Skocz do zawartości
reniew

Wysłane mms-y mają bardzo słabą jakość i mały rozmiar pliku

Rekomendowane odpowiedzi

reniew
    Napisano (edytowane)

Mam problem z wysyłką zdjęć albo zrzutów ekranu. Osoba która dostaje ode mnie wiadomości mms ma pikselozę. Nawet nie może odczytać tekstu z zrzutu ekranu. Poza tym po wyłączeniu transmisji danych komórkowych nie mogę wysyłać mms przez wifi. To normalne?

I jeszcze coś... gdy wysyłam mms ma on około 250kb u mnie jest tmobile. Odbiorca ma playa i huawei p20 pro. I otrzymuje plik o wielkości 60kb. Problem telefonów? Sieci?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez spec-naz1
    Doprecyzowano nazwę tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarmk
    Napisano (edytowane)

Wszyscy otrzymujący od Ciebie mmsy mają pikselozę, czy tylko jedna osoba...?

Wszystkie wysyłane zdjęcia w postaci mms są kompresowane i dochodzą dużo mniejsze niż są w rzeczywistości.

Na przykład zdjęcie w telefonie mające ok. 3 Mb  otrzymane przez kogoś w formie mmsu ma ok 300 kb.

Wysyłanie mmsów z transmisją lub bez transmisji danych zależy od wielu czynników - softu, modelu telefonu, operatora... temat rzeka, jest o dym dużo wątków na forach, artykułów w necie, itd... jedni muszą włączać transmisje danych, inni nie muszą..

Na przykład TUTAJ masz wątek w którym kiedyś próbowaliśmy rozwiązać ten temat...

Edytowane przez jarmk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    reniew

Największy mam problem pomiędzy moją siecią Tmobile a Play. Albo telefonami? Ten sam mms wysłany na Huawei w Play to 50kb. Wysłany na Tmobile Galaxy S8 to 140 kb. U mnie pokazuje że poszło 250kb.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Boss

Widocznie Play mocno kompresuje dane. Może pomyślcie nad wysyłką zdjęć np poprzez Whatsapp? Też będą zmniejszone, ale jakość o niebo lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi