Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei P20. Serwis i gwarancja - opinie oraz pytania przed wysyłką telefonu.

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

Chcesz się dowiedzieć czegoś o serwisie zanim odeślesz swój telefon do naprawy? Masz jakieś wątpliwości czy Twój przypadek może być uwzględniony na gwarancji? Pisz tutaj! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam posiadam nowego P20 wzięty z Play , jak można przedłużyć gwarancję w Huawei na wyświetlacz na 3 miesiące .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kazuyoshi

@maniek2408 w aplikacji HiCare u góry wyświetla się info klikniesz tam i przekieruje cię na stronę ;)

dodana zawartość

Albo masz tu linka ;)

https://consumer.huawei.com/pl/support/screenguaranteeregistration/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aaar3k

Witam,

mam szybkie pytanie, bo ciężko znaleźć coś w internecie z racji dość krótkiego stażu telefonu P20 na rynku. Mianowicie - telefon kupiony w Komputronik, niestety z wadą wyświetlacza. Żółta poświata w dolnej części ekranu. Na moją niekorzyść, niestety nie jest to bardzo widoczna wada, powiedziałbym dość delikatna różnica - ale przy dłuższym użytkowaniu coraz bardziej widoczna (mam tu na myśli to, że bardzo drażni i łatwiej ją dostrzec, a nie, że fizycznie się powiększa). 

Na tą chwilę dokonałem zwrotu do sklepu, ale z racji tego, że telefon wzięty na fakturę, muszą "rozpatrzyć zwrot", więc nie mam gwarancji, że zwrócą mi pieniądze/wymienią na nowy.

Wolałbym nie oddawać na gwarancję, bo różnie to bywa - i tu moje pytanie, czy mimo tak mało widocznej (ale jednak) wady, można uznać telefon/wyświetlacz za wadliwy, tak abym mógł w razie problemów skorzystać z rękojmi ? Miał ktoś może podobne doświadczenia z innymi telefonami ? 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam,
    mam szybkie pytanie, bo ciężko znaleźć coś w internecie z racji dość krótkiego stażu telefonu P20 na rynku. Mianowicie - telefon kupiony w Komputronik, niestety z wadą wyświetlacza. Żółta poświata w dolnej części ekranu. Na moją niekorzyść, niestety nie jest to bardzo widoczna wada, powiedziałbym dość delikatna różnica - ale przy dłuższym użytkowaniu coraz bardziej widoczna (mam tu na myśli to, że bardzo drażni i łatwiej ją dostrzec, a nie, że fizycznie się powiększa). 
    Na tą chwilę dokonałem zwrotu do sklepu, ale z racji tego, że telefon wzięty na fakturę, muszą "rozpatrzyć zwrot", więc nie mam gwarancji, że zwrócą mi pieniądze/wymienią na nowy.
    Wolałbym nie oddawać na gwarancję, bo różnie to bywa - i tu moje pytanie, czy mimo tak mało widocznej (ale jednak) wady, można uznać telefon/wyświetlacz za wadliwy, tak abym mógł w razie problemów skorzystać z rękojmi ? Miał ktoś może podobne doświadczenia z innymi telefonami ? 
    Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
    Wziales na fakture ale na firme czy na osobe prywatna? Jezeli na firme to nie obowiązuje cie rekojmia tylko gwarancja ktora jest dwuletnia.

Jezeli jako osoba prywatna dostales fakture to fakt zawsze lepiej zgloaic rekojmie bo wtedy obowiazuje sklep ustawa i musza cie informowac co i jak robia.

Poprzednio mialem nexusa 6p kupionego na firme i dalem go na gwarancję po 20 miesiacach bezpośrednio do salonu huawei w gdyni. Po 4 dniach zaoferowali zamiane sprzętu na nowy (za kwote za ktora kupilem swoj telefon plus ew doplata) albo zwrot pieniedzy. Wzialem kase. Geberalnie mam dobre jak na razie doswiadczenia z serwisem huawei w polsce.

A to zazolcenie to malo kto dostrzega wiec wystarczy ze trafiez na serwisanta ktory nie rozpoznaje wielu barw i xi napisza ze wszystko ok.

Wysłane z mojego EML-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Thogal

Ja miałem w mate 10 lite taka sytuacje z żółtą plama oddałem na rękojmi. 14 dnia odezwali się że naprawiają. Za 4 dni wysłałem ponaglenie z terminem 5dni na naprawę. Po 4 napisali że naprawiony po kolejnych 3 oddali. Nie miałem czasu napisać pisma o rozwiązanie umowy bo mieli 5 dni na naprawę i oddanie a nie 7. Kolejna sprawa dostali telefon z folią na wyświetlaczu a oddali bez i się wkurzyłem. Jak będziesz oddawał telefon to niech wpiszą że masz folie na wyświetlaczu jeśli telefon taką posiada. Później czepiaj się żeby folie też była. Nie można ponosić kosztów z tytułu naprawy a gatka że folia cześć eksploatacyjne to śmiech. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aaar3k
    18 godzin temu, highlander napisał:

Wziales na fakture ale na firme czy na osobe prywatna? Jezeli na firme to nie obowiązuje cie rekojmia tylko gwarancja ktora jest dwuletnia.

Fakturę na firmę ... niestety, ale z tego co wiem prawa do rękojmi dotyczą wszystkich kupujących, a nie tylko konsumentów, masz jakieś źródło potwierdzające twoje zdanie ? może coś przegapiłem. A z tym żółtym ekranem właśnie tego się obawiam najbardziej, że ktoś stwierdzi, że wszystko jest ok. A czy w takim przypadku, można otrzymać od serwisu Huawei (akurat jakiś czas temu otworzyli w moim mieście autoryzowany serwis) ekspertyzę w formie papierowej, którą będzie można przedstawić w sklepie K ? Czy to gra nie warta zachodu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fakturę na firmę ... niestety, ale z tego co wiem prawa do rękojmi dotyczą wszystkich kupujących, a nie tylko konsumentów, masz jakieś źródło potwierdzające twoje zdanie ? może coś przegapiłem. A z tym żółtym ekranem właśnie tego się obawiam najbardziej, że ktoś stwierdzi, że wszystko jest ok. A czy w takim przypadku, można otrzymać od serwisu Huawei (akurat jakiś czas temu otworzyli w moim mieście autoryzowany serwis) ekspertyzę w formie papierowej, którą będzie można przedstawić w sklepie K ? Czy to gra nie warta zachodu?

Sprawdz regulamin sklepu co mówi w kwestii przedsiebiorcow

Wysłane z mojego EML-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Thogal

Ja poczekalem aż plama będzie większa z tydzień dosłownie a później i tak powiedziałem że z 3 dni jak się stało. W ustawie jest napisane jak będę miał chwilę później prześlę link albo zadzwoń do rzecznika to wytłumaczy wszystko. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aaar3k
    4 minuty temu, highlander napisał:

Sprawdz regulamin sklepu co mówi w kwestii przedsiebiorcow

Cóż... miałeś rację. Akurat sklep na K ma w regulaminie zapis "Jeżeli kupującym nie jest konsument odpowiedzialność z tytułu rękojmi jest wyłączona". Dałem się zrobić, no nic, wciąż jest szansa, że jakoś podejdą do klienta w sposób ugodowy.

6 minut temu, Thogal napisał:

Ja poczekalem aż plama będzie większa

Tylko, że nie mam pewności, że wada będzie się powiększać. Im dłużej czytam o rękojmi przy zakupie na firmę tym mam większy mętlik w głowie. Ciężko chyba będzie w tym przypadku wywalczyć coś opierając się o rękojmie. Nie wiem jak duże znaczenie ma zapis w ich regulaminie w odniesieniu do  art. 556 k.c. - rękojmia za wady.

Mimo wszystko bardzo dziękuję za pomoc i porady. Napiszę potem jak się zakończyła moja reklamacja - może komuś się w przyszłości przyda.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi