Skocz do zawartości
Szymon035

Android Oreo [8.0] - Dyskusja ogólna, wrażenia, błędy, opinie, statystyki

Rekomendowane odpowiedzi

Ta opcja smartlock trochę słabo działa, niby jestem w domu gdzie mam ustawione bezpieczne miejsce a i tak czasami muszę wpisać pin  lub użyć docisku palca żeby odblokować ekran. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kundek

@up
    U mnie działa wyśmienicie, jeśli wrócę do domu to 1 raz wpisuję kod a później już nie trzeba. Wipe robiłeś po instalacji ósemki?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    14 minut temu, kundek napisał:

@up
    U mnie działa wyśmienicie, jeśli wrócę do domu to 1 raz wpisuję kod a później już nie trzeba. Wipe robiłeś po instalacji ósemki?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Nie robiłem, jak będzie już xeo to zrobię wszystko wg zaleceń. Może to dla tego że wipa nie było 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    20 godzin temu, kundek napisał:

Zawsze trzeba robić wipe po instalacji... 

Czyli nawet po zaktualizowaniu telefonu do 8.0 (normalnie sam tel pobierze aktualizacje bez odinow itp) po ponownym uruchomieniu powinienem robic przywrocenie ustawien fabrycznych ? 

Edytowane przez Spartan500
    Usunięty zbędny tekst

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

@Jagielon_0

Też nie. Zależy co masz na myśli mówiąc "przywrócenie ustawień fabrycznych". 

Jeśli już koniecznie nie chcesz używać odin, to moim zdaniem minimalne, co powinieneś zrobić, to "wipe cache partition" oraz "wipe Data/Factory reset" w Recovery. 

Jeśli mówisz o opcji w ustawieniach telefonu (przywróc do ustawień fabrycznych) to trochę za mało moim zdaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    6 godzin temu, cholek3 napisał:

@Jagielon_0

Też nie. Zależy co masz na myśli mówiąc "przywrócenie ustawień fabrycznych". 

Jeśli już koniecznie nie chcesz używać odin, to moim zdaniem minimalne, co powinieneś zrobić, to "wipe cache partition" oraz "wipe Data/Factory reset" w Recovery. 

Jeśli mówisz o opcji w ustawieniach telefonu (przywróc do ustawień fabrycznych) to trochę za mało moim zdaniem. 

Czyli tam gdzie wbija sie ta magiczna kombinacja przyciskow? Ehhh yrzeba będzie sie doksztalcic widze ?

A jakas przyblizona data aktualizacji ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    10 minut temu, Jagielon_0 napisał:

A jakas przyblizona data aktualizacji ? 

Myślę, że w ciągu najbliższego miesiąca.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawel1710
    Napisano (edytowane)

Nie trzeba robić żadnych "łajpów" żeby system działał dobrze.

Edytowane przez Spartan500
    Usunięty zbędny tekst
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

@pawel1710

Tu nie chodzi o to, czy coś jest czarne czy białe. Że system będzie działał dobrze albo źle. Chodzi o to, by działał jak najbardziej optymalnie. I właśnie po to się robi czyszczenie. Prosty przykład... Jako typ aktualizacji powoduje najwięcej problemów z telefonem? Oczywiście, że OTA. A później posty się sypią, typu "system klatkuje", "animacje nie są płynne", "aplikacja xxx została zatrzymana", itp. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawel1710
    Napisano (edytowane)

Wystarczy czyszczenie od czasu do czasu choćby tą wbudowaną aplikacją, albo jakimś SD Maid i to wystarczy żeby system działał optymalnie, nie trzeba żadnych "łajpów" i to jeszcze aż do ustawień fabrycznych. Ja ich nigdy nie robię po aktualizacji i nie mam z tym problemów. Dla mnie przywracanie systemu do stanu fabrycznego to już ostateczność, robię to tylko wtedy jak nie mam innego wyjścia. Zresztą, przy aktualizacji przez OTA system sam robi wipe cache i dalvik cache i to w zupełności wystarcza.

Edytowane przez pawel1710
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi