Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei P20. Serwis i gwarancja - opinie oraz pytania przed wysyłką telefonu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

dzisiaj przez przypadek delikatnie ochlapałem telefon wodą - idealnie w miejscu głośnika do rozmów. Wszystko działa bez problemu ale podczas rozmów głośnik działa bardzo cicho. Wszystkie ustawienia na maxa. 

Wiem że gwarancja tego nie obejmie, ale jak myślicie ile zapłacę za wymianę w serwisie? W 300 zł się zamieszczę? 

Zerknąłem na cennik i wymiana aparatu to 230 zł, wyświetlacza to 317 zł, bateria to 100 zł, a ceny wymiany głośnika do rozmów nie ma.

Mam nadzieję, że nie trzeba będzie wymieniać całej płyty głównej, bo to koszt 1700 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na 99% będzie trzeba wymienić cały moduł zawierający głośnik, przednią kamerę i diodę powiadomień. Serwis nie bawi się w lutowanie na płytkach, wymienia cały element a właśnie tak to jest skonstruowane że wszystko znajduje się na jednej płytce. Kiedyś w HTC padła mi dioda powiadomień, wymieniono mi właśnie cały górny moduł.

Napewno nie będzie to kwestia wymiany płyty głównej, znajduje się w innym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Radziundzio jak nie wiesz to się nie wypowiadaj.

Oryginalny głośnik rozmów to koszt 20zł. Serwis skasuje za niego z 50zł + wymiana. Myślę, że razem nie więcej niż 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kazuyoshi

W każdy ostatni piątek i sobotę miesiąca naprawa za darmo płacisz tylko za części ;)

dodana zawartość

@CryKillerPL najlepiej wybierz sie osobiscie do najbliższego serwisu jeśli masz taką możliwość ;)

Edytowane przez Kazuyoshi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    r3jnn

witam czy ktoś z was miał taki problem z przednim aparatem że jak słońce świeciło prosto w obiewktyw to taka niebieska kropka na zdjeciu wychodziła czasem czerwona tak jak by zakłamanie swiatła wchodziło w obiektyw czy jakoś tak chodzi o ta kropkę na zdjeciu zaznaczyłem ją w kółeczko dodam że zależy pod jakim kontem tak ta kropka znajduje się gdzie indziej i w innym kolorze  i głownie jak robi się zdjęcie tak że słońce świeci bezpośrednio na telefon... nie wiem gwarancja? pierwszy raz się z takim czymś spotkałem w innych sytuacjach zdjęcie normalne jest...kropka jest widoczna już na ekranie zanim zrobimy zdjęcie więc to nie problem po zrobieniu zdjęcia tylko widać to już na ekranie podczas podglądu przed zrobieniem fotki

45276193_542170692911544_8158258789267537920_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kazuyoshi

@r3jnn co do kropeczki to tak pojawia się od słońca i to nie tylko w przednimi aparacie ale również i w tylnym ;) i niewiem w czym problem ? w samsungu s7edge mialem to samo i jakoś specjalnie mi to nie przeszkadzało ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    r3jnn
    Teraz, Kazuyoshi napisał:

@r3jnn co do kropeczki to tak pojawia się od słońca i to nie tylko w przednimi aparacie ale również i w tylnym ;) i niewiem w czym problem ? w samsungu s7edge mialem to samo i jakoś specjalnie mi to nie przeszkadzało ;)

ja nie miałem tak w żadnym telefonie zrobiłem 10 zdjeć i na 10 to 7 ma ta kropke w każdym innym miejscu i kolorze. i raczej nie wygląda to fajnie dodam że mam to tylko w przednim aparacie w tylnym wszystko działa ok. naprawdę pierwszy raz się z takim czymś spotkałem a telefonów już trochę miałem dla przykładu podam inne foto jak dla mnie to nie jest normalne

45170228_2248562212026271_4956373069670121472_n.jpg

45195558_2290768191157453_8501587561397878784_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Nie jest to żadna wada aparatu. Tutaj masz moje foto, z innego telefonu i też jest kropka (po lewej, na szosie):

Spoiler

IMG_20180710_191003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    r3jnn

no tak dokładnie to samo.. nigdy się z tym nie spotkałem w żadnym poprzednim telefonie a troche ich było trochę to dziwne i czasami nie idzie zrobić zdjęcia tylko że ja mam to tylko w przednim aparacie w tylnym nigdy nic takiego się nie pokazało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kazuyoshi

@r3jnn no to jedź do najbliższego serwisu sam osobiście jeśli masz taką możliwość i pokaż, wytłumacz w czym problem bo wysyłając przez sklep z opisem problemu mogą nie wiedzieć o co chodzi, i wciskać pozniej że jest wszystko w porządku ;) po serwisie daj znaka co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi