Skocz do zawartości
Gwozdek

Honor 10. Bateria - statystyki, dyskusja.

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

Tutaj można się pochwalić, jakie statystki osiągacie na jednym ładowaniu, doradzić coś lub zapytać, jak można wydłużyć czas pracy baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Całkiem nieźle, tak mi się wydaje ;)

Screenshot_20180520-232231.jpgScreenshot_20180520-232243.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Taki wynik udało mi się osiągnąć z grami, wiadomościami i LTE. Jestem zadowolony :)

Screenshot_20180604-215323.jpgScreenshot_20180604-215327.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aerofan

Na pierwszym pełnym ładowaniu bateria wytrzymała 2 dni, zakładając, że trochę się bawiłem i są 2 simy to chyba całkiem nieźle. Powinno się jeszcze ustabilizować zwłaszcza, że dopiero wczoraj zoptymalizowałem trochę telefon pod kątem dłuższego działania na jednym ładowaniu (co zresztą widać po wykresie) ;)

Screenshot_20180704-092943.jpg

Edytowane przez aerofan
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aerofan

Jak sądziłem, bateria się normuje, zwłaszcza, że optymalizację robiłem w połowie cyklu po pierwszym ładowaniu. Właśnie mijają równe 2 dni od poprzedniego ładowania ale tym razem baterii zostało jeszcze 37%, więc sądzę, że wytrzyma kolejną dobę. 3 dni to w zasadzie podobnie, jak miałem w P10 lite, choć tam czasami dawała radę i 4, jak mało gadałem. 

Uprzedzając pytania jakąż to optymalizację robiłem, no więc:

- Wifi, LTE, GPS, BT - wszystko na off, włączam tylko w razie potrzeby

- skanowanie Wifi i BT w GPS na off

- 2 karty SIM ciągle aktywne (nie wyłączam na noc)

- tryb automatycznej jasności ekranu

- włączyłem rozdzielczość HD+ (niby coś tam obniża pobór prądu, a wizualnie nie do odróżnienia - chyba, że z lupą), skalowanie do tej rozdzielczości jest na tyle dobre, że z normalnej odległości 20-30 cm różnicę trudno zauważyć

Edytowane przez wojtekkha
    Usunięcie pustego cytatu, w celu poprawienia czytelności postu.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

A ja cały czas mam włączone: GPS i skanowanie, BT przez jakieś 1,5h, transmisję danych poza domem jest na LTE, automatyczną jasność, rozdzielczość inteligentna (choć widzę, że cały czas trzyma na FHD+ - widać to po wyraźniejszej ikonce baterii). Ostatnio dużo u mnie pracuje GPS w aplikacjach, więc wyniki są bardzo zbliżone do tego, co pokazałem w poście #3. Generalnie nie czuję, żebym nagle miał zostać bez prądu. Telefon fajnie trzyma poziom baterii podczas bezczynności. W razie co, zawsze przy sobie mam malutkiego powerbanka 5k mAh ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Dzisiaj rekordowy SOT wyciągnąłem, póki co:

Spoiler

Screenshot_20180718-211550.jpgScreenshot_20180718-211546.jpg

Oczywiście, jak widać - dziś nie był to żaden hard-use. Przeważnie cały dzień nie wychodziłem z domu, ze względu na niesprzyjającą pogodę. Głównymi zajęciami były maile, muzyka, wiadomości, no i YouTube. Ale 6,5h na ekranie da się wyciągnąć :P 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam Honora 10 od 2 dni, jednak mam wrażenie, że telefon się zbytnio nagrzewa, tzn., wiem, że temperatury na zewnątrz nie są sprzyjające, jednak odnoszę wrażenie, że telefon przy normalnym użytkowaniu staje się zbyt ciepły. Szczególnie miejsce w obrębie aparatu, czy jest to spowodowane zbyt intensywną praca procesora czy może jest to problem techniczny? Jakie temperaturę osiągają wasze H10 przy normalnym użytkowaniu tj., filmy, zdjęcia, aplikacje działające w tle

Edytowane przez Karol Czeczko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aerofan

Mój się nie nagrzewa. Jakaś aplikacja musi działać w tle lub trzeba go zresetować.

Obecnie ładuję telefonik co 3 dni, więc jest całkiem dobrze. 

Screenshot_20180717-143747.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, sam nie wiem, może mi się wydaje, przez inną obudowę niż dotychczas użytkowałem. Jednak mam wrażenie, że jest coś nie tak, aczkolwiek aplikacja pokazuje temperature CPU podobna do temperatury baterii. Ogólnie bateria wytrzymała mi dobe przy odpaleniu telefonu, instalacji wszystkich aplikacji i normalnym użytkowaniu, dziś przywróciłem ustawienia fabryczne i ponownie zainstalowałem wszystkie aplikacje i apke do śledzenia stanu temperatur, oby mi się tylko wydawało bo nie ukrywam, sprzęt mi się podoba i nie chciałbym go zwracać. Poczekam tydzień i sprawdzę statystki. A z ciekawości zapytam jaka powinna byc optymalna temperatura cpu i baterii przy takim zwykłym użytkowaniu? Ile u was wynosi?

Screenshot_20180804-205159.thumb.jpg.380e8854bd76f94e9c685d4c5f60c902.jpg

Edytowane przez wojtekkha
    Poprawienie grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi