Skocz do zawartości
_tommy_

tutorial Przenoszenie aplikacji na pamięć zewnętrzną czyli działająca metoda na oszczędzanie pamięci wewnętrznej naszego telefonu.

Rekomendowane odpowiedzi

_tommy_

Tak, ale używałem do przenoszenia aplikacji Link2sd. Samo utworzenie partycji może nic nie dać jak ona nie będzie adopted.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Zgadza się, jednak:

- do przenoszenia(adopted) można użyć app mgr 3 - trochę lepszy w tym przypadku - przenosi tylko "movable",

- Link2sd tworzy własny skrypt montowania partycji i błąd związany z wielkością(adopted) nie powinien wystąpić.

@up

Ps.

Link2sd swego czasu nie działał lub działał nie najlepiej na andku 6+. Obecnie jest już poprawiony.

Edytowane przez dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

Powiem tak, używam Link2sd w wersji płatnej i sobie chwalę. Udało się utworzyć adopted, aplikacje przeniosłem na tą partycję i spokojnie mohmge korzystać z telefonu. Co prawda jest to tylko proteza ale daje radę. Dla osób nie mających telefonów z większą pamięcią taki trik systemowy na pewno pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Link2sd i adopted? Tracisz na wydajności, adopted jest szyfrowana.

Zrobienie Fat32+ext4 w pc jest lepszym rozwiązaniem.

@up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

Czy tracę na wydajności to nie wiem, ten telefon i tak nie jest demonem prędkości a samo działanie aplikacji jest w porządku.
    Jak znajdę czas to spróbuję Twojej propozycji. Jeśli możesz to dodaj tutorial i podlinkuj, zawsze to kolejne rozwiązanie i pomoc w przenoszeniu aplikacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Tutoriali nt. Link2sd jest co najmniej 3 na naszym forum. Ja używałem tylko do premiery MM. 

Z kolei, "adopted" - po premierze MM tylko na Moto E2 - prędkość R/W karty sd spadała z 50/25 do 30/15 mb/s.

Obecnie nie widzę sensu - Link2sd+ przeniesie dodatkowe(duże) pliki bez podziału karty.

Ps.

Moim zdaniem:

Producenci(sprzedawcy) powinni być oskarżani o oszustwo za sformułowanie "pamięć rozszerzalna za pomocą karty sd" a zakup urządzenia posiadającego mniej niż 2/16 gb jest nieporozumieniem.

@up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_
    W dniu 30.11.2018 o 12:35, dzidexx napisał:

Zrobienie Fat32+ext4 w pc jest lepszym rozwiązaniem.

Chodziło mi o tutorial z takim manewrem. Powiem tak, nie wiem czy coś jest akurat z tym bo nie szukałem specjalnie.

@dzidexx obecnie używam M4 a tu pamięci jak na lekarstwo więc muszę się ratować "adopted" ;) póki co nie widzę sensu zabawy czymś innym ze względu na niedługą wymianę urządzenia ;) ale fakt, obecnie nie ma sensu stosować tego rozwiązania. Tylko na MM owszem, sam tak mam. Ale na nowszych systemach... powiem Ci, że już widziałem na innych nowszych modelach i działało to bardzo dobrze. Minusem jest szyfrowanie i dostęp do tej partycji, a raczej jego brak. Koniec końców - to jest rozwiązanie tymczasowe bądź dla osób korzystających z modeli z ograniczoną pamięcią ;)  

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi