Skocz do zawartości
krzysiekkce2

Powidoki na panelu POLED. Jakie są wasze doświadczenia i jak często ten problem występuje.

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się nad zakupem LG v30. Dzisiaj, będąc w Saturnie wziąłem do ręki Lg v30 i przewijając ekrany stwierdziłem, że na środku ekranu jest ślad, powidok jakiegoś okna co wyglądało naprawdę źle! Zapytałem obsługę, czy ekran Oled ma takie przypadłości na co Pan stwierdził, że Oledy podobnie jak amoledy mają tą przypadłość...Przecież to telefon za 2,5 tys zupełnie nie do użytku! Mam uważać i odświeżać ze strachem czy alby nie za późno bo będę miał duszki na ekranie??? Masakra! Bardzo się zniechęciłem do tego modelu! Wolę mieć IPS o gorszej czerni ale bez takich atrakcji!

Jakie są wasze spostrzeżenia w temacie???

Edytowane przez spec-naz1
    doprecyzowano nazwę tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djzaq

Podobne sytuację były w Samsungach.. Niektórzy mieli różowa matrycę i specjalnie zostawiali na nawigacji aby zostały "duszki" i odsyłali na gwarancję aby wymienili matrycę... Bo z wadą że jest różowa nie przyjmowali.. Raczej w marketach typu media może tak się dziać bo zauważ ekran świeci się po kilka godzin..

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle tylko że wystawowe telefony mają non stop włączony ekran często z nieruchomą treścią, nijak ma się to do normalnego użytkowania a i nawet na LCD pojawia się smużenie w takich warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

Jak wyżej. Sugerowanie się modelami które są wystawione z ekranem włączonym non-stop, z jednym obraz przy najczęściej prawie maksymalnej jasności nie jest zbyt poważne.

W ten sposób prawie nikt z telefonu nie korzysta a największe prawdopodobieństwo wystąpienia takiego zjawiska można zaobserwować najczęściej u osób, które korzystają z telefonu jako nawigacji w słoneczne dni  z jasnością automatyczną.

Nie wiadomo jak będą się zachowywać na dłuższą mete te ekrany. Jest to odmiana OLEDA i LG z tego co wiem po raz pierwszy je stosuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK. Dzieliłem się wątpliwościami zwłaszcza, że czytałem, że OLEDy Lg nie były dotąd zbyt udane. Z drugiej strony pojawia się u mnie obawa, czy stałe elementy systemu nie spowodują jednak trwałych śladów na matrycy. 

Rozumiem, że dotychczasowi nabywcy i użytkownicy tego modelu nie zauważyli takich przypadłości?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

LG do tej pory nie miał w urządzeniach mobilnych OLEDów V30 jest pierwszym modelem i jest kilka miesięcy na rynku więc wątpię aby ktokolwiek miał taką przypadłość.

Co do wypalania stałych elementów to ciężko powiedzieć i na chwilę obecna to jak wróżenie z fusów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lasica

Powiem tak, naczytałem się kiedyś o powidokach na plazmach. Do dziś mam 9 letnią plazmę LG i nic się nie wypaliło. Potem czytałem o powidokach w OLED. I przez firmę przeszło około 300 S2, 300 S3, 40 S7, 10 S8 i na absolutnie ŻADNYM nic się nie wypaliło. Także, ten tego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

Ja mam podobne zdanie:) Przez 4 lata miałem kontakt z telefonami które między innymi były oddawane na naprawę gwarancyjną i nigdy z czymś takim jak wypalenie się nie spotkałem. Oczywiście nie twierdze że się to nie zdarza bo taka jest charakterystyka ekranów OLED(przykłady modele na wystawach), ale tak jak pisałem żeby na taki efekt "zapracować" muszą być spełnione konkretne warunki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    siem
    W dniu 20.04.2018 o 23:48, spec-naz1 napisał:
    LG do tej pory nie miał w urządzeniach mobilnych OLEDów V30 jest pierwszym modelem i jest kilka miesięcy na rynku więc wątpię aby ktokolwiek miał taką przypadłość.
    Co do wypalania stałych elementów to ciężko powiedzieć i na chwilę obecna to jak wróżenie z fusów.

LG GFlex i GFlex2 miały poled

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez spec-naz1
    Usunięto zdublowaną część posta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć,
    posiadam swój telefon około 6 miesięcy.
    Używam go z automatyczną jasnością ekranu. Przez kilka dni używałem go z jasnością maksymalną. Automatyczne wygaszenie ekranu ustawione na 2 minuty. Telefonu uzywam głównie do mediów społecznościowych i do youtube.
    Zauważyłem, że na szarym tle widać wypaloną dolną belkę z przyciskami androidowymi oraz przycisk "menu" , który znajduje się na pulpicie.
    Pytanie do Was...

Jak u Was wygląda sytuacja z wyświetlaczem?
    Bo jeśli tak ma być to ten telefon, a raczej wyświetlacz roku mi nie wytrzyma.
    Wypalenie belki z przyciskami jeszcze rozumiem, ale przycisk, który znajduje się na pulpicie? Tego już nie.
    Polecam sprawdzić na szarym tle, a najlepiej widać to jak włączymy firefoxa i przejdziemy do menu wyboru otwartych kart.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi