Skocz do zawartości
anoj

Słabsza bateria po niecałym roku używania (Redmi 4X)

Rekomendowane odpowiedzi

Moana

A taką aktualizację można jakoś wymusić? Gdzie mogę coś takiego znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Weszła aktualizacja 9.5.10.0 wiecie może co ona wnosi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    anoj

Akurat w dniu tej aktualizacji przywróciłem telefon do ustawień fabrycznych. Nie wiem co pomogło, ale pomogło :D telefon znowu trzyma ponad 8 godzin na włączonym ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

ostatnio mam duży problem z rozładowywaniem się baterii (wymieniana była mniej niż pół roku temu).
    Czy te upały mogły spowodować ponowne popsucie się baterii?
    Co mam zrobić by zmniejszyć użycie sygnału sieci ?

Pozdrawiam

Oto wyniki z programu systemowego:

65800492_478157766284684_3781759944403976192_n.png

65756516_378712999348189_1598881419378032640_n.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz przebywac dosc czesto w miejscu o slabym zasiegu. Pomoc moze wowczas zmiana z 3/4G na 2G.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zauważ że twój telefon nie wchodzi w Deep Sleep, wybudzony jest cały czas pomimo że ekran jest wyłączony (tak nie powinno być). Jakaś aplikacja pewnie powoduje ten problem. Zobacz czy masz włączone Doze i jakie aplikacje mają zezwolone na działanie podczas uśpienia. Możesz też użyć zewnętrznej aplikacji jak np. Better Battery Stats. Instalujesz ją i po pełnym cyklu rozładowania wyświetli Ci jakie aplikacje zużyły najwięcej energii i które blokowały telefon przed wejściem w stan uśpienia, wtedy jest łatwiej wyeliminować aplikacje która powoduje tak duży pobór prądu. Powodzenia!

Oznacz mnie jeśli będziesz miał więcej pytań.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cały czas przebywam w tych samych miejscach co wcześniej i bateria mi tak nie padała nawet mam ekran ustawiony na słabą jasność. Czy jest jakiś darmowy program tej wersji?

Jeszcze jak kliknęłam ten sygnał sieci to pod nim pisze mi użycie przez radio jak ja radia to ja nie używałam ho ho ho i jeszcze trochę. Dodam jeszcze ,że problemy są mniej więcej od początku upałów w Polsce, nie wiem czy to ma jakiś wpływ czy tylko zbieg okoliczności.

65830810_467705153963545_8583019638818865152_n.thumb.png.5fcfe3fd43b960620db6b789ac83101a.png

9 godzin temu, RalliArt napisał:

Zauważ że twój telefon nie wchodzi w Deep Sleep, wybudzony jest cały czas pomimo że ekran jest wyłączony (tak nie powinno być). Jakaś aplikacja pewnie powoduje ten problem. Zobacz czy masz włączone Doze i jakie aplikacje mają zezwolone na działanie podczas uśpienia. Możesz też użyć zewnętrznej aplikacji jak np. Better Battery Stats. Instalujesz ją i po pełnym cyklu rozładowania wyświetli Ci jakie aplikacje zużyły najwięcej energii i które blokowały telefon przed wejściem w stan uśpienia, wtedy jest łatwiej wyeliminować aplikacje która powoduje tak duży pobór prądu. Powodzenia!

Oznacz mnie jeśli będziesz miał więcej pytań.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Hmmm. Ciężko mi jest powiedzieć o co chodzi z tym radiem bo te statystyki są mocno ogólnikowe (sporo aplikacji i usług może mieć wpływ na tą jedną statystykę). Spróbuj wyjąć karte SIM na włączonym telefonie, uruchom ponownie i po paru minutach włóż ponownie SIM. Może jakiś bug w systemie, nie mam pojęcia. W statystykach BBS powinno wszystko wyjść.

Link do BBS z XDA

@Morsfinek

Edytowane przez RalliArt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już chyba naprawiłam usunęłam aplikacje która w ostatnim czasie zainstalowałam i zauważyłam poprawę m.in. w tym wykresie tam gdzie nagły spadek cały czas miałam wzbudzony ekran i korzystałam intensywnie z telefonu. Dziękuje za rady. 

Ps ten program Better Battery Stats pewnie by wykrył że coś z tą aplikacją jest nie tak

66269974_883914771979702_8840786301566320640_n.png

65834150_339270003667737_306486757413617664_n.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Morsfinek Jest lepiej, ale i tak wybudzeń jest sporo. Dostajesz w tym czasie jakieś powiadomienia podczas wyłączonego ekranu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi