Skocz do zawartości
Gwozdek

Desktop Mode. Opinie, pytania, konfiguracja.

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

Rzekomo P20 w standardzie obsługuje ten tryb, podobnie, jak Huawei Mate 10 Pro. Desktop Mode pozwala na wykorzystanie telefonu jako zastępstwo tradycyjnego komputera/laptopa i wykorzystanie go do pracy lub rozrywki. Nadmienię dla tych, co pierwszy raz o takim połączeniu słyszą, że wymagany jest adapter USB C -> HDMI oraz zewnętrzny monitor i reszta akcesoriów, jak do PC

Ktoś z tego rozwiązania korzysta? Co o nim sądzicie? Jak tutaj wypada obsługa takich czynności, jak pisanie, oglądanie filmów, przeglądanie zdjęć lub dzwonienie? Czy występują jakieś ograniczenia albo błędy? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klawiatura i myszka nie jest wymagana, telefon może je "wirtualnie" zastąpić. Oczywiście do komfortu obsługi wtedy daleko.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyszedł mi wreszcie kabelek a właściwie to przejściówka USB-C => HDMI. Wybrałem najtańszą opcję z AliExpress za ok 4.5$. Przetestowałem z monitorem BENQ 24". Działa idealnie. Nic nie trzeba robić podpinam i jest co powinno być.

Na ekranie jest tryb tak jakby Windowsa jeśli chodzi o wygląd. Można korzystać z różnych aplikacji. Testowałem, Chrome, Netflix, Mapy oraz Arkusz Kalkulacyjny. Nie podpinałem klawiatury ani myszki. 

Przyznam, że jestem pozytywnie zaskoczony funkcjonalnością. Na pewno będę korzystał z tej opcji w domu rodzinnym gdzie nie ma komputera a jest opcją podłączenia się pod TV.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jezeli usb c bedzie zajete przez kabel do monitora to jak podpinacie mysz i klawe? Bluetooth?

Wysłane z mojego EML-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Pewnie przy pomocy tzw. docka ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem że to wątek dotyczący Huawei P20, ale czy jest gdzieś lista smartfonów z tą funkcją? Np honor 10, honor Play (mają też kirina 970)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

@MarlonRandom, daj jakiś link do tej przejściówki. Która to konkretnie jest?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jest gdzieś jakaś lista telefonów obsługujących ten tryb? Wiem, że obsługują go Mate 20 i 20 pro, Mate 10 pro, P20 i P20 pro a samsungi s8, s8+, s9 i s9+. A jakieś xiaomi itp?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Ale to jest tryb dedykowany Huawei, więc nie ma opcji, żeby inny telefon go miał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mówię ogólnie, bo samsung też to ma tylko się może inaczej nazywa np desktop mode.  Czyli tylko wybrane samsungi i Huawei to mają?  O Lumiach i continuum juz nie wspominam rzecz jasna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi