Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei P20 Pro. Folie ochronne na tył smartfona.

Rekomendowane odpowiedzi

Alusia
    Foliom ufac nie musisz, ja napisalem ze chroni tylko przed rysami. Co do case pamietaj ze mozna sobie porysowac ramki i tylnie plecki. Wystarczy ze na ulicy kurz i pył wniknie miedzy casea a telefon, w kieszeni rowniez mamy pyl itd. Mnie casey potrafily porysowac S7, S7Edge, S8, mimo iz pracuje w czystych warunkach i obchodzilem sie zawsze delikatnie. Nie lubie pogrubiac i tak duzego telefonu tymbardziej maskowac tak ladnego wygladu (jak na moj gust). 
    Folia zas nie spowoduje ze go porysujecie, nie powieksza gabarytow i nie szpeci wygladu. Kwestia upodobania. Gdybym mial kupic case to wcale bym nie kupowal koloru Twilight, kupilbym  czarny bo i takbym go ukryl w case. Transparentny oryginalny case jest kiepski. Nie podobaja mi sie rowniez zadne inne ale to kwestia gustu i upodobania. Przez miesiac uzytkowania Mate 10 Pro w pleckach dorobilem sie 3 rys na ramce i tylnich pleckach obok aparatu( powietrze wciska odrobinki kurzu przez podcisnienie miedzy casea a smartfon). Natomiast kolejny miesiac eksploatacji Mate juz bez zadnych oslon i... żadnej nowej rysy nawet pod swiatlo. Teraz mojego nowego P20Pro ubiore albo w tylnia folie z zestawu 3d arc high grip lub bede uzytkowal bez niczego. 
    Kazdy robi wg swojego zdania. 
    Mnie doswiadczenie nauczylo. A jesli ma upasc to i tak upadnie, nawet w case moze upasc na kamienie ekranem do dolu i koniec- kwestia szczescia. A co do sxkiel ochronnych - w zeszlym roku mojej corce spadl starszy telefon Galaxy S3 LTE  z casem i naklejonym szklem. Niestety naklejone szklo pozostalo nienaruszone a peklo szklo z ekranu. Sila upadku niefortunnie rozlozyla sie na caly smartfon, case troche zaamortyzowal impet uderzenia ale to nie wystarczylo. Kwestia przypadku i danej sztuki jak jest zlozona i sklejona,czy smartfon nie jest minimalnie krzywo zlozony, zbyt mocno sklejony, co moze powodowac ze nawet case i szklo nie pomoze, drobny upadek nawet na dywan z 1metra potrafi uszkodzic telefon. 
    Owszem kazda ochrona to zawsze plus. Na rysy case- nie. Na rysy tylko folia. 
    Natomiast na upadki - case kosztem jego wad ktore wyzej opisalem uwzgledniajac moj gust. 
    Zamówiłam ten high grip. Póki co nakleilam chińska matowa wersję. Zobaczymy ;) ale jako że jestem baba to z casow na bank nie zrezygnuje hahaha 03f0fe531779f58929bcb0603528d30d.jpg9ed33458877583fb29fce77f182092d4.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

• haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    46 minut temu, Alusia napisał:

Zamówiłam ten high grip. Póki co nakleilam chińska matowa wersję. Zobaczymy ;) ale jako że jestem baba to z casow na bank nie zrezygnuje hahaha 03f0fe531779f58929bcb0603528d30d.jpg9ed33458877583fb29fce77f182092d4.jpg

Mialem te folijki w S8 i Xiaomi Mi 5. Psuje wyglad ale to kwestia gustu. Natomiast tel stal sie sliski, mocno wysusza skore dloni ta folia i jest nieestetycznie docieta. Tutaj u Ciebie rowniez to widze. 

Sprobuj High Grip ale pamietaj musisz nakleic bez zadnych babelkow powietrza- przy zakladaniu ma to byc 1 jedyny ruch przyklejenia, zadnych poprawek a tymbardziej wciskania upychania babelkow powietrza jesli takie spowodowalas- wowczas takie naklejenie jest do niczego bo babelki powietrza sie zmniejsza po kilkunastu godzinach ale nie znikna juz calkowicie co spowoduje ze bedzie to wygladalo bardzo brzydko. I to jest powodem narzekania ludzi ktorzy zakupili ten zestaw na swoje telefony. Idz sobie do tematu poswieconego ochronie S8 i odszukaj moje wpisy z fotkami S8 Arctic Silver , tak ma wygladac poprawnie naklejona folia. Idealnie wyglada, rownomierny blysk bez smug babelkow i innych rys itd, pod swiatlem tel wyglada jakby nic nie bylo naklejone. Dobrze umyj ramki przed naklejeniem bocznych oslon folii, mocno docisnij ale z wyczuciem zebys jej nie naciagla. Jak dobrze przykleisz to przez wiele miesiecy sie nie odklei. Polecam. 

dodana zawartość

Znalazlem S8,  pozostalych moich innych smartfonow z high grip juz chyba nie znajde w archiwum. 

4.jpg

1.jpg

2.jpg

dodana zawartość

Kupilem teraz te folie wiec moze jutro ja zaloze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    liftlodz

"A co do sxkiel ochronnych - w zeszlym roku mojej corce spadl starszy telefon Galaxy S3 LTE  z casem i naklejonym szklem. Niestety naklejone szklo pozostalo nienaruszone a peklo szklo z ekranu. "

No bo ani folie ani szkła nie zwiększają ochrony ekranu na uderzenia a wręcz odwrotnie, szkło podczas upadku działa jak rdzeń w pocisku, powoduje większe uszkodzenia bo jest twarde i przenosi uderzenie miejscowo w pełni sprężyście.

tapnięte z P20 pro lub IPX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj dotarła do mnie folia na tył marki donicesky. Kolor biały. (następny będzie czerwony ;])
    Naklejenie nie sprawiło, żadnego kłopotu, telefon stał się zdecydowanie mniej śliski i pewniej leży w dłoni.
    Zobaczymy jak będzie z jej wytrzymałością :)

Zastanawiam sie tylko nad szkłem aparatów? Czy nie porysują się jak będę tak o, po prostu odkładał telefon pleckami do dołu? Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie?
    Bo szczerze to jest mój pierwszy telefon który chciałbym użytkować bez case'ów bo szkoda mi psuć świetnego wyglądu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Off666

up

Tutaj masz odpowiedź odnośnie ochrony obiektywu aparatu:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To że jest szkło ochronne na obiektyw aparatu to wiem, ale zastanawia mnie wytrzymałość tego oryginalnego. To też jest GG 5 tak jak przód i tył obudowy czy coś innego? Wiecie coś na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok tylnia folia zestawu 3D ARC juz naklejona. Jutro pokaze fotki tylniej i bocznej ochrony. Nakleja sie bez zmian od 3 lat od kiedy stosuje ten zestaw. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alusia
    Ok tylnia folia zestawu 3D ARC juz naklejona. Jutro pokaze fotki tylniej i bocznej ochrony. Nakleja sie bez zmian od 3 lat od kiedy stosuje ten zestaw. 
    Do mnie też dzisiaj doszła. Niestety nie obyło się bez dwóch babelkow ale to już niestety przy trzech zwierzakach które zrzucają teraz zimowa sierść, kurzy się od nich mocno to nie dałam rady lepiej. Może też kwestia wprawy, mój pierwszy raz. Na rozkach też coś u mnie zawiodło... i mam taką linie przy napisie.. Nie wiem czy tak powinno być czy czegoś zwyczajnie nie sciagnelam ale ogólnie jestem miło zaskoczona choć minus że ramka aparatu taka bieda odslonieta. I że ta folia na przód taka słaba za taką cenę. Ale będę nosić, mile to w dotyku, palcuje się strasznie ale to było do przewidzenia :)ea50cfdbe7e682cad11f6024aaeba29b.jpgcbd5aba5e48f0f9af3fd28e12474e06a.jpg3ed815414e6314bfecee6677a9bcf0ea.jpge291482692988b2655435ec106a85696.jpg

Wysłane z mojego P20 PRO przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    33 minuty temu, Alusia napisał:

Do mnie też dzisiaj doszła. Niestety nie obyło się bez dwóch babelkow ale to już niestety przy trzech zwierzakach które zrzucają teraz zimowa sierść, kurzy się od nich mocno to nie dałam rady lepiej. Może też kwestia wprawy, mój pierwszy raz. Na rozkach też coś u mnie zawiodło... i mam taką linie przy napisie.. Nie wiem czy tak powinno być czy czegoś zwyczajnie nie sciagnelam ale ogólnie jestem miło zaskoczona choć minus że ramka aparatu taka bieda odslonieta. I że ta folia na przód taka słaba za taką cenę. Ale będę nosić, mile to w dotyku, palcuje się strasznie ale to było do przewidzenia :)ea50cfdbe7e682cad11f6024aaeba29b.jpgcbd5aba5e48f0f9af3fd28e12474e06a.jpg3ed815414e6314bfecee6677a9bcf0ea.jpge291482692988b2655435ec106a85696.jpg

Wysłane z mojego P20 PRO przy użyciu Tapatalka

Witaj. Dosc dobrze Ci wyszlo. Jutro jeszcze sie poprawi, do tygodnia jak bedziesz uzytkowala telefon folia doklei sie mocniej, rozpuszczalnik odparuje od kleju i lepiej zwiaze. Folia na tyl i boki to najlepsze co mozecie kupic jako ochrona przed rysami i nie zakrywajaca piekna tego telefonu. Dotyk jest znacznie lepszy a palcowanie troszke sie poprawi, troszke. Ta folia caly czas oddycha przez te mikrokropeczki. Co do dolnego paska jest to celowy zabieg aby przy montazu najpierw sciagnac naklejke z mniejszej dolnej warstwy i wypoziomowac pozostala czesc folii. Natomiast folia na przod to badziew o czym wspominalem zawsze w moim wypowiedziach na przelomie tych 3 lat obcowania z tymi zestawami na flagowcach od Samsunga. Folia na tyl to absolutny top, zas folia na przod tylko jesli ktos musi cos miec naklejone na czas zakupu czegos lepszego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam skórę z Extremeskins.co.uk
    Fajna jakość, oplata też boki telefonu. Dodatkowo dołożyłem metalową ramkę by mieć zabezpieczenie przed upadkiem. Ramka nie znajduje się na bokach zostaje więc oryginalna szerokość telefonu. b0764b512e6afd21813a9c51dd43bbb1.jpgac626c9711827fee9e1c387468a71333.jpg1d237b01b6936a6876c7c9903a0a3e23.jpgad049ec71eaf6bf025000b5e47e5b97a.jpge0642bcd357ae7878eabf37a7f757642.jpg9d83f632b6d1482664caa9e953c827be.jpga0f649edb3d2343fee8056a86bc2156e.jpgb5dfa8c9d963c7efc5126039b570c08c.jpga97e71c8dc2d543b70730e70bde6fd86.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi