Skocz do zawartości
Igorius

Aplikacja Usługi Google Play została zatrzymana - jak zrobić backup urzadzenia przed full wipe?

Rekomendowane odpowiedzi

Igorius

Aloha :)
Mam irytujący problem z wyskakującym okienkiem "Aplikacja Usługi Google Play została zatrzymana"
Wiem, że rozwiązaniem tego problemu jest reset urządzenia do ustawień fabrycznych / full wipe.
Nie chcę jednak stracić bezpowrotnie wszelkich danych z urządzenia (zdjęcia, filmy, muzyka, dane aplikacji a także wiadomości SMS/MMS i z komunikatorów) - i tu moje pytanie, jak zrobić backup oraz jak go po czyszczeniu oprogramowania przywrócić na telefon? Najlepiej, aby było to możliwe poprzez komputer z Windows. Mógłby ktoś pomóc? Przyznam, ze wypadłem z rynku i nie bardzo wiem jak się za to zabrać, nie mam też czasu na żmudne przeszukiwanie sieci czy forum.android.com.pl w poszukiwaniu rozwiązania, mam po prostu wiele innych spraw i obowiązków na głowie.
Pomożecie?
@the_naturat_com

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Igorius ja kopie robię w Smart Switch. Działa bardzo dobrze. Co do problemu, to odinstalowywałeś aktualizację aplikacji Usługi Google Play?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Igorius
10 minut temu, the_naturat_com napisał:

Co do problemu, to odinstalowywałeś aktualizację aplikacji Usługi Google Play?

Niestety ale nie mam takiej możliwości...

Screenshot_2018-04-30-12-06-44.png

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Igorius jak klikniesz "Wyłącz", to nie podświetli się "Odinstaluj aktualizację"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Igorius

@the_naturat_com W rzeczy samej niemniej i tak to nie prowadzi do odinstalowania pakietu i zastąpienia go wersją fabryczną ponieważ "Nie można odinstalować pakietu, który jest aktywnym administratorem urządzenia." Masz pomysł, jak to obejść?

Screenshot_2018-04-30-13-07-42.png

Screenshot_2018-04-30-13-08-05.png

Screenshot_2018-04-30-13-08-24.png

Screenshot_2018-04-30-13-12-24.png

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Igorius jak ponownie włączysz ta aplikację, to nie pojawia się w administratorach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Igorius

@the_naturat_com Nie da się jej w ogóle wyłączyć przecież... Tapnięcie na wyłączenie powoduje przejście do odinstalowania i przywrócenia wersji fabrycznej a to z kolei nie dochodzi do skutku ponieważ "Nie można odinstalować pakietu, który jest aktywnym administratorem urządzenia." 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Igorius chodziło o to "tapnięcie". Chcesz dalej walczyć, czy kopia i format?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Igorius

Kolego, nie wydaje mi się, aby była inna metoda niż format, jak ją znasz to zaproponuj, choć wątpię (obym się mylił).
To co do łatwego, prostego i przyjemnego backupu polecasz oraz jak przywrócić zarchiwizowane dane?

EDIT:
Podłączyłem wczoraj telefon pod peceta pod polecony Smart Switch. Program poinformował mnie, że jest jakaś aktualizacja :o i zaczął ją instalować. W trakcie jej instalacji zawiesił mi się komputer. Myślałem, że mam już cegłę lub będę musiał walczyć z Odinem ale nie, na szczęście włączyło się odzyskiwanie systemu. Po odzyskaniu, zrestartowaniu i włączeniu wifi po uruchomieniu Android zaczął aktualizować aplikacje w moim smartfonie, w tym coś od Google. Po tej aktualizacji problem się już nie powtórzył, jak na razie nie wystąpił ponownie. :)

Dziękuję za wszelką pomoc koledze @the_naturat_com :D

Edytowane przez Igorius
  • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi