Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei P20. Serwis i gwarancja - opinie oraz pytania przed wysyłką telefonu.

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, że nie mam pewności, że wada będzie się powiększać. Im dłużej czytam o rękojmi przy zakupie na firmę tym mam większy mętlik w głowie. Ciężko chyba będzie w tym przypadku wywalczyć coś opierając się o rękojmie. Nie wiem jak duże znaczenie ma zapis w ich regulaminie w odniesieniu do  art. 556 k.c. - rękojmia za wady.
    Mimo wszystko bardzo dziękuję za pomoc i porady. Napiszę potem jak się zakończyła moja reklamacja - może komuś się w przyszłości przyda.
    Pozdrawiam
    Nadal obowiazuje gwarancja wiec spokojnie. Na xda czytalem ze ludziom wymieniali wadliwe sztuki.

Wysłane z mojego EML-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aaar3k
    1 godzinę temu, highlander napisał:

Nadal obowiazuje gwarancja wiec spokojnie. Na xda czytalem ze ludziom wymieniali wadliwe sztuki.

To jeszcze ostatnie pytanie - z góry przepraszam za zawracanie głowy - ale z doświadczenia może wiesz, czy lepiej oddać do autoryzowanego serwisu (gdzie prawdopodobnie zaproponują tylko naprawę, bo chyba na tej podstawie są rozliczani) czy zgłosić to przez HiCare, w sensie bezpośrednio do Huawei, bo może w ten sposób będzie większa szansa na wymianę całkowitą ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    To jeszcze ostatnie pytanie - z góry przepraszam za zawracanie głowy - ale z doświadczenia może wiesz, czy lepiej oddać do autoryzowanego serwisu (gdzie prawdopodobnie zaproponują tylko naprawę, bo chyba na tej podstawie są rozliczani) czy zgłosić to przez HiCare, w sensie bezpośrednio do Huawei, bo może w ten sposób będzie większa szansa na wymianę całkowitą ? 
    Od razu bym szedl do serwisu. Ja akurat jestem z Gdańska wiec do Gdyni mialem blisko.

Zreszta to mi polecili w xkom bo jakbym u nich zostawił to bym tylko czas tracil az xkom wysle telefon do serwisu. No ale ja bralem tel jako firma i do naprawy wtstlalem go z tttulu gwarancji.

Gdybym telefon kupil jako osoba prywatna i chcialbym skorzystac z rekojmi to musialbym chyba do sprzedawcy sie udac a nie do serwisu.

Wysłane z mojego EML-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Thogal

Ja zawsze idę do rzecznika i on wszystko wytłumaczy i pomoże a sporo dowiedziałem się. Rzecznik zawsze mówi że rękojmia najlepsza forma reklamacji. Jak czytałem przepisy to był zapis że nie dotyczy firm. Z plamą się nie obawiaj w sklepie pokażesz oni opiszą i niech opiszą że masz telefon nie porysowany bez uszkodzeń mechanicznych jak takowy masz. Jak masz folie czy szkło na wyświetlaczu też niech napiszą to bo serwis huawei ma tendencję do pisania bzdór.mi napisali że mam porysowany wyświetlacz tył że wogole porysowany a sklep napisał brak rys jak oddawałem. Telefon od razu w pokrowcu używany wogole śladu użytkowania nie było ale tak serwis się broni bo po co mają uważać. Kolejna sprawa skoro np kupiłem folie dzisiaj a oddałem jutro ja gwarancji tel to co mnie obchodzi że folia eksploatacyjna rzecz jak za miesiąc muszę drugą kupić z powodu wady wyświetlacza tak bym ją miał np. rok czasu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aaar3k

No więc koniec końców zwrot został uznany na zasadzie wymiany na nowy (mam nadzieję, że bez wady, bo drugi raz chyba tak łatwo nie będzie). Co prawda nie mają go na stanie i muszę poczekać 5 dni - taką przynajmniej dostałem informację. 

Dziękuję wszystkim i pozdrawiam.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobry wieczór. Pewnie niektórzy pamiętają moje posty i innych użytkowników, odnośnie popsutego aparatu w p20. Po aktualizacji myślałem, że problem ustąpił, ale nic z tych rzeczy .

Generalnie przy zdjęciach lub filmach, dodaje się flara, one jest jakby dodana przez AR - wgl się nie rusza , jest statycznie. W mate 10 pro nie ma tego problemu.

Dodaje link do filmu. Proszę zauważyć, jak flara znika w górnej części aparatu:

https://drive.google.com/file/d/1kasJ7LgQMChqMdLVmeIefVrOVk3UcNUj/view?usp=drivesdk

Będę wdzięczny, jak jakiś inny użytkownik wypowie się czy ma podobny problem, bo zamierzam składać reklamacje - to nie jest normalne. Posiadam teraz 9.0 wcześniej 8.1 i było to samo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu nie ma o czym dyskutować. Usterka sprzętowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    33 minuty temu, neo2006a napisał:

Tu nie ma o czym dyskutować. Usterka sprzętowa.

Na gwarancję bez żadnej dyskusji przejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

Nie widzę żadnej usterki na filmie. Wszystko widać jak trzeba. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi