Skocz do zawartości
_tommy_

rom [STOCK-AOSP ] [6.0.1] Concept-ify v3 [aktualizacja / czysta instalacja]

Rekomendowane odpowiedzi

_tommy_

@tomek0311 

System sam w sobie to tzw. debloated rom, czyli system z którego zostało wyrzucone co zbędne, trochę przemodelowane menu. Sam system działa o dziwo dobrze, co jakiś czas sypie błędami u mnie ale wynika to z mojej nie do końca dobrze wykonanej pracy a z racji niechęci do konfiguracji wszystkiego co mam zainstalowane nie chce mi się robić tego ponownie. System jest w porządku, jak na "wykastrowany stock" działa dobrze, daje miejsce nie mniej i tak musiałem znaleźć pomysł na miejsce ponieważ u mnie aplikacji jest dużo. Stąd były poszukiwania miejsca i udało mi się zrobić metodę opartą o kilka innych którą możesz znaleźć na forum tutaj dokładnie opisaną. Pomysł działa, korzystam z niego i pomimo tej protezy system działa wybitnie dobrze jak na urządzenie z 8 GB pamięci wewnętrznej. 

Co mogę więcej powiedzieć? Jest to na chwilę obecną jedyny ratunek dla tego modelu ponieważ żaden z customów nie działa w pełni poprawnie ze względu na właściwości grzewcze układu CPU w M4. Dlatego Concept-ify wskrzesił M4. Obecnie wersja 3.0 z kernelem SkyMelon 9, 3.5 to SkyMelon 8. Twórca pracuje nad wersją 4 ale to jeszcze trochę potrwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednego mi teraz brakuje do pełni szczęścia... Wykonania kopii zapasowej całkowicie pustego systemu, bym w razie konfliktów wśród aplikacji i innych pierdół mógł wrócić do pierwowzoru, bez konieczności ponownego flashowania Stocka, recovery i customa po kolei. By spoczywał gdzieś na SD folder zawierający wszystkie ustawienia systemu z chwili instalacji C-ify. Jak myślisz, czy moje oczekiwania spełni Titanium Backup PRO, TWRP Recovery, czy może poleciłbyś coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

Osobiście robię backup z poziomu TWRP. Skoro masz custom recovery to jesteś w stanie zarządzać swoją M4 w pełni ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napotkałem pewien problem. Mianowicie nie mogę włączyć Wi-Fi. Po rozwinięciu górnego paska i włączeniu Wi-Fi nic się nie dzieje, zaś w ustawieniach Wi-Fi mogę jedynie przesunąć "włącznik" na pozycję ON, by się zaświeciła na zielono, lecz w dalszym ciągu napisane jest "Aby zobaczyć dostępne sieci, włącz obsługę Wi-Fi."

Edit: Powodem okazało się pominięcie opcji połączenia z internetem przy pierwszym uruchomieniu. Jakby system stwierdził, że skoro nie chcę korzystać z wifi akurat teraz, to go nie włączy już wcale xD Tak czy inaczej po kolejnym postawieniu systemu jest w porządku

Edytowane przez tomek0311

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi