Skocz do zawartości
BartT-GSM

Kasowanie żółtego trójkąta oraz licznika wgrywanych softów

Rekomendowane odpowiedzi

sq3ntx

Albo nie jest zrotowany albo nie zezwolono na przyznanie uprawnień dla programu

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    petreq

A w jaki sposób mogę przyznać uprawniena aplikacji? Pewnie to głupie pytanie ale muszę je zadać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aplikacja wymagająca uprawnień roota pyta o przyznanie takich uprawnień przy uruchomieniu.

Po przyznaniu uprawnień aplikacja znajdzie się na liście aplikacji w SuperSU lub SuperUser. Z poziomu tej listy można ustawiać reguły przyznawania (do wyboru przyznaj-domyślnie/odmów/pytaj).

Edytowane przez e-daniel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    petreq

Czyli w takim razie telefon nie jest zrootowany, gdyż po wspomnianym pytaniu zamyka się. Następne uruchomienie i ta sama sytuacja czyli wspomniane wcześniej pytanie i ponowne zamknięcie sytuacji.

Rozumiem, że wyjściem jest zrootowanie telefonu lub skorzystanie z wtyczki USB?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli telefon jest zrootowany powinieneś mieć w drawerze aplikację regulującą przyznawanie uprawnień (SuperSU, SuperUser). Jeżeli nie masz takiej aplikacji to z reguły oznacza że telefon nie jest zrootowany (więc należy zrootować). Jeżeli natomiast posiadasz jedną z wymienionych aplikacji to przeważnie wystarczy ją zaktualizować. W skrajnych przypadkach jest jeszcze trzecia opcja, ale o niej możemy dyskutować jeżeli dwie poprzednie nie przyniosą rezultatu.

Jeżeli posiadasz wtyczkę JIG root nie jest wymagany do kasowania liczników.

Edytowane przez e-daniel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    petreq

Dzięki wielkie za pomoc.

Jako, że jestem laikiem - czy lepiej będzie jak będę próbował (uczył się na otwartym organizmie) rootować telefon czy lepiej zakupić wtyczkę i skasować licznik flashowań?

Założenie jest takie, że alternatywnych romów wgrywał zapewne nie będę. Wyląduję na jakimś oryginalnym samsungowym romie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taniej Cie wyjdzie zrootować telefon (ICS lub JB) użyć TriangleAway skasuje Ci licznik i trójkącik. A potem odrotować telefon lub wgrać od podstawy 3 plikowego GB, na to ewentualnie ICS - oficialny od samsunga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    petreq

Taniej na pewno. A co z bezpieczeństwem? Zawsze mam nam przed oczyma uceglonego Note...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Najbezpieczniej jest rootować telefon wgrywając kernel PhilZ według tutka z mojej sygnatury. Później TriangleAway. Kernel jest bezpieczny i bricka nie będzie. Nie spotkałem się z problemami przy używaniu TriangleAway. Wszystko trwa kilka minut. Wgranie stockowych ROM-ów też trwa ok. 5 minut.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi