Skocz do zawartości
krzysiekkce2

Powidoki na panelu POLED. Jakie są wasze doświadczenia i jak często ten problem występuje.

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybym miał to co na filmiku to jeszcze bym przeżył, ale u mnie widzę juz stale wypalenia (pisałem o tym wyżej).

Choc na szarym tle widac juz jakieś chwilowe powidoki. Zobaczymy co bedzie dalej. Jak bardziej się wypali to dam na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

Z tego co mi wiadomo jest to normalne i podobny efekt występuje w Xperii XZ2 bodajże. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak to jest, ale we flex 2 nie widziałem takich problemów.

Chociaż używałem aplikacji do zmniejszenia jasności, bo tam po nocy oczy wypalało. ?

Jedyne co zauważyłem w panelu oled od lg to ziarnistość.

W mojej v30 jak narazie wszystko jest ok i testowałem ekran aplikacja LCD test na maks jasności.

Pewnie zależy jaką macie partie i date produkcji urządzenia.

Ps.

Mojav30 jest z 20.02.2018r a i od samego początku jasność mam ustawioną w automacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, ze moja v30 dojechał ten tydzień na 100% jasności. Ale to glupie trochę. W końcu po to to jest aby uzywac A nie sie martwić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Używam V30 dopiero od niecałych 2 miesięcy po przesiadce z S6, gdzie po 2,5 roku była (minimalnie, ale jednak) widoczna na jednolitym tle górna belka i powidok paska, gdzie kończyła się klawiatura. Spotkałem się natomiast z informacją, jakoby P-Oled miał się nie wypalać, bo ekran ma być szczelnie zalaminowany. Zresztą nie ma w Internecie specjalnie dużo wątków o wypalonych V30. Jak wygląda sprawa u Was? Czyżby faktycznie V30 była wolna od tego problemu? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Jak narazie rok i zero wypalen - jasnosc autp i jasny domyslny motyw.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też już ponad rok używam i nie zaobserwowałem żadnych wypaleń.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mercleb

Oled od LG i od Samsunga to dalej ta sama technologia, różnica jest w podkładzie, który w LG jest z tworzywa, stąd w nazwie stosują P-oled, tu dobry opis https://pl.androidhow.eu/poradniki/zrozumienie-oled-roznica-miedzy-ekranami-amoled-firmy-lged-poled-samsung/ 

Wypalanie to niestety wspólna cecha ekranów OLED bez znaczenia producenta. Ja telefon mam krótko, niecały rok, ale wydaje mi się, że normalnie używając telefonu wypaleniem nie ma co się martwić. Może, gdyby po często używać na nawigacji, z ekranem rozjaśnionym na maksa to pewnie coś by się utrwaliło po jakimś czasie, jakieś przyciski czy inne statyczne elementy ekranu. Ale tak, normalnie to nie wiem, chyba ciężko. Co nie zmienia tego, że na forach Samsunga swego czasu było dużo wpisów o wypaleniach. Może jakiś postęp jest i wypalenie teraz dużo później się pojawia, ale sama technologia jest podatna na wypalenia i trzeba się z tym pogodzić albo kupować z ekranami LCD, gdzie też różnie bywa :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sazem

Ja mam telefon od Polskiej premiery i dosłownie tylko delikatnie mam wypalone przyciski nawogacyjne, ale jest to tylko widoczne na szarym tle. Jak na telefon prawie 2 letni intensywnie użytkowany z ekranu jestem bardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi