Skocz do zawartości
klaman

Samoczynne włączanie ekranu po aktualizacji do ob27

Rekomendowane odpowiedzi

klaman
    Napisano (edytowane)

Czy ktoś zauważył takie objawy po ostatniej aktualizacji do open beta 27? Mam ustawione, żeby nie świecił ekranem z powiadomieniami (również one ustawione tak, żeby nie wyskakiwały ze szczegółami na ekranie blokady). Nic nie zmieniałem w konfiguracji systemu, a co kilkanaście/kilkadziesiąt minut (nie miałem na tyle możliwości, żeby dokładnie zmierzyć interwał), leżąc nietykany na biurku, włącza ekran. 

EDIT: Jestem już po dłuższej obserwacji, i mogę dokładnie określić częstotliwość wybudzania. Dzieje się tak dokładnie co pół godziny.

Edytowane przez klaman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

BBS czy WLD pokazują co wybudza ekran.
    Może tak dowiesz się co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    klaman

Sorry, ale nie jestem biegły w apkach i tych skrótach… Możesz rozwinąć to „BBS” i „WLD”?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    klaman

Dzięki. Rozumiem, że bez roota niczego się z nich nie dowiem? Najpierw zainstalowany jeden, po kilku godzinach drugi. Podają jedynie informacje o  czasu w Deep Sleep oraz wybudzonym (%), ale nic poza tym, żadnych szczegółów… Za to obydwa ciągle rzucają informacjami o roocie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

BBS potrzebuje "roota". WLD nie. Musisz tylko nadać WLD uprawnienia.

adb -d shell pm grant com.uzumapps.wakelockdetector.noroot android.permission.BATTERY_STATS

tu masz o co biega z WLD : https://forum.android.com.pl/topic/281262-wakelock-detector-light-bez-roota

Naładuj baterie na full. Po 8h-12h odpal WLD tapnij słoneczko (Screen Wakelock) i zobacz co wybudza ekran.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    klaman

Dziękuję za pomoc. Skorzystałem z aktywacji przez rozszerzenie w Google Chrome i w końcu pojawiła się lista procesów.

Po kilku godzinach po naładowaniu, gdy telefon leżał niedotykany, po odświeżeniu pokazało „Wiadomości Google”, czyli tę nową wersję newsów. Chcąc to zweryfikować, odciąłem jej dostęp do powiadomień, a ekran i tak się włączał co pół godziny. Po nocy, „Wiadomości Google” zeszły na plan drugi, a na pierwszym stoi… YouTube z licznikiem 17×. Mogę więc zakładać, że to jakiś babol w apce YT?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

Pokaż mi screena z WLD z pozycji ekran.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    klaman

Już nie mam co pokazać – zapomniałem zrobić zrzutu i się wszystko pozmieniało. Wieczorem naładowałem do pełna i położyłem się spać. Rano WLD nie pokazał żadnej apki na liście, a mimo to wcięło 2% prądu z aku, co jest też nieco dziwne, bo normalnie po 7 godzinach nocnego leżenia, w sporadycznych przypadkach ubywał 1%, a przeważnie nic. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

WLD dokładnie pokazuje co wybudza ekran w sekcji screen. Tylko w tej sytuacji telefon powinien leżeć nieużywany z podłączonym netem, aby

móc to sobie zweryfikować. Nie masz tam żadnych statów to nic się nie działo.

W tej sytuacji spróbowałbym wyczyścić cache i zaktualizować do OB 28 obserwując, czy problem ustąpił.

Co do ubytku baterii 2% w idle przez noc to serio nie ma się czym przejmować. Myślę, że jest to normalny stan.

Mnie też czasem nic nie ubywa z bateri a czasem nawet z 4% przez noc w idle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi