Skocz do zawartości
alexndr

rom [ROM][G96xF/DS][S9/S9+][ALEXNDR] * DevBase * wsparcie szyfrowania

Rekomendowane odpowiedzi

alexndr
    Napisano (edytowane)

Instalacja wiąże się z nabiciem flagi KNOX 0x1

1. Baza:

- Odexed (oryginalny framework & aplikacje) & stock kernel
    - ROM multi CSC (autodetekcja), zawiera XEO (*)
    - Usunięto SecurityLogAgent.apk (brak denerwujących ostrzeżeń z rootem)
    - Usunięto Rlc.apk (aby dodatkowo zapobiec "RMM lock")
    - Dodano funkcję "Blokowanie aplikacji" (App Lock) w "Ustawienia -> Zaawansowane funcje"
    - Root (Magisk lub SuperSU) (*)
    - Brak zmian wizualnych (wygląd 100% stock)

2. CscFeature MOD:

- Dodana pozycja "Dźwięk migawki" w menu aparatu
    - Automatyczny odbiór MMS przy wył. danych komórkowych
    - Dodana opcja "Blokowanie połączeń/wiadomości"
    - Aplikacja Wiadomości pokazuje czas wysłania SMS/MMS a nie jego otrzymania
    - Nagrywanie rozmów (przez przycisk "Nagraj" lub automatycznie)

3. Xposed framework + Xposed Installer app (opcjonalnie) (*)
    - Wersja dostępna opcjonalnie w ROMie - Official Xposed for Oreo

4. Usunięto niektóre rzadko używane aplikacje - w razie potrzeby wszystkie dostępne są w sklepie Play

(*) możliwość kontroli parametrów instalacji przez edycję pliku options.prop (oryginalny plik znajdziesz w katalogu głównym pliku ZIP instalki ROM'u). Umieść zmodyfikowany plik options.prop w katalogu głównym wewnętrznej emulowanej karty pamięci lub w katalogu głównym extSdCard (szczególnie zalecane gdy zamierzasz przed instalacją sformatować całą wewnętrzną pamięć) a następnie rozpocznij instalację.

NOWOŚĆ! Począwszy od wersji DevBase v3.x jest możliwość kontroli najczęściej zmienianych parametrów przez zmianę nazwy pliku ZIP przed instalacją. Obecnie wspierane ciągi znaków w nazwie pliku: "magisk", "supersu", "noroot" (oznacza "nie rootuj"), "encrypt", "rescue", "xposed", "skipblcp", "CSC_xxxx.zip".

Linki do pobrania:

- ROM do pobrania >> TUTAJ << (#2)
    - Changelog dostępny >> TUTAJ << (#3)
    - opcjonalne modyfikacje >> TUTAJ << (#4)

Instalacja [TWRP] [KNOX 0x1]:

Otwieramy plik ZIP za pomocą opcji "Install", następnie potwierdzamy chęć instalacji. Jeśli chcemy czystą instalację (z "wipe data/factory reset", ewentualnie "format /data" jeśli konieczne) - to wykonujemy to PRZED flashowaniem pliku ZIP!

Wipe data nie jest wymagane jeśli przechodzimy ze stockowego ROM'u (gdy nie zmieniamy CSC). Jeśli ktoś chce przejść na XEO - jednorazowo wymagane jest wymuszenie użycia CSC XEO przez edycję options.prop lub zmianę pliku ZIP na np "XEO_G96xFXXUxxxxx_DevBase.zip - dodatkowo wymagane jest wtedy wipe lub format /data przed flashowaniem ROMu

Więcej informacji możecie znaleźć w moim wątku na XDA

Spodobał Ci się mój ROM? Możesz to okazać stawiając piwo  :piwo:

Zachęcam również do oceniania mojego wątku na XDA (funkcja "rate this thread") :)

Edytowane przez alexndr
    • Piwko! 4
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przydałaby się informacja o tym że wgranie tego romu pozbawia gwarancji telefonu ^,^.

Nie wszyscy o tym wiedzą..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam powiem ci tak ciesz się ze Aleksander dalej robi prawie czyste romy natomiast wszyscy wiedza ze jeżeli cos się wgrywa przez twrp to jest wiadome ze ma nabita flage

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

@ArtaszesO

Wgranie tego ROMu nie spowoduje nabicia flagi KNOX, bo jak można nabić flagę w telefonie z już nabitą flagą? :)

Wgrać ten ROM mogą jedynie osoby które posiadają custom recovery (TWRP) w telefonie, o czym wspomniałem w "Instalacja". Wszystkie te osoby mają już nabitą flagę KNOX i to nie za sprawą tego ROMu (osoby te już wcześniej podjęły świadomą decyzję o nabiciu flagi KNOX instalując TWRP).

Z kolei osoby które mają stockowe (oryginalne) recovery i ważną gwarancję - po prostu nie wgrają tego ROMu (nawet przez niewiedzę) i nie nabiją sobie flagi KNOX "przypadkiem". Instalacja po prostu się nie powiedzie bez szkody dla telefonu ani dla flagi KNOX.

Reasumując - wg mnie absolutnie nie było potrzeby dodawania tej informacji, ale skoro moderator @spec-naz1 dodał już ją w #1 - niech sobie jest :)

Edytowane przez alexndr
    • Piwko! 3
    • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DROID
    Napisano (edytowane)

Czy da się zmusić G96x na tym romie do używania Google Pay i ew jak ? Walczę z Magisk i za nic nie chce zatwierdzić karty, wcześniej na OnePlus 6 ustawiłem w Magisk Hide GPay i działały płatności tu mam problem :(

O kurcze, to jeszcze OREO, ja mam już na PIE dopiero zwróciłem uwagę że to stary rom ale pytanie aktualne. ..

Edytowane przez DROID

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@DROID to przez aktualizację usług google. Jest wątek na xda o tym i co z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DROID

Ogarnąłem temat po swojemu, sprawa banalnie prosta wystarczy wyłączyć ustawienia dev (nawet jeśli OEM jeszcze nie działa przez te 7dni) i GPay z Magisk Hide już zadziała a potem można ponownie włączyć dev.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam ,pytanko mam w związku z tym romem 

po wgarniu do g960f/ds telefon się normalnie uruchamia , natomiast nie ma imei , i nie łapie zasięgu 

rom wgrywałem  na stockowy xxs3 ,

chodziło mi o zaniżenie do android 8.0

to samo było z DevBase_5.3

jest jakieś lekarstwo na to , lub podobny rom który bedzię działał na telefonie w którym jest stockowy rom z nadroidem 9.0

chodzi o zaniżenie do 8.0

dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@alex_phone czemu nie wgrasz czegoś nowszego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

potrzebuję android 8 

jest jakiś rom który wejdzie na xxs3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi