Skocz do zawartości
Gwozdek

Honor 10. Aktualizacje oprogramowania.

wojtekkha

Temat, służy do dyskusji na temat aktualizacji.

Posty o treści "Ja dalej nie mam", "Ja dostałem", itp. nie wnoszą one nic do tematu - tylko i wyłącznie zaśmiecają cały wątek.

Wpisy tego typu będą usuwane.

Wiadomość dodana przez wojtekkha

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

Temat służy do dyskusji i zgłaszanie problemów dotyczących aktualizacji oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Dziś rano dostałem taką aktualizację: 

Screenshot_20180526-195510.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Nadchodzi nowy update :)

Screenshot_20180602-193629.jpg

Tylko, skoro Honor 10 ma być flagowcem, to przydałyby się poprawki czerwcowe, nie majowe.

Spoiler

W tej aktualizacji dodano aplikację tryb Impreza oraz zoptymalizowano komfort robienia zdjęć i korzystania z funkcji odblokowania odciskiem palca.
    [Aplikacje]
    Dodano aplikację Tryb impreza. Możesz połączyć kilka telefonów przy użyciu NFC, aby odtwarzać na nich jednocześnie ten sam utwór na imprezach, tworząc efekt dźwięku wielokanałowego. Pozwoli to stworzyć niezwykłą atmosferę i przyjemną imprezę.
    [Odblokowanie odciskiem palca]
    Zoptymalizowano komfort korzystania z funkcji odblokowania odciskiem palca. (System automatycznie wykrywa zgodność bieżącego odcisku palca i wyświetla komunikat dla użytkownika, jeżeli niezbędne jest usunięcie lub wymienienie odcisku palca).
    [Aparat]
    Zoptymalizowano podpowiedzi w trybie obiektywu AI. Po zidentyfikowaniu scenariusza wyświetlany jest komunikat tekstowy wskazujący efekt zdjęciowy.
    Zoptymalizowano efekty zdjęciowe stosowane w przypadku robienia zdjęć aparatem przednim w celu uzyskania bardziej naturalnych kolorów.
    [Motywy]
    Dodano motyw LaMer (animowany) oraz animowaną tapetę Greenlight, a także zaktualizowano elementy motywu Aurora.
    [HiCare]
    Aplikacja HiCare została przeniesiona z folderu Narzędzia na ekran główny.
    [System]
    Zoptymalizowano ogólne zużycie energii w celu wydłużenia czasu pracy.
    [Zabezpieczenia]
    Dodano poprawki zabezpieczeń Google wydane w maju 2018 w celu zwiększenia poziomu zabezpieczenia systemu.
    Uwagi do aktualizacji:
    1. Ta aktualizacja nie powoduje wymazania danych użytkownika, ale mimo to przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię zapasową ważnych danych.
    2. W razie jakichkolwiek problemów z aktualizacją prosimy o kontakt z działem obsługi klienta Huawei lub z lokalnym autoryzowanym serwisem Huawei.

Mam nadzieję, że czytnik linii papilarnych rzeczywiście poprawią, bo teraz naprawdę działa bardzo... miernie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualizacje są wypuszczane partiami? Do tej pory jej nie dostałem, mam 8.1.0.104.

Edytowane przez GanjaFighter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

@GanjaFighter Tak, niestety trzeba czekać na swoją kolej. Na pocieszenie dodam, że ja także czekam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

@GanjaFighter Chyba nas tylko dwóch na tym forum jest :D Sprawdź aktualizator, bo być może możesz już...

Spoiler

Screenshot_2018-06-07-11-13-33.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rzeczywiście lepiej teraz działa czytnik lini papilarnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

To fakt. Czytnik linii papilarnych działa zdecydowanie sprawniej. Ale szkoda, że nie dodali okienka w QS do automatycznej jasności. A coś tam na pewno grzebali, ponieważ zauważyłem delikatny lifting w ikonkach...

Trybu Impreza nie wypróbowałem, do tego chyba trzeba mieć w pobliżu inne Honory 10 :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Powiem Wam, że to co było w changelogu, to nie wszystko, co zostało zmienione w tej aktualizacji. Z kolejnych nowości:

Notch jest teraz dowolnie konfigurowalny. Można wybrać czy ma być ukryty, czy odkryty w wybranych aplikacjach:

Screenshot_20180611-110437.jpgScreenshot_20180611-110453.jpg

Histen dostało lekki lifting (dziwne - okno w motywie kolorów z Huaweia, nie Honora):

Screenshot_20180611-110503.jpg

W aplikacji aparatu do szybkiego dostępu wyciągnięto też na wierzch tryb AR - zupełnie niepotrzebnie według mnie. Szkoda, że nie można tego swobodnie edytować. Niestety, przełącznika dla automatycznej jasności w szybkich ustawieniach wciąż brak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowy soft'cik w drodze 8.1.0.131 z 26.06.2018

Screenshot_20180628-070937.jpg

Screenshot_20180628-070957.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi