Skocz do zawartości
Patryk Piwko

Telefon do 1400zł - płynne działanie, dobra jakość dźwięku i aparat - Xperia XA2 czy coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, obecnie posiadam xperie X i rozważam zmianę na XA2. Jednak nie jestem pewien czy warto. 

Xperia X wkurza mnie nieco tym że muszę dłużej (w porównaniu do XA1) czekać na odpalenie się niektórych aplikacji. 

Lubię telefony sony i chcę przy nich pozostać. 

Dlatego moje pytanie, czy warto brać XA2 ? czy zostać przy X'ie ?

Wymagania:

-płynność działania

-Dobra jakość dzwięku ze słuchawek oraz z głośników ( w tym drugim guruje X, gdyż ma stereo)

-Płynność działania (po przejściu z XA1 odczuwam przepaść, x działa po prostu gorzej)

-Aparat

-Długość działania na baterii.

-Jakość ekranu (Ta co jest w X mi odpowiada)

Edytowane przez Piwakk
    Poprawienie nazwy tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    First

Mam taką małą propozycję, żebyś skopiował wszystko co istotne dla ciebie, a potem przywrócił X do ustawień fabrycznych. Piszę tak dlatego, bo Xperia X raczej nie powinna aż tak odstawać od wymienionych modeli...

Ja bym został przy X, bo o ile snapdragon 650 obsługuje niżej taktowaną pamięć RAM od Helio P20 z XA1 oraz snapdragona 630 z XA2 (przez co faktycznie aplikacje mogą się wolniej ładować), to poza tym jest znacznie wydajniejszym układem od tych dwóch wymienionych wyżej. Także graficznie.  Dlatego ja bym się nie przesiadał z niego ani na XA1, ani na XA2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    15 minut temu, First napisał:

Mam taką małą propozycję, żebyś skopiował wszystko co istotne dla ciebie, a potem przywrócił X do ustawień fabrycznych. Piszę tak dlatego, bo Xperia X raczej nie powinna aż tak odstawać od wymienionych modeli...

Ja bym został przy X, bo o ile snapdragon 650 obsługuje niżej taktowaną pamięć RAM od Helio P20 z XA1 oraz snapdragona 630 z XA2 (przez co faktycznie aplikacje mogą się wolniej ładować), to poza tym jest znacznie wydajniejszym układem od tych dwóch wymienionych wyżej. Także graficznie.  Dlatego ja bym się nie przesiadał z niego ani na XA1, ani na XA2.

a lg g6? w sumie mozna go miec juz za 1600zł a xa2 za 1350zł, wiec moge dopłacić jeśli będzie miał dobre parametry.

Edytowane przez Patryk Piwko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W G6 nie będziesz miał niestety głośników stereo, ale ogólnie audio moim zdaniem jest na bardzo dobrym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sąsiednim wątku jest mowa o G6 i jego wadach.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4 godziny temu, krzysiek1993 napisał:

W G6 nie będziesz miał niestety głośników stereo, ale ogólnie audio moim zdaniem jest na bardzo dobrym poziomie.

Warto zamieniać xperie X na g6 w tym przypadku ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym zamienił. Wydajniejszy procek, lepszy aparat i bateria, same plusy moim zdaniem, większy ekran i mniejsze ramki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi