Skocz do zawartości
KacpiPL

Powrót do S-ON

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako, że wiele osób ma problemy z ponownym założeniem blokady, postanowiłem napisać mały poradnik.

Zaczynamy:

1a. Wgrywamy odpowiedni ROM (ten, który mieliśmy na początku) poprzez RUU. Wątek z ROMami: tutaj.

UWAGA_1! Pominięcie tego punktu może spowodować uszkodzenie słuchawki i uniemożliwić jej ponowne uruchomienie (wątek potwierdzający).

UWAGA_2! Pod żadnym pozorem nie należy instalować ROMu posiadającego słowo "test" w swojej nazwie.

Jedyny dopuszczalny status instalowanego ROMu to RELEASE.

1b. Jeśli zmienialiśmy CID urządzenia (np. ustawiając SuperCID) musimy przywrócić do go stanu fabrycznego. Lista CID: tutaj. Jak zmienić CID opisane jest tutaj.

2. Wyłączamy telefon (wyłączamy również opcję "Szybkie uruchamianie").

3. Uruchamiamy telefon w trybie bootloader i wchodzimy w opcję "fastboot".

4. Ściągamy narzędzia adb dla Windows lub dla Linuksa (jeżeli już je posiadamy, pomijamy ten krok) i wypakowywujemy na dysk "C" (Windows) lub do katalogu domowego (Linux).

5. Podłączamy telefon do komputera.

6. Otwieramy "Wiersz poleceń" i wpisujemy polecenie "fastboot oem writesecureflag 3". Wciskamy Enter.

7. W ciągu sekundy mamy założoną blokadę S-ON.

Od razu uprzedzam, iż istnieje ryzyko, że coś pójdzie nie tak, jeżeli będziecie robić coś na własną rękę. Jeżeli zrobisz wszystko jak w instrukcji - nie ma prawa nie działać.

Mimo wszystko NIE PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA PONIESIONE SZKODY.

Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam :)

ZAKAZ KOPIOWANIA BEZ ZGODY AUTORA !!!

Edytowane przez patrykowy
    dodałem działający link do RUU.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coraz więcej kurzu pod szybką sensation, chyba pora oddać sprzęt do naprawy.

Jednak pewne rzeczy zmieniły się od czasu, gdy napisany był powyższy poradnik.

Mianowicie wyciekł ICS, a razem z wersją 4.0.3 nowy hboot, który sobie update'owałem. Teraz mam hboot 1.20 i zniknął mi napis REVOLUTIONARY na rzecz LOCKED. Poniżej dalej widnieje s-off. Jednak gdyby ściągnąć S-ON "po bożemu" (ze strony htcdev) byłoby napisane UNLOCKED, a poniżej S-ON (wiem, bo szwagier tak ściągał S-ON), czyli po update'cie HBOOTa byłoby napisane: LOCKED i poniżej S-ON i nic nie wskazywało by na to, że booloader jest odblokowany.

Do rzeczy:

1. Czy aby przywrócić S-ON, będę musiał najpierw downgrade'ować hboota (skoro przestały działać komendy fastboot)?

2. A może nie muszę już przywracać S-ON, skoro nie widać już napisu REVOLUTIONARY? (Czy ściągnięcie S-ON przez htcdev także oznacza utratę gwarancji?)

3. Zrobiłem SUPER-CIDa. Gdybym przywrócił starego hboot'a, potem ruu, potem S-ON, to super CID, zostaje, prawda? Czy obecność SUPER-CID może być powodem do nieuznania gwarancji?

Telefon jest bez brandu - zakupiony w salonie PLAY.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardziej doświadczeni koledzy, zbierzcie się!!! Bowiem kolega ma wielki problem, a zielonego pojęcia ja niemieć, ja pomóc mu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za troskę KacpiPL ;)

Sam sobie odpowiem na dwa pytania:

1. Ponownie update'owałem firmware (w tym hboot) i teraz komendy fastboot już działają.

2. Napis Revolutionary znów jest widoczny w bootloaderze.

pozostają pytania: Czy ściągnięcie S-ON z przez htcdev powoduje utratę gwarancji? Czy SUPER-CID którego sobie zrobiłem oznacza utratę gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wiem na 99% sciągniecie s-on przez htcdev usuwa gwarance.. polacam usnuąć super-cid zajumuje to 1 s.. a masz 100% ze wszystko jest ok ;) ETAP IV http://forum.android.com.pl/f321/debrand-sensation-i-aktualizacje-ota-130784/ masz dokladnie opisane jak usunać super-cid :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Raggatokan super CID jest dowodem na to, ze "grzebales" w telefonie w sposób niezalecany przez producenta. Jednak jak już wcześniej wspomniano nie jest chyba problemem ustawienie innego niz jedynkowego cid. Polecam jeszcze zapoznać sie z tematem o opiniach na temat serwisu htc. Przy wadzie związanej z konstrukcja, regenersis strzelilby sobie w kolano gdyby anulował gwarancje przez ingerencję użytkownika w inne sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

S-OFF poprzez narzędzie od HTC nie usuwa gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie,

Czy jest możliwe sprawdzenie czy w telefonie wykonany został Super CID ? Telefon miał robiony S-off i zmianę roomu, chciałbym oddać sensacje na naprawę gwarancyjną i muszę mieć pewność, że powrót do s-on wystarczy by nie było żadnych problemów w przyjęciu do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi