Skocz do zawartości
crux

hard reset Rozbity wyświetlacz A5 2016 - Ustawienia fabryczne na ślepo

Rekomendowane odpowiedzi

crux

Cześć, 

Żona rozbiła wyświetlacz w swoim A5 2016 a właściwie to digitizer. Sama szybką cała. Chciałbym przywrócić w nim ustawienia fabryczne na ślepo tj bez możliwości kontroli na wyświetlaczu co robię. Czy możecie podpowiedzieć kombinacje klawiszy i co zrobić w menu serwisowym z dokładną ilością kliknięć volume down itd? 

Będę wdzięczny. 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

Niestety ja na ten moment mam custom recovery, ale myślę że koledzy@Zuberek42 oraz@locarnop@Flyagaric@excelencja będą mieć możliwość pomocy

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    locarnop
    Napisano (edytowane)

@crux  Ale skoro rozbiła digitizer (szybkę) to powinieneś widzieć co się dzieje na wyświetlaczu.

Dla Androida 7.0:

1.Wyłączasz telefon. Na zdjęciach widać na jakiej wysokości masz dotykać. Jak masz blokadę ekranu, to przed wyłączeniem poprosi cię o odcisk palca/PIN o ile wcześniej go nie odblokujesz.

5237116900_1525336611_thumb.jpg 2641664000_1525336612_thumb.jpg

2.Wchodzisz w recovery (Vol Up + Home + Power) i czekasz z 30 sekund ---> Naciskasz 4 razy Volume down ---> Naciskasz Power ---> Naciskasz Volume Down ---> Naciskasz Power i gotowe. Czekasz aż telefon się uruchomi ponownie.

O ile pamiętam to była też możliwość przywrócenia ustawień fabrycznych przez SmartSwitch'a ale w którejś aktualizacji usunęli tą funkcję.

Edytowane przez locarnop
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    crux
    Napisano (edytowane)

Dzięki za odpowiedź. Sądziłem że digitizer to właśnie wyświetlacz. Faktycznie, digitizer przenosi dotyk a ten działa. Jak wrócę do domu to sprawdzę wszystko. Telefon się rozładować więc naśladuje go i zacznę od punktu drugiego :)

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

dodana zawartość

@locarnop

Zrobiłem jak pisałeś. Czy nie powinienem poczuć od razu wibracji? W każdym razie nie widzę nic na wyświetlaczu więc nie wiem jak potwierdzic reset. 

Nacisnalem po ok 2 min przycisk domowy kilka razy i tel zaczął gadać damski głosem, ale w innym języku, nie rozpoznaje go. Jak wciskamy np volume up to daje komunikaty po angielsku dot glosnosci. Pozostałe są w innym. Telefon jest z euro rtv agd. Włączyłem jakiegoś asystenta (słyszę wyraźnie voice assistant.... coś... SAMSUNG), może dotyczy początków konfigurowania telefonu? Czy może włączyć się taki asystent w innym momencie? 

dodana zawartość

Lini do nagrania telefonu :) To słyszę naciskając power, za każdym razem inny ale podobny komunikat. 

https://drive.google.com/file/d/1lxpMxobt9YU6L5VQDoqWwMRWkt0S-h_A/view?usp=drivesdk

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez crux
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi