Skocz do zawartości
adik23000

Przy każdym uruchomieniu telefonu jest niekończąca się optymalizacja aplikacji 1 z 1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam to samo już mnie to doprowadza do szału... jakieś nowe rozwiązania tego problemu?

DSC08401.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

rozwiązanie okazalo się banalnie proste. Wystarczy włączyć wyłączoną aplikację. W menedżerze aplikacji poza odinstalowywaniem aplikacji jest też funkcja wyłączania, która działa na aplikacje domyślne. Długa optymalizacja jest z powodowana wyłączoną aplikacją, żeby to naprawić należy po prostu ją włączyć. Na samej górze menadżera aplikacji jest pole Wszystkie aplikacje i strzałka w dól. Gdy klikniecie w to pole wysuną się też napisy właczone aplikacje i wyłączone aplikacje. Po kliknięciu wyłączone od razu jest pokazane co jest wyłączone w telefonie.

Edytowane przez Grzegorz Albecki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co zrobić gdy nie mam opcji clear cache w recowvery? mam tylko eMMC czyli ustawienia fabryczne. Nie mogę wyłączyć aplikacji które mogą powodować problem bo na ekranie jest cały czas komunikat o optymalizacji ! ma ktos pomysl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 2.07.2018 o 12:50, Grzegorz Albecki napisał:

rozwiązanie okazalo się banalnie proste. Wystarczy włączyć wyłączoną aplikację. W menedżerze aplikacji poza odinstalowywaniem aplikacji jest też funkcja wyłączania, która działa na aplikacje domyślne. Długa optymalizacja jest z powodowana wyłączoną aplikacją, żeby to naprawić należy po prostu ją włączyć. Na samej górze menadżera aplikacji jest pole Wszystkie aplikacje i strzałka w dól. Gdy klikniecie w to pole wysuną się też napisy właczone aplikacje i wyłączone aplikacje. Po kliknięciu wyłączone od razu jest pokazane co jest wyłączone w telefonie.

Witam

Włączyłem wszystkie aplikacje było  ich z 15 wyczysciłem partycje i to samo android uruchamia się optymalizowanie aplikacji 1z1 na zielonym tle dwa tryby się obracają i po paru sekundach startuje czy da się sprawdzić która aplikacja tak miesza mam Samsung Note 4.

Edytowane przez Llag Minona

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też pojawiło się nagle... Optymalizowanie aplikacji 1 z 1. 5-10 minut i telefon startuje.
    Pytanie do forumowiczów: jak sprawdzić, o jaką aplikację chodzi?
    Pytanie do speców od androida: rozwiązanie problemu (dość powszechnego, jak czytam na forach) przekracza Wasze możliwości? Czy za mała kasa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 2.07.2018 o 12:50, Grzegorz Albecki napisał:

Witam

Włączyłem wszystkie aplikacje było  ich z 15 wyczysciłem partycje i to samo android uruchamia się aktualizacja aplikacji na zielonym tle dwa tryby i po paru sekundach startuje czy do się sprawdzić która aplikacja tak miesza mam Samsung Note 4.

dodana zawartość

Witam

Wgrałem Androida przez odyn komórka przyśpieszyła ale zielony ekran pojawił się po około dwóch tygodniach???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    regus
    Mam to samo już mnie to doprowadza do szału... jakieś nowe rozwiązania tego problemu?
    DSC08401.thumb.JPG.66ea675b83d6b063f88a5dcf52a4f458.JPG
    Zaintalowałeś aplikacjię nie dokońca pasującą systemowi albo z błędem.
    Może urzywasz klienta ZEDGE?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W moim przypadku pomogło włączenie wszystkich - wcześniej część wyłączyłem - "śmieciowych" aplikacji! Otwarte pozostaje pytanie: jak sprawdzić, która to  "optymalizacja aplikacji 1 z 1" bruździ w systemie?...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    regus

Prosto....

Wyrzucaj po jednej i uruchamiaj ponownie telefon. Zobaczysz po której przestanie się optymalizować.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odinstalujcie aplikacje google

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi