Skocz do zawartości
Visct

Samsung Gear VR "Pierdzący" dźwięk

Rekomendowane odpowiedzi

Visct

Cześć wszystkim,

niedawno stałem się posiadaczem Samsunga Galaxy S9+ do którego otrzymałem Samsung Gear VR. 
Wszystko by było super, gdyby nie problem z "pierdzącym" dźwiękiem wydobywającym się z głośników. Występuje on na aplikacji Samsung VR, Facebook 360 i na podglądach innych aplikacji. 

W momencie jak podłącze słuchawki przez jacka to dźwięk jest normalny, bez zniekształceń.

Próbowałem reinstalować aplikację, wyłączyłem dolby atmos, i przegrzebałem wszystkie możliwe ustawienia audio i niestety nie pomogło.

Czy ktoś zna rozwiązanie problemu, czy raczej trzeba czekać na jakiś update?. Dodam, że głośniki działają normalnie bez zakłóceń, gdy nie są w okularach VR.

Z góry dziękuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mozesz sprobować wyczyścić cashe i pamięć aplikacji Samsung VR. Wchodzisz w ustawienia->aplikcje szukasz apki odpowiedzialnej za VR wchodzisz w nią i czyścisz wszystko co jest tam do wyczyszczenia (pewnie bedziesz musiał wejść w podmenu "pamięć". Nastepnie wyczyść cashe partycji z poziomu menu recovery:

1. wyłącz tel

2. przytrzymaj równocześnie guzik bixby, głońość w górę oraz power dopóki nie zobaczeysz czegoś takiego:

aaaaaa.jpg.481bb4d50dae378bf0b3ff49789d2298.jpg

3. wybierz i zatwierdz "wipe cashe partition"

4. wybierz opcję "reboot system now"

Powyższe operacje nie powodują utraty danych w telefonie, jedynie resetują ustawienia. Jest szansa, że to pomoże. Jeżeli problem będzie się nadal utrzymywał to zrób factory reset (wymarze wszystkie dane z telefonu, zresetuje wszystkie ustawienia). Jeżeli nadal usterka jest pozostaje Ci wysłać telefon do serwisu. 

PS Jesteś pewien, że dokładnie umieszczasz telefon w Gear VR? bo może gdzieś przez brak spasowania wydobywający się z głośników telefonu dzwięk wywołuje wibrację gogli vr. Ale to moze mnie fantazja poniosła....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Visct

Sprawdziłem twoje porady i niestety nie pomogło :(

Generalnie nie czuję aż takiej potrzeby odsyłania do serwisu, bo z VR korzystam sporadycznie. Poza tym na niektórych aplikacjach dźwięk działa poprawnie (netflix, youtube na przeglądarce samsung VR, niektóre filmy na facebook 360), więc wątpię by serwis tutaj coś poradził. Zastanawiam się, czy może gdzieś są schowane opcje dźwiękowa dla aplikacji VR i tam może być rozwiązanie problemu....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi