Skocz do zawartości
jodalkr

G6 ciągle się restartuje, nie można go wyłączyć

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Jestem załamany, niedawno przyszła moja G6 z orange po wymianie wyświetlacza, i kilka dni potem się zaczęło..., najpierw kilka razy zaciął mi się i zrestartował, a po paru godzinach zapętlił się i tak w kółko restartuje się do momentu kiedy pokazuje się logo LG i pozniej od nowa wyłącza się i włącza az do loga LG i tak od kilku dni... nie moge tego w żaden sposób zatrzymać, muszę czekać aż bateria padnie, czasami tak po kilku godzinach restartowania włączy się na chwile ale to moze 20-30 sekund wówczas mogę go wyłączyć.

Proszę Was powiedzcie mi co może być tego przyczyną i jak temu zaradzić, oczywiście przywracałem telefon do ustawien domyslnych i nic...

Na gwarancje mi go nie wezmą bo powiedzieli ze telefon ma uszkodzenie mechaniczne ( stłuczone szkiełko ochraniajace aparat z tyłu ) i z racji tego odesłali mi go z serwisu :(

Błagam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    King

Wygląda jak klasyczny bootloop z g4. Tam wyłączenie rdzeni pomagało aby "jako tako" móc korzystać z telefonu, ale problem naprawiała jedynie wymiana płyty.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lasica

Jeśli wymieniałeś wyświetlacz w oficjalnym serwisie i zaczęło się po to bym zgłosił reklamację do wykonanej usługi. Kiedy potłukłeś to szkiełko, już po wymianie wyświetlacza? 

Zgłoś uszkodzenie szkiełka, zapłać za nie a płytę niech zrobią w ramach gwarancji. W Samsungu czy Huawei takie rzeczy przechodziły i to w znienawidzonym Regenersisie. 

Nie wiem jak podejdzie do tego LG.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W orange a w zasadzie w (DigitalCare - jego podwykonawcy w ramach ubezpieczenia) wymieniałem wyświetlacz, w ten sam dzień kiedy kurier przyniósł telefon pękła ta szybka od aparatu.. tak wiem jestem niezdarny lub pechowy, aczkolwiek pękła w niesamowicie głupi sposób. 

W każdym razie reklamacja do wymiany wyświetlacza nie wchodzi w grę.

Telefon zaniosłem do orange na gwarancje jako powód podałem, że się zawiesza i ciągle restartuje co uniemożliwia korzystanie, w odpowiedzi przyszła odmowa naprawy w ramach gwarancji ponieważ stwierdzono też to szkiełko ( myślałem, że skoro nie zgłaszam szkiełka tylko restartowanie się to naprawią restartowanie a szkiełko dalej będzie pęknięte) naprawę ( jak rozumiem ) samego szkiełka wycenili tam na jakieś 350zł, niestety nie jestem w stanie teraz tyle zapłacić dlatego odesłali mi telefon z serwisu.

Czyli mówicie, że to grubsza sprawa i uszkodzona jest prawdopodobnie płyta, teraz pytanie czy jak zapłace te 360zł im za wymianę szkiełka to czy gwarancja dalej będzkie kontynuowana? Ewentualnie ile może taka wymiana płyty kosztować poza gwarancją?

P.S teraz od rana kilka godzin telefon działał normalnie ( jakies 6h ) przed chwilą przy przeglądaniu instagrama zaciął sie i od 5 minut restarty :(

Dzięki Panowie za każdą odp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lasica

Koszt płyty będzie nieopłacalny, przekroczyć może nawet cenę nowego telefonu. Nie pozostaje nic innego jak naprawić szybkę odpłatnie i wtedy zrobią Ci płytę w ramach gwarancji.  Nie ma innej drogi. Po wymianie szybki gwarancja będzie kontynuowana.

Edytowane przez lasica
    Dodano treść.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A skoro on potrafi czasami działać normalnie przez kilka godzin to jest jakiś cień szansy, że to nie płyta a może wina oprogramowania?

A dwa czy znacie może jakiś sposób, żeby telefon wyłączyć w sytuacji kiedy ciągle się restartuje, chodzi mi o to ze jesli dziala kilka godzin i normalnie go uzywam ale gdy zacznie swirowac zeby go jakos wyłączyc jakąs kombinacją klawiszy etc zebym nie musial czekac az do rozladowania baterii, bo strasznie sie wtedy nagrzewa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Skoro telefon dziala pewien czas a potem bootloop to stawiam na wyginanie plyty glownej podczas serwisu ekranu przez co powstaly pelniecia lutow pod procesorem/pamiecia i jak doataja ciwpla przetywaja i telefon lapie restart a nie botuje bo ma nlad pamieci... Tak samo owstawal klasyczmy bootloo ale tam wina byla po skokach temparatury ktore rozszerzaly luty a jak stygl lurczyl sie lut i pekal po roku.
    A tu koledze serwis zafundowal kwiatka bo nie delikatnie traktowal i pech.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    King

Możesz się nie zgodzić z oceną serwisu, i iść w to że restarty (tu bym pisał że to Twoim zdaniem wina softu, bez wnikania w przyczyny) nie mają związku z uszkodzonym szkiełkiem. Dopisz że przy okazji jak będą usuwać restarty, chciałbyś odpłatnie wymienić szkiełko, ale niech się skontaktują wcześniej (zawsze nieco czasu ugrasz do skombinowania pieniędzy).

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko że tak... ekran wymieniał DIGITAL CARE czyli nie bezpośrednio ORANGE choc to jego podwykonawca, i teraz im udowodnic nic nie udowodnie,a w orange pewnie mnie odesla do tego digital bo powiedza, że to nie oni wymieniali wrrrrrr

A jak oddam teraz znowu do serwisu orange i zapłace im te 350zł za szybke, to to nie jest przypadkiem tak że oni wykonują kompleksową naprawę czyli powinni mi oddać telefon w pełni sprawny?

Bo boję się, żeby nie było  też tak, że ja zapłace te 350zł za szkiełko, oni mi  to szkiełko wymienią wspaniałomyślnie, i bede miał  telefon z nowiutkim szkiełkiem, szkoda tylko ze dalej sie bedzie restartował i bedzie do wyrzucenia i sie skonczy ze 350zł jeszcze w błoto :(

Edytowane przez jodalkr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi