Skocz do zawartości
LookBad

Jaki Wzorzec projektowy wybrać dla aplikacji android

Rekomendowane odpowiedzi

mmaciejow

A może specjalnie tak jest w android studio, aby osoby początkujące miały z górki, a nie pod górkę. Czy osoba początkująca uczy się na dzień dobry wzorców a potem podstaw androida? No raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mmaciejow gdy uczyłem się railsów byłem szczerze szczęśliwy, że zastosowano tam MVC, bo mogłem się bardzo łatwo odnaleźć z wszystkim. Wszystko było poukładane i jasne, tego właśnie brakowało mi w androidzie gdy zaczynałem. Sądzę, że byłoby prościej niż trudniej :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmaciejow

@Coders Lab  ja przedstawiłem punkt widzenia totalnie początkującego.  Osobę która nie miała nic wspólnego z programowaniem. Co innego jeśli taka osoba miała już doświadczenie z wzorcami - wtedy ma sens. 

Oczywiście można by zrobić checkbox, który by robił wzorzec, albo wszystko do jednego worka tak jak teraz. Tak ficzer  jest juz z generowaniem metod, które nie zawsze są potrzebne, np przy tworzeniu fragmentów, potem trzeba czyścić komentarze itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mmaciejow zaczynałem od androida, później siadłem do RoR i innych ;) taki checkbox byłby naprawdę fajnym rozwiązaniem, ale dorzucę od siebie tyle że powinnien być domyślnie check-nięty ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi