doszły mi obudowy tempered glass. Na 100% nie zakrywa szkiełka z tyłu po bokach ale jest ładnie wycieta na aparat. 316697b8882fd2e2d71953c79c5c4a8b.jpgd0158b509432ab851612ae808a916c05.jpg

dodana zawartość

Dodatkowo ochronka na aparat :)d4d10ed947873ff8ec1b53fe0adfc7bc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli szukacie ochrony przed rysami i poprawiającymi chwyt oraz nie szpecąca zbytnio tyłu to polecam zestaw który stosowałem na moich poprzednikach tj Samsung Galaxy Note 3,4,5, S6, S7, S7 Edge, S8 tj  zestaw od 3mk 3D ARC w wersji High Grip. Jest to mocna folia z mocnym klejem chroniąca tył i boki . Używałem jej w powyższych smartfonach i zawszy wytrzymywała kilka miesięcy bez odklejania, 2 razy po 8 miesiącach mocnej eksploatacji odkleiły się boki , zareklamowałem emailowo i dostawałem nowe sztuki od producenta . Warto, wersja High Grip poprawia przyczepnośc telefonu, dosłownie trzyma sam sie reki , nie szpeci piękna tyłu ( mam P20PRO w kolorze Twilight  od 3 dni więc zamawiam ten zestaw ). Nie ma nic lepszego . Jak się dobrze założy ( zakładanie mam już opanowane do perfekcji) nie ma żadnych bąbelków ani innych uwypukleń, wybrzuszeń, po 24 godzinach aż folia się ułoży i klej mocno złapie na tyle niemal nie widać że ma sie tę folię założoną . Przed rysami jak znalazł . Niedługo jak zakupie i założe pokaże fotki. Odnośnie fotek moich poprzednich telefonów, są moje fotki na tym forum dotyczącym folii do Galaxy S8 , miałem kilka miesiecy temu S8 w kolorze Arctic Silver i tamw temacie mozna znalezc moje fotki . Polecam .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałem taką folię na S8 znajomego. Na tyle czy bokach jeszcze okej, ale na wyświetlaczu czuć było, że hamuje ruchy palców. Nie przeszkadza to po dłuższym użytkowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odnioslem sie tylko do tylu i bokow. Na przod nie polecam folii z tego zestawu gdyz jest zbyt miekka gumowata, pojawia sie efekt pomaranczy zmarszczenia, ktore z czasem sie wygladza ale nigdy do konca sie nie zregeneruje. Wiec na tyl i boki polecam, nie znajdziecie na rynku nic lepszego, natomiast na przod polecam albo szklo albo inna folie. Ja uzywam jeszcze fabrycznej ale jesli nie znajde nic dobrego wowczas sciagam i bede uzytkowal bez ochrony tak jak z Mate 10 Pro. Kwestia w jakich warunkach smartfon jest uzytkowany i kwestia szczescia przed upadkami i itp. 

Ja uwazam iz kupujac taki smartfon jak np moj w kolorze Twilight i pakowanie go w jakiekolwiek etui to profanacja samego smartfona. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alusia
    Odnioslem sie tylko do tylu i bokow. Na przod nie polecam folii z tego zestawu gdyz jest zbyt miekka gumowata, pojawia sie efekt pomaranczy zmarszczenia, ktore z czasem sie wygladza ale nigdy do konca sie nie zregeneruje. Wiec na tyl i boki polecam, nie znajdziecie na rynku nic lepszego, natomiast na przod polecam albo szklo albo inna folie. Ja uzywam jeszcze fabrycznej ale jesli nie znajde nic dobrego wowczas sciagam i bede uzytkowal bez ochrony tak jak z Mate 10 Pro. Kwestia w jakich warunkach smartfon jest uzytkowany i kwestia szczescia przed upadkami i itp. 
    Ja uwazam iz kupujac taki smartfon jak np moj w kolorze Twilight i pakowanie go w jakiekolwiek etui to profanacja samego smartfona.
    Nie zgadzam się :) i twilight się opatrzy więc wolę mieć kilka fajnych case'ow i zmieniać wygląd jak tylko mi się podoba, będę chciała wrócić do normalnego tyłu to sobie założę przezroczysty i tyle ;) a każda ochronka dodatkowa to dobra ochrona a foliom nie ufam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    2 godziny temu, Alusia napisał:

Nie zgadzam się :) i twilight się opatrzy więc wolę mieć kilka fajnych case'ow i zmieniać wygląd jak tylko mi się podoba, będę chciała wrócić do normalnego tyłu to sobie założę przezroczysty i tyle ;) a każda ochronka dodatkowa to dobra ochrona a foliom nie ufam

Foliom ufac nie musisz, ja napisalem ze chroni tylko przed rysami. Co do case pamietaj ze mozna sobie porysowac ramki i tylnie plecki. Wystarczy ze na ulicy kurz i pył wniknie miedzy casea a telefon, w kieszeni rowniez mamy pyl itd. Mnie casey potrafily porysowac S7, S7Edge, S8, mimo iz pracuje w czystych warunkach i obchodzilem sie zawsze delikatnie. Nie lubie pogrubiac i tak duzego telefonu tymbardziej maskowac tak ladnego wygladu (jak na moj gust). 

Folia zas nie spowoduje ze go porysujecie, nie powieksza gabarytow i nie szpeci wygladu. Kwestia upodobania. Gdybym mial kupic case to wcale bym nie kupowal koloru Twilight, kupilbym  czarny bo i takbym go ukryl w case. Transparentny oryginalny case jest kiepski. Nie podobaja mi sie rowniez zadne inne ale to kwestia gustu i upodobania. Przez miesiac uzytkowania Mate 10 Pro w pleckach dorobilem sie 3 rys na ramce i tylnich pleckach obok aparatu( powietrze wciska odrobinki kurzu przez podcisnienie miedzy casea a smartfon). Natomiast kolejny miesiac eksploatacji Mate juz bez zadnych oslon i... żadnej nowej rysy nawet pod swiatlo. Teraz mojego nowego P20Pro ubiore albo w tylnia folie z zestawu 3d arc high grip lub bede uzytkowal bez niczego. 

Kazdy robi wg swojego zdania. 

Mnie doswiadczenie nauczylo. A jesli ma upasc to i tak upadnie, nawet w case moze upasc na kamienie ekranem do dolu i koniec?- kwestia szczescia. A co do sxkiel ochronnych - w zeszlym roku mojej corce spadl starszy telefon Galaxy S3 LTE  z casem i naklejonym szklem. Niestety naklejone szklo pozostalo nienaruszone a peklo szklo z ekranu. Sila upadku niefortunnie rozlozyla sie na caly smartfon, case troche zaamortyzowal impet uderzenia ale to nie wystarczylo. Kwestia przypadku i danej sztuki jak jest zlozona i sklejona,czy smartfon nie jest minimalnie krzywo zlozony, zbyt mocno sklejony, co moze powodowac ze nawet case i szklo nie pomoze, drobny upadek nawet na dywan z 1metra potrafi uszkodzic telefon. 

Owszem kazda ochrona to zawsze plus. Na rysy case- nie. Na rysy tylko folia. 

Natomiast na upadki - case kosztem jego wad ktore wyzej opisalem uwzgledniajac moj gust. 

Edytowane przez Krzysztof PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi