Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
hermi1

Mi BOX 4K - Problem z hasłem do Wi-Fi

Rekomendowane odpowiedzi

hermi1
    Napisano (edytowane)

Witam,

Mam taki problem. Mam dekoder/modem Horizon UPC. Transmituje on sieci Wi-Fi na częstotliwości 2.4 i 5 GHz. Mi Box widzi obie sieci. Przy próbie połączenia z siecią 5 GHz i po podaniu hasła wyskakuje komunikat : "Hasło do sieci Wi-Fi jest nieprawidłowe". Na pewno podaje właściwe hasło  - np. na telefonie sieć 5GHz działa bez problemu. Powiem szczerze, że nie mam pojęcia o co chodzi. Sieć 2.4 GHz (z tym samym hasłem) działa bez problemu. Co więcej, mam też boxa M8S+ i tam dzieje się dokładnie to samo - po podaniu hasła do sieci 5 GHz wyskakuje komunikat o błędzie hasła...Gdy usuwam hasło i pozostawiam sieć bez zabezpieczeń, Mi Box łączy się bez problemów...

Będę wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez hermi1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    souacz

A w ustawieniach routera masz te metodę zabezpieczeń co dla 2.4Ghz? Np. ja ustawiam WPA/WPA2(Mixed) lub WPA2/PSK (AES). Ew. jeszcze ustaw na sztywno niższy kanał dla 5GHz bo niektóre karty nie obejmują wszystkich, np. ja mam 44. I gdzieś kiedyś tak miałem, że sieć 5GHz karta wifi widziała ale połączyć się nie dało za Chiny a po obniżeniu kanału poszło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hermi1
    9 godzin temu, souacz napisał:

A w ustawieniach routera masz te metodę zabezpieczeń co dla 2.4Ghz? Np. ja ustawiam WPA/WPA2(Mixed) lub WPA2/PSK (AES). Ew. jeszcze ustaw na sztywno niższy kanał dla 5GHz bo niektóre karty nie obejmują wszystkich, np. ja mam 44. I gdzieś kiedyś tak miałem, że sieć 5GHz karta wifi widziała ale połączyć się nie dało za Chiny a po obniżeniu kanału poszło.

Tak, zabezpieczenia te same co dla 2.4 Ghz. Próbowałem zarówno WPA/WPA2(Mixed) oraz WPA2. Z kanałem sprawdzę, ale raczej wątpię czy zadziała, wydaje mi się, że wtedy nie widziałby sieci - tak miałem w przypadku sieci 2.4 Ghz - nie była widoczna przy wysokim kanale, po zmianie kanału na niższy była już widoczna. Poprosiłem dziś o dekonsolidację i sieć będę miał na dodatkowym urządzeniu Connect Box - podobno jest to lepsze rozwiązanie niż sam Horizon. Może po zmianie sprzętu będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    souacz

No raczej problem leży w routerze. Chociaż sprawdź jeszcze czy klawiatura nie dodaje Ci spacji na końcu przy wpisywaniu hasła, u mnie tak się działo na MXQ i musiałem cofać o jeden znak bo hasła nie wchodziły. Co do kanału to własnie kiedyś mialem tak, że ustawiałem na auto i jak kanał był np. 100 to urządzenie sieć widziało ale nie łączyło. A po obniżeniu kanału było ok. Dziwne zjawisko ale tak miałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hermi1

od dziś podpięty modem/router Connect Box, wszystko hula - wspomniane urządzenia połączyły się bez problemu z siecią 5Ghz. Generalnie jakość i szybkość Wi-Fi też dużo lepsze dla sieci 2.4 ghz, co potwierdzają wyniki speedtest. Oczywiście podłączenie Connect Box jest jednym z rozwiązań problemu, ale dalej ciekaw jestem, czy ktoś miał podobny problem z Horizonem i rozwiązał go w inny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rygiel
    Napisano (edytowane)

Może ustaw na sztywno kanał jakiś niższy niż 10 i sprawdź, który działa. U mnie poprawnie działa tylko kanał nr 1 nie wiadomo czemu.

edit:

Sorry, nie doczytałem, że już problem rozwiązany. Ale może komuś innemu to pomoże.

Edytowane przez Rygiel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi