Skocz do zawartości
_tommy_

rom [STOCK-AOSP ] [6.0.1] Concept-ify v3 [aktualizacja / czysta instalacja]

Rekomendowane odpowiedzi

_tommy_
    Napisano (edytowane)

Czas przedstawić użytkownikom M4 Aqua nową świeżość jaką wnosi ten oto system bazujący na stocku.

Concept-ify - ulepszony Android Marshmallow ROM

Oryginalny wątek

[STOCK-AOSP][UPDATED]Concept-ify - the AOSP-ed MM ROM (now with easy installation), ROM for the Sony Xperia M4 Aqua

Istotne cechy Concept-ify:

Spoiler

1. Interfejs AOSP i aplikacje
    2. Kernel SkyMelon 9 - znacznie szybszy niż standardowy
    3. System oczyszczony z bloatware (usunięto ponad 170 aplikacji), więc masz więcej miejsca na własne aplikacje
    4. Dodano tryb wielu okien.
    5. Poprawiony, zrównoważony dźwięk 
    6. Brak głębokich modyfikacji systemu - praktycznie kosmetyczne zmiany względem stocka
    7. Dodatkowe paczki, które sprawią, że stock będzie wyglądał jak AOSP lub (w przyszłości) CyanogenMod / LOS

I dużo dużo więcej...

Co jest wymagane do instalacji:

1. Stock 26.3.A.1.33 (Upewnij się, że posiadasz aktualnego stocka - tylko wtedy zainstalujesz Concept-ify)

2. TWRP (najnowsze - 3.2.1-0)

3. Concept-ify v3

Concept-ify v 3.5 (smk8)

Instalacja:

Concept-ify jest teraz uniwersalnym plikiem zip do wszystkich modeli.

1. Pobierz paczkę, wrzuć na kartę

2. Wejdź do TWRP, wybierz instalację i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.

3. Ciesz się poprawionym stockiem bez zbędnych aplikacji  ;)

Użytkownicy, którzy korzystają z Concept-ify v2 mogą wybrać opcję "Aktualizuj".

Nowi użytkownicy mogą wybrać "Zainstaluj", aby przeprowadzić czystą instalację ;) 

Autorzy

Gray47Maxx, trpsl, Pachops427, kamilkos16
    ROM OS Version: 6.0.x Marshmallow
    ROM Kernel: Linux 3.10.x / SkyMelon9
    Wymagany firmware: 26.3.A/B.1.33
    System oparty o stockowy firmware 1.33

Informacje o wersji
    Status: stabilny
    Aktualna stabilna wersja: Stabilna v3
    Data wydania stabilnej wersji: 08--05-2018

Jeśli ktoś jest zainteresowany to polecam zajrzeć do oryginalnego wątku, link powyżej ;) 

JAKO ŻE NIE JESTEM AUTOREM ROMU NIE ODPOWIADAM ZA PROBLEMY Z URZADZENIEM POWSTAŁE W WYNIKU PRÓBY INSTALACJI. WSZYSTKO ROBISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

W przypadku padniętych linków odezwij się.

Poprawię lub zrobię własny upload wymaganych plików.

Edytowane przez _tommy_
    Poprawa niedziałających linków.
    • Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem czystą instalację, wszystko w porządku do momentu włączenia telefonu - pojawia się zmieniona boot animacja, trwa to jeszcze przez pewien czas i następuje restart. Przy tym bardzo nagrzewa się górna część telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_
    28 minut temu, danieluu napisał:

Zrobiłem czystą instalację

W TWRP nie robi się wipe. Instalujesz na stocka. Miałem podobnie, za pierwszym razem ale kolejne próby były lepsze.

Fakt, grzeje się bardzo ale M4 zawsze się grzał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie miałem na myśli, że dopiero pierwszy raz instaluje tę modyfikację, stąd czysta instalacja. Mogą być jakieś nieprawidłowości w instalacji tej paczki gdy używam starszej wersji TWRP(3.0.2.0) ? Czy muszę jednak wgrać tę nowszą wersję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

Lepiej użyć nowszej wersji TWRP. Proponuję użyć te z pierwszego postu. 

Generalnie TWRP powinno być powyżej wersji 3.

Czysta instalacja = instalacja na stocku (bez wipe) ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko fajnie, wgrało się lecz zauważyłem, że "gryzie" się troszkę z innymi modyfikacjami m.in. z gravity box'em - czasem wywala błąd aplikacji interfejsu. Szkoda też, że walkman nie chcę się uruchomić. Aha, czy po tej operacji wygrywania paczki należy ponownie wgrać root'a ? U mnie po tym po prostu go nie było (jak i również aplikacji zarządzającej prawami)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_
    Napisano (edytowane)

Tak, roota trzeba sobie samemu zrobić czyli Magisk zip flashujesz, dogrywasz aplikację i tyle.
    Mnie bardziej nurtuje kwestia ilości miejsca, adoptive to porażka.

Metoda na odzyskanie części miejsca w pamięci wewnętrznej:
    Przenoszenie aplikacji na pamięć zewnętrzną czyli działająca metoda na oszczędzanie pamięci wewnętrznej naszego telefonu.

Edytowane przez _tommy_
    korekta wpisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam kilka pytań odnośnie instalacji ROMu. Z góry oznajmię, że jestem ciemny w tych sprawach. Mianowicie odnosząc się z punktu 2-ego z instrukcji instalacji, jak "wejść" do TWRP, jeśli jest to plik w postaci "recovery.img"? Czy potrzebna jest do tego aplikacja TWRP ze sklepu play, poprzez którą otworzymy owy plik, czy ma to coś wspólnego z flashtoolem na PC połączonego poprzez kabel z telefonem z opcją debugowania USB?

Druga sprawa, to czy tylko plik ROM (Concept ify3.img) należy umieścić na karcie SD, czy pliki "recovery" oraz "screen mirroring fix" również?

Kolejna sprawa wygląda tak, że link do TWRP 3.2.1.0 wygasł, a na stronce "xda" pod telefon M4 Aqua najnowszą wersją TWRP jest plik od nicki (3.0.2.0).

I na koniec, czy w moim przypadku muszę wgrać najpierw oryginalny ROM(przed rozpoczęciem wgrania Concept-ify), jeśli po zrobieniu roota pousuwałem wiele aplikacji systemowych, przez co czasem wyskakują błędy typu "aplikacjia xxx przestała działać"? Czy wystarczy, że mam odpowiedni Stock (26.3.A.1.33), a ten custom ROM wszystko naprawi usuwając resztki starego systemu, oraz instalując nowy?

Proszę o odpowiedź, jak i wyrozumiałość dla "nowego w temacie" :)

Edit: Z powodu licznych błędów pobrałem niebrandowanego Stocka, flash wykonany, lecz za Chiny ludowe nie mogę wgrać TRWP...

Niby w konsoli wszystko pięknie i ładnie, boot wgrany, recovery również, lecz ani klawiszami, ani przez konsolę androida (terminal emulator) nie idzie wejść w recovery... tylko reset i nic więcej... A próbowałem już na wiele sposobów recovery wgrać... Cóż robię nie tak ?

Edytowane przez tomek0311

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_
    5 godzin temu, tomek0311 napisał:

odnosząc się z punktu 2-ego z instrukcji instalacji, jak "wejść" do TWRP, jeśli jest to plik w postaci "recovery.img"? Czy potrzebna jest do tego aplikacja TWRP ze sklepu play, poprzez którą otworzymy owy plik, czy ma to coś wspólnego z flashtoolem na PC połączonego poprzez kabel z telefonem z opcją debugowania USB?

Dokładnie tak jak piszesz, musisz skorzystać z Flashtoola by wgrać TWRP. Wtedy będziesz mógł wejśc w TWRP poprzez kombinację klawiszy.

Druga sprawa, to czy tylko plik ROM (Concept ify3.img) należy umieścić na karcie SD, czy pliki "recovery" oraz "screen mirroring fix" również?

Jeśli masz oryginalny rom w wersji 6 i wgrane TWRP, dajesz ten rom na kartę SD, wchodzisz w recovery i instalujesz. "screen mirroring fix" nie musisz instalować. 

Kolejna sprawa wygląda tak, że link do TWRP 3.2.1.0 wygasł, a na stronce "xda" pod telefon M4 Aqua najnowszą wersją TWRP jest plik od nicki (3.0.2.0).

Zaktualizowałem link do recovery w wersji 3.2.1.0 w pierwszym poście. 

czy w moim przypadku muszę wgrać najpierw oryginalny ROM(przed rozpoczęciem wgrania Concept-ify), jeśli po zrobieniu roota pousuwałem wiele aplikacji systemowych, przez co czasem wyskakują błędy typu "aplikacjia xxx przestała działać"? Czy wystarczy, że mam odpowiedni Stock (26.3.A.1.33)

Sytuacja wygląda następująco. 

Concept-ify instaluje się na stock 26.3.A.1.33 w wersji 6. Czyli jak masz każdy inny system proponuje wgrać czysty system. Wersja operatora nie powinna mieć znaczenia.

Nie warto odinstalowywać aplikacji przed wgraniem C-ify bo sama instalacja od razu pewne rzeczy usuwa. Pod tym linkiem masz opis aplikacji które możesz usunąć dodatkowe aplikacje, najlepiej użyć do tego Root Explorera. 

Info o wgraniu TWRP  masz TUTAJ.

Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania pisz śmiało ;) 

Edytowane przez _tommy_
    korekta wpisu.
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak... Robiłem wcześniej dokładnie tak samo i nie działało. Teraz udało się poprawnie zainstalować i wejść do Recovery(widocznie pliki były uszkodzone, a Ty podesłałeś działającą wersję). Lecz stanęło na ekranie "Unmodified System Partition", gdzie miałbym do wyboru "keep Read Only" oraz "Select Language" rzecz jasna nie mogę zrobić nim, ponieważ dotyk nie reaguje, a po chwili pojawiła się tabliczka "Swipe to Unlock", która również nie reaguje. Czy to normalne, że telefon sobie przetwarza informacje, i dlatego nie mogę nic zrobić, czy ta zacinka z czegoś wynika?

Edytowane przez tomek0311

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi