Skocz do zawartości
ISeeYou12321

Huawei p10 vs. nokia 8 vs. htc u11 - co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w ciągu najbliższego miesiąca planuję zmienić mój telefon jakim jest LG G2 na coś nowszego i zastanawiam się nad tymi 3 opcjami. Budżet sobie wyznaczyłem w okolicach 1600-1700 zł a zakupu mam zamiar dokonać w sklepie typu x-kom/komputronik. Nie interesują mnie jakoś mocno bajery typu fast charge itp. bardziej zależy mi na mocy procesora oraz ewentualnej pracy baterii, żeby telefon po 2-3  latach nadal był w miarę sprawny. Przez dłuższy czas nastawiałem się na huawei'a p10 ale ostatnio zobaczyłem te 2 opcje w podobnych cenach ze snapdragonem na pokładzie i tu pojawia się następujące pytanie. Jakie jest porównanie kirina 960 do snapdragona 835? W google znalazłem jedynie porównania benchmarków ale dla mnie są to tylko cyfry, wolałbym usłyszeć opinie użytkowników jak to wygląda w praktyce. Przyznam, że w moim G2 snapdragon sprawował się świetnie, do tej pory byłem w stanie grać w nowsze tytuły na google play więc jak najbardziej uważam, że procesor tej firmy robi robotę. Dodam, że najbardziej chyba interesuję mnie na ten moment p10 i nokia 8 ze względu na to, że u11 jest jednak 400zł droższa od tych dwóch modeli, dodatkowo nie bardzo pasuje mi brak wejścia mini jack także musiałby mnie mocno przekonać swoimi możliwościami, żebym dołożył do niego tę kwotę.
    Wszystkie 3 modele na ten moment prezentują się w x-komie w następujących cenach:
    Huawei p10 - 1699 zł
    Nokia 8 - 1749 zł
    HTC U11 - 2099 zł

Jeżeli ktoś się zastanawia dlaczego pod uwagę nie biorę żadnego LG skoro jestem zadowolony z mojego obecnego modelu to jest to spowodowane tym, że w ostatnim czasie dużo naczytałem się odnośnie bootloopów w modelach serii G (znajomy miał ten problem w G4, na szczęście gwarancja uratowała telefon) i wypalających się ekranów serii V. Mój G2 też zaczyna świrować i samoczynnie sie wyłącza co również zauważyłem w modelu G3 u innej osoby. Także na dany moment odpuszczam sobie LG i chciałbym dać szansę innej firmie :p.

Także podsumowując, czy ktoś testował te telefony i jest w stanie stwierdzić który najlepiej sprawuję się w ogólnej pracy (aplikacje typu fejs/insta/przeglądarka/gry/youtube)? Za wszelkie opinie dotyczące tych modeli będę wdzięczny. Możecie śmiało rozpisywać wszystkie plusy i minusy. Mam nadzieję, że pomożecie mi dokonać dobrego wyboru :D.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sebishi

Ja mam nokie 8 wiec moge cos o niej napisac. Telefon jest bardzo dobry. Aparat robi ladne fotki bez szumow ostatnio bylem na wycieczce i nacykalem duzo fotek. Jest wydajny i bardzo szybki aplikacje uruchamiaja sie blyskawicznie, ekran ma ladny i jasny.

Wysłane z mojego TA-1004 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

P10 też jest ok. Mam go od końca sierpnia ub. r., i jestem ogólnie zadowolony. Wprawdzie ja w gry nie gram, ale w codziennym użyciu jest dobrze. W porównaniu do poprzedniego mojego telefonu (samsunga Galaxy J5 2015) p10 ns pewno lepiej zasięg łapie, co może być atutem w miejscach takich jsk moje okolice, gdzie z tym zasięgiem jest średnio.

Huawei P10 | Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Podpinam się do tematu, gdyż sam zastanawiam się pomiędzy P10 i Nokią 8. Z listy skreśliłbym U11, ściskanie ramki to niepotrzebny bajer, który tylko osłabia konstrukcję. No i brak złącza słuchawkowego skutecznie mnie do niego zniechęcił. 

@ISeeYou12321

Pod względem wydajności w grach liczy się nie tylko moc, ale i rozdzielczość ekranu. 

Snapdragon 835 jest wydajniejniejszy, ale Nokia 8 ma więcej pikseli do renderowania. I z tego co wyczytałem Nokia nie umożliwia zmiany rozdzielczości, jak robi to np Samsung. 

Huawei P10 może być więc wydajniejszy w grach, ze względu na niższą rozdzielczość ekranu. O ile zostały zoptymalizowane pod Kirina. 

Większej różnicy i tak być nie powinno, bo obydwa układy są wystarczające wydajne. 

Edytowane przez Pabliell
    Literówki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sebishi

Nie wiem jak jest w p10 bo nie mialem ale w nokii nie ma zadnego problemu z grami nic nie scina. I bateria tez mnie zaskoczyla na plus bo do 1,5 dnia spokojnie wytrzyma. W sumie to kupilem ja tak z ciekawosci bo byla na promocji w media markt ale nie zaluje bo jest swietny telefon a widzialem na olx nawet za 1200 zl nowki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@xperiagosc
    Czyli prawie rok już posiadasz swojego p10. I jak się sprawuje przy codziennym użytkowaniu? Jak odpalisz kilka aplikacji jedna po drugiej żeby coś poprzeglądać (np. fejs->insta->snap->przeglądarka) to nie zaczyna mulić? Jakbyś miał porównać działanie swojego p10 przez pierwszy tydzień po zakupie do dnia dzisiejszego to mocno zwolnił od tego czasu? Jakieś wady utrudniające użytkowanie już zostały wyłapane czy póki co nie ma na co narzekać :D?

@sebishi
    Jak długo posiadasz swoją nokie 8? Rozumiem, że przy otwieraniu kilku appek jedna po drugiej telefon również nie muli? Jakieś wady w nim dostrzegasz? Mnie między innymi zaciekawił ten model opcją wybudzenia telefonu dwuklikiem co również posiadałem w G2 i uważam to za bardzo wygodne rozwiązanie chociaż czytnik linii papilarnych w p10 też jest jakąś opcją.

Ogólnie z tego co widzę, nokia 8 ma nie mało negatywnych opinii chociaż na stronie internetowej oceną ogólną jednak wygrywa z p10. Co prawda spora ich część dotyczy słabego aparatu bądź braku wodoszczelności. O ile aparat fajnie jest mieć jednak dobry to na wodoszczelności mi nie zależy jakoś mocno. Tak samo jeżeli chodzi o wygląd to jakoś mocnej uwagi do tego nie przywiązuję bo i tak na telefon zostaną założone jakieś porządne plecki+szkło aczkolwiek tak czy siak każdy z tych telefonów wygląda nie brzydko ;p.

Z tego co widzę na dany moment HTC U11 odchodzi trochę na bok. Również uważam, że ściskanie ramek jest niepotrzebne. Gdyby był w tej cenie co p10 i nokia 8 byłbym w stanie jeszcze nad nim trochę pomyśleć i ewentualnie przeboleć brak tego wejścia mini jack.

Także czekam na więcej opinii dotyczących telefonów, śmiało możecie się rozpisywać, na pewno wszystkie posty przeczytam i wezmę pod uwagę :). Do zakupu muszę jeszcze czekać minimum 2 tygodnie więc mam nadzieję, że trochę wpisów się tutaj pojawi, żebym 

Edytowane przez spec-naz1
    Usunięto nieregulaminową treść

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sebishi

Ja posiadam nokie dopiero 2 tygodnie. Z aplikacjami nie ma problemu mialem ostatnio 8 aplikacji w tle i po przelaczeniu szybko sie wczytywaly. A akurat tej opcji z wybudzaniem ekranu nie uzywam ale odcisk palca dziala szybko i sprawnie. Szczerze mowiac jakis wiekszych wad w nim nie widze. Ma androida 8.1.0. i raczej bedzie jeszcze jakis czas wspierany jako flagowiec. Jedyny minus to plecki sie szybko rysuja ale dasz etui i problem z glowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

[mention=398570]xperiagosc[/mention]

Czyli prawie rok już posiadasz swojego p10. I jak się sprawuje przy codziennym użytkowaniu? Jak odpalisz kilka aplikacji jedna po drugiej żeby coś poprzeglądać (np. fejs->insta->snap->przeglądarka) to nie zaczyna mulić? Jakbyś miał porównać działanie swojego p10 przez pierwszy tydzień po zakupie do dnia dzisiejszego to mocno zwolnił od tego czasu? Jakieś wady utrudniające użytkowanie już zostały wyłapane czy póki co nie ma na co narzekać default_biggrin.png?

[mention=387121]sebishi[/mention]

Jak długo posiadasz swoją nokie 8? Rozumiem, że przy otwieraniu kilku appek jedna po drugiej telefon również nie muli? Jakieś wady w nim dostrzegasz?

No akurat fb, insta czy snapa nie używam, jedynie Messenger, ale jakoś nie zauważyłem spadku wydajności, przez ten czas, jak go mam. Wady? No ludzie mówią, że aparat w słabym świetle nie jest zbyt dobry, ale ja i tak za dnia zdjęcia robię, to tam szczegół. Ubijanie apek też jest za wadę uważane, ale ja nie mam powodu narzekać, bo tego nie doświafczyłem. Jedynie ekran po zdjęciu fabrycznej folii się palcuje.

Huawei P10 | Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak wygląda kwestia systemu? Bo na dany moment P10 i nokia 8 mają Oreo. A co z kolejnymi wersjami? To prawda, że w nokii ma być jeszcze android P? Jeszcze interesuje mnie nakładka EMUI w Huawei'u, jak ona się sprawuje? No i najbardziej mnie ciekawi to, który model ma lepszy potencjał na dłuższą żywotność i który po 2 latach będzie lepiej śmigał bo wiadomo, że w pierwszych tygodniach różnica jest tak na prawdę niezauważalna przy porównywaniu telefonów o podobnych parametrach.

Kusi mnie ta Nokia ale boję się, że mogę się mocno rozczarować po kilku miesiącach użytkowania. Na dany moment myślę, że jeżeli nie zobaczę konkretnych argumentów przemawiających za Nokią to wybiorę P10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sebishi

Nokia 7 plus ma android one czy gwarantowane wsparcie przez 2 lata. Jak bedzie po roku uzywania trudno powiedziec , tego nikt Ci nie powie bo telefon jest swiezy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi