Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
buyaka

Abonament z rozmowami miedzynarodowymi

Rekomendowane odpowiedzi

buyaka
    Napisano (edytowane)

Witam. Czy wiecie gdzie można dostać najtańszy abo na firmę, który będzie miał przynajmniej 5gb internetu i 200 min na połaczenia do UE (i oczywiście rozmowy i smsy bez limitu w kraju)?

Ewentualnie jak najtaniej zespolić kombo (chociaż to raczej niemożliwe): numer w t-mobile do 08.2018 (ten który potrzebuje rozmowy do UE), numer w t-mobile do 12.2018 (ten potrzebuje rozmowy i sms bez limitu krajowe i chociaż 10gb internetu) i ewentualnie do tego internet przenosny (mam umowę z multimedią do 11.2018 na internet stacjonarny wiec mogę zrezygnować z niego). Myslalem o magenta w t-mobile tylko nie wiem jak tam z rozmowami do UE i czy byłaby to najlepsza opcja.

edit ew perfect box z play tylko nie wiem jak tam z przenosinami numerów( szczególnie tego co jest do 12.2018- jest to sam czysty abonament bez raty sprzętowej)

Edytowane przez buyaka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Magenta nie ma min do UE tylko sam roaming. Możesz zapytać w BOK bo może coś dają w play tak samo nie ma minut do UE. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Najtaniej wychodzi Lycamobile, za 50 zł masz no limit połączenia krajowe i sms, 500 minut do UE, usa i kanady oraz 15GB netu

Chętnie bym przeszedł, ale u mnie marny zasięg z Plusa.

Dla firm jest Truphone, zasięg Play (P4)

Zapytaj w innych sieciach ile kosztuje minuta połączenie międzynarodowego (nie roaming) do krajów Uni Europejskiej - otrzymasz odpowiedź po 2zł, czasem mniej czasem więcej... tragedia...

Z nadajników Play (P4) znalazłem jeszcze Netia, 40 zł = Rozmowy i sms bez limitu do wszystkich w kraju i połączenia MIĘDZYNARODOWE w Strefie Euro, Kanady oraz Usa też bez limitu :), 10GB netu. Dzwonię do przedstawiciela Netii i włącza się poczta głosowa z tekstem "Tu poczta głosowa PLUSA" :D

Ta oferta dla Netii to dla obecnych klientów czyli Ci co mają np. telewizję

Edytowane przez wiktoriano

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Grzebałem, grzebałem i wygrzebałem.

Nie daleko trzeba było szukać :)

Sprawa międzynarodowych połączeń wygląda tak.

Wiele jest sieci wirtualnych, które w swoje ofercie oferują nawet i nolimit (lycamobile, netia) na połączenia międzynarodowe, ale nie obowiązuje wtedy Roaming, więc warto przed podpisaniem umowy upewnić się jak wygląda sprawa z roamingiem lub na odwrót, jeśli mamy roaming jak wygląda sprawa z połączeniami międzynarodowymi, niektóre sieci wirtualne karzą sobie płacić za połączenie międzynarodowe do strefu euro nawet 2.5zł za minutę połączenia.

Przypominam:
    Roaming - Dzwonisz z Niemiec do Polski lub z Niemiec do Anglii 

Międzynarodowe - Dzwonisz z Polski do Niemiec 

Istnieją również strefy różnie nazywanie przez sieci
    np. Strefa 0 to kraje Uni Europejskiej
        Strefa 1 - 5 zł/min.

Jedyną ofertę jaką znalazłem to jest T-Mobile w abonamencie zaczynającym się od 30zł gdzie mamy NoLimit połączenia i sms, 5GB internetu w kraju. Połączenia i sms międzynarodowe do strefy euro wykupujemy dodatkowym pakietem 120 jednostek za 9,9zł (1sms=1jednostka, 1min=1 jednostka). Pakiet można wielokrotnie wykupować w ciągu miesiąca, tak samo pakiet 5GB za 10zł jakby brakło.

Jeśli komuś mało i dużo podróżuje po świecie to najlepszą ofertą na firmę może być Truphone. Jeśli się bierze jedną sim to trzeba wpłacić 1200zł kaucji, po roku czasu jest zwracana.

Edytowane przez wiktoriano

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy aby na pewno pakiet 120 jednostek w T-Mobile można aktywować kilka razy? Bo ja z niego korzystam i więcej jak raz nie ma opcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam to nagrane, wiec mogę to wyjaśnić. Jakiś komunikat Ci wyskakuje? Bo dwóch różnych konsultantów pytałem o to i obaj potwierdzili, że można kilka razy aktywować.

Zadzwoń jako nowy klient i zapytaj. Powiedz, że chcesz wziąć taryfę T2 na 6 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja widzę co można aktywować przez stronę a tam jest aktywacja albo wyłączenie. Taryfa nie ma znaczenia gdyż jest dostępny dla każdej taryfy T

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sklepie internetowym twierdzą, że można kilka razy, natomiast na infolinii twierdzą, że można raz i pakiet jest ważny do końca cyklu rozliczeniowego czyli jak włączymy dzień przed nowym cyklem to reszta nie wydzwonionych minut przepadnie co oznacza, że w sklepie internetowym T-Mobile kłamią.

Pierw wyczerpię wszelkie drogi komunikacji do załatwienia tej sprawy, potem zgłoszę sprawę do UKE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sieć Plus, bo taki abo posiadam u nich. 120 min do uni i w Polsce no limit. Do uni też można mieć no limit , wystarczy pobrać apke plusa calling wifi i dzwonimy bez limitu w zasięgu routera. Place miesięcznie 49,99. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co za bzdura? WiFi calling nie powoduje obniżenia kosztów połączeń międzynarodowych jedynie tych w roamingu. Jak nie masz pojęcia to nie pisz i nie wprowadzaj w błąd innych, bo możesz ich narazić na duże rachunki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi