Skocz do zawartości
spec-naz1

V30 H930 OREO - V20Y-00-OPEN-EU 0710 [8.0]

Rekomendowane odpowiedzi

spec-naz1
    Napisano (edytowane)

Najnowszy soft w wersji Oreo 8.0 do LG V30

LG V30[H930] LINK OPEN EU 0710

Wszystko opisane w tym temacie robisz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj o tym!

Wątek służy do dyskusji na temat wgrywania oprogramowania, jak i problemów z tym związanych.

Najpierw trzeba się przygotować ;) Oto co będzie potrzebne (wraz z downloadem):

1. LG Bridge w celu zainstalowania najnowszych sterowników USB do telefonu -> link

2. LG UP oraz UPPERCUT -> link

Przed rozpoczęciem prac zalecane jest wyłączenie oprogramowania antywirusowego i/lub Windows Defender. Programy wykrywają UPPERCUT.exe jako wirusa i blokują jego wykonywanie. Sam plik jest bezpieczny i nie należy się nim martwić.

Część główna, czyli instalacja oprogramowania:

1. Zainstaluj LG Bridge

2. Zainstaluj LG UP 1.14.

3. Wyłączony telefon podepnij pod komputer trzymając VOL_UP. Wejdziesz w tryb Download Mode.

4. Uruchom UPPERCUT aby załadować LG UP.

5. Wybierz urządzenie.

6. W "File type" zaznacz "BIN file" z pobranym softem

7. Zaznacz "Upgrade". Refubrish nie działa! Żeby zrobić wipe'a wejdź w stockowe recovery i wykonaj factory reset.

8. Kliknij przycisk "START". Możliwe, że będziesz musiał/ła powtórzyć operację od punktu 4. aby móc wcisnąć przycisk "START".

9. Czekamy na świeży soft.

Instrukcja napisana na podstawie tego tematu: https://forum.xda-developers.com/lg-g5/development/uppercut-lgup-

loader-g5-variants-t3511295

Poradnik został wykonany przez kolegę @Lysolus i został nieznacznie zmodyfikowany na potrzeby tego tematu

Edytowane przez spec-naz1
    Aktualizacja pierwszego posta
    • Piwko! 5
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy to nowszy soft od wersji V20d-260-01 ? Taką mam u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

A telefon masz z wolnej sprzedaży? Szczerze to takiej wersji nawet w sieci nigdzie nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon mam z Plusa. Ale zdebrandowany przez Kolegę ze sklepu z telefonami.
    Poziom bezp. z 1 marca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

260-01  mówi nam o brandzie operatora:) tak więc twoje oprogramowanie jest brandowane przez plusa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1
    Napisano (edytowane)

Tak podejrzewałem, tylko pytanie co to za debrandowanie z brandowanym softem:)

Ten w temacie to wersja europejska, którą mam wgraną na swoim V30, telefon pochodzi z Niemieckiej dystrybucji z wolnego rynku i taką sama wersje można znaleźć na XDA.

Po weekendzie postaram sie dodać do pierwszego posta poradnik instalacji oraz może uda mi się znaleźć inne wersje softu

Edytowane przez spec-naz1
    Dodanie treści
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak to Kolega robił ale obecnie nie mam śladu po Plusie oprócz tego co mi powiedzieliście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie warto przypomnieć, że V30 umożliwia backup na karcie SD lub w chmurze. Zrobiłem go przed przejściem na Oreo i bardzo to się przydało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam wgrane oprogramowanie z brandem PLAY, chciałbym przejść na czystą wersje i wgrywam ROM według tego poradnika, jednak zatrzymuje mi się na 4% i wywala ERROR 0x81000302, please use lastes DLL LAF Protocol version is not match.

Jak sobie z tym poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jaka wersje wam wyświetla bo ja zainstalowałem na brandowany rom z play i wyświetla mi V20d-260-06. 

Kolego pietrrokov ja ściągnąłem z xda paczkę z plikiem ktory wkleiłem do folderu lgup i odpaliłem program z katalogu gdzie się zainstalowało i poszło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi