Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

mojo

Kabelek magnetyczny z QC2.0- 3.0 czy inne ustrojsto aby rządzić wszystkimi

Rekomendowane odpowiedzi

mojo   
    Otrzymana reputacja: 10
    mojo

Witam!

TLDR, mogłem wątek spłycić do pytania jaki kabelek - tyle że chcę odpowiedzi ten za xxpln, liczę na nieco bardziej przemyślane odpowiedzi...

Poruszę temat zapewne bliski każdemu aktywnemu użytkownikowi elektroniki użytkowej jakim jest okres przejściowy między śmiercią micro-USB a powszechnym przejściem na USB-C,

Chodzi mianowicie o to że każdy w domu ma sprzęty poprzedniej generacji- kilka telefonów, tabletów, powerbanki, mp3-playery, głośniki BT, słuchawki BT, a nawet lampki z micro-usb ;)  a to tego dziesiątki kabelków i ładowarek, wszysko jest ok gdy nagle:

-pojawia się on jego wysokość flagowiec z USB-C i odwieczne pytanie jak żyć Panie z takim konkubinacie?

Sytuacja jest o tyle denerwująca że stare sprzęty łatwo się nie poddają a nowe wchodzą powoli, czy zatem całą dekadę będziemy skazani na utrzymywanie dwóch standardów usb (a czasami trzech...)

-Pewnym rozwiązaniem są przejściówki micro-usb- USB-C zakładane bezpośrednio na stary kabelek- tylko jedna rzecz mnie niepokoi : szybkie ładowanie, nowe standardy pompują duże ilości energii do telefonu a stare kabelki nie zawsze sobie z tym radzą. 

Kluczowe parametry to: odpowiedni przekrój, drugi jakość (zazwyczaj Chińskiego) przewodnika i na końcu długość samego kabelka. Wszystkie te cechy mają wpływ na rezystancję i moc jaką może przesłać kabelek bez katastrofy.

Stare kabelki miały parametry dopasowane do 5V-1A, potem pojawiły się mocniejsze mogące podawać 5V-2A i chyba na tym parametrze zatrzymały się kable w standardzie micro-USB - sam mam kilka takich lepszych (Qult 5v-2A- o tyle ciekawa konstrukcja że odwracalny zarówno po tronie dużego USB jak i małego) i kilka wygodnych: spiralny do samochodu czy przenośny 10cm.

Jeśli dołożymy do nich przejściówkę to... no właśnie co, jak się zachowają przy większym napięciu i natężeniu?

Poza tym przejściówki są pase jeśli chodzi o wygodę, ja pomyślałem o czymś więcej o jednym kabelku i jednym takim samym gnieździe- rozwiązaniem tu był by kabelek magnetyczny z odpowiednimi złączami do różnych sprzętów.

W Internetach jest mnóstwo takich wynalazków nieznanego pochodzenia i jakości, zazwyczaj to co pisze sprzedawca nijak ma się do tych "pięciu aluminiowych włosków" robiących za przewodnik...

Dlatego chciałbym rozpocząć dyskusję o kabelkach magnetycznych i ich wsparciu dla szybkiego ładowania QC2.0/QC3.0  5-9-12V no i oddzielne zagadnienie to szybkie ładowanie od Mediateka....

Proszę o wszelkie sugestie, propozycje, co gdzie za ile i najważniejsze dlaczego kupić!

-wymogiem jest: wymienne końcówki, do co najmniej 3standardów (micro,C, Lighting)

-dostępność samych końcówek

-zróżnicowanie długości, przeznaczenia (spiralny do auta, krótki do plecaka, długi do wyrka itp.)

-oraz parametry techniczne jakim produkt sprosta...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi